Autor Wątek: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW  (Przeczytany 242047 razy)

0 Użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #160 dnia: Listopada 20, 2011, 09:49:20 am »
rozumiem, że skype w tej wersji już się sam zaktualizował? (bo był na liście)  czy może jednak go trzeba samemu?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #161 dnia: Listopada 20, 2011, 09:58:16 am »
Się sam;

Offline krzysiekt1

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #162 dnia: Listopada 20, 2011, 10:21:54 am »
Kurcze, nie działa. Mam to samo, co Mumminoslaw na początku, tj. Skype service started, but for some reason we cannot communicate with it. Skype support will not be available. Reinstalowałem komunikator, wtyczkę, sprawdzałem porty 55000 i 55001 - oba wolne, nawet gdy wtw jest wlączone (zajęty jest tylko 55001 przez skype-proxy.ovl). Skype-proxy zamykałęm restartowałem komunikator - dalej to samo. Wyłączyłem zaporę w ESET'cie. Any ideas, guys?
Nightly najnowsze pobrane i zainstalowane.
no i?

Szukam rozwiązania u źródła? Tak, dzięki za każdą bardzo chętnie napisaną pomoc. Peace.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2011, 13:22:27 pm wysłana przez krzysiekt1 »

Offline pn4265

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #163 dnia: Listopada 20, 2011, 11:14:41 am »
Rozmowa jako taka działa bardzo dobrze ale brakuje tego sygnału gdy dzwonie do kogoś a ten jeszcze nie odbiera. Nie ma również dźwiękowego powiadomienia, że ktoś dzwoni.
Tak ma być czy to u mnie coś nie tak?

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #164 dnia: Listopada 20, 2011, 11:31:07 am »
Bardzo cieszą takie szybkie prace nad protoSkype :) Co prawda dawno już nie używałem tego komunikatora bo nie lubię mieć zaśmieconego kompa kilkoma programami mającymi mniej więcej służyć do tego samego a dzięki tej wtyczce mam w końcu go w moim wtw :)
Jak nie wiele potrzeba do szczęścia ;)

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #165 dnia: Listopada 20, 2011, 11:33:26 am »
Kiedy mamy "Uruchomiony" i "Auto" w Opcje>Wtyczki i próbujemy wyłączyć wtyczkę przez odhaczenie checkbox`a lub menu>wyłącz wywala komunikator.

EDIT: brak reakcji także na zmianę "Ręcznie" "Auto" podczas uruchomionej wtyczki. Zaskoczyło po restarcie WTW.

Offline Pstryk

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #166 dnia: Listopada 20, 2011, 12:14:04 pm »
Kiedy mamy "Uruchomiony" i "Auto" w Opcje>Wtyczki i próbujemy wyłączyć wtyczkę przez odhaczenie checkbox`a lub menu>wyłącz wywala komunikator.

U mnie tylko na chwilę przycięło
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2011, 19:39:39 pm wysłana przez Pstryk »

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #167 dnia: Listopada 20, 2011, 12:32:58 pm »
Przy oknie rozmowy ustawionym w prawym dolnym rogu ustawienia rozmowy wyjeżdżają poza ekran:


Gdzieś zniknęło rozpocznij rozmowę audio:


Opis na SKYPE nie zmienia się razem z opisami na pozostałych sieciach (zaznaczone co trzeba w: opcje - sieci - zmiana stanu globalnego).
#wtw Live Chat Resident

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #168 dnia: Listopada 20, 2011, 15:54:23 pm »
krzysiek, co Ci mam powiedzieć? Miałem ten problem na samym początku. Ale od którejś wersji to zniknęło samo. Błąd z proxy mi wyskoczył jedynie przy uruchamianiu na nowo kompa, ale potem już działa bez problemu, więc nie wiem, co Ci w tej kwestii poradzić. Kaw sam także nie wiedział co mam z tym zrobić, a u mnie ten problem po prostu znikł.


Zauważyłem, że jeśli zmieniamy opis i zatwierdzamy, to ponoć opis się zmienia, ale po najechaniu myszką na ikonkę skype'a widnieje nam stary opis, zmienia się to dopiero po zmianie na jakikolwiek inny status. Drobnostka, ale jednak jakiś błąd.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #169 dnia: Listopada 20, 2011, 16:15:42 pm »
A ja zauważyłem jeszcze coś innego. Od rozpoczęcia zabawy ze Skype w WTW jakoś inaczej wyglądają mi okna rozmowy. Mam na myśli, że pole do wpisywania tekstu zmniejszyło się na wysokość. Poza tym ikonki w oknie rozmowy są widoczne dopiero gdy okno jest przesadnie szerokie (to już było wcześniej). Może filmik lepiej to wyjaśni....

http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=727884

1,7MB


Przy oknie rozmowy ustawionym w prawym dolnym rogu ustawienia rozmowy wyjeżdżają poza ekran:

...po prostu przy oknie będącym na dole ekranu

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #170 dnia: Listopada 20, 2011, 17:07:02 pm »
@oscyp, po prawej stronie okna rozmowy jest zarezerwowane miejsce dla belki metakontaktów. W sumie najlepiej jakby ta 'rezerwacja' znikała przy rozmowie z kontaktem, który nie jest przypisany do żadnego metakontaktu (wiem, masło maślane :P). Ale z tym to już do autora.

Co do wysokości pola wpisywania tekstu, nie wiem czy się zmniejszyło (nie testowałem jeszcze wtyczki), ale jak co, możesz edytować odpowiednią linijkę w chatWindow.xml.
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #171 dnia: Listopada 20, 2011, 17:28:45 pm »
rzeczywiście wystarczy edytować wartość defaultTextAreaY - dziękuję :)

hmmm a meta-belka mogła by przecież być nieinwazyjnie rozwijana np. pod nazwą zakładki kontaktu w oknie rozmowy po jej kliknięciu... prawda Kaw? :P

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #172 dnia: Listopada 20, 2011, 17:45:08 pm »
Przy włączonym foobarze podczas próby podjęcia rozmowy audio z kontaktem SKYPE muzyka cichnie, po czym foo wyrzuca okienko:
#wtw Live Chat Resident

Offline SubZero

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #173 dnia: Listopada 20, 2011, 17:54:58 pm »
@ba2: Mój foobar nie ma takiego problemu

A tak z innej beczki, ktoś może wie, dlaczego proxy-skype po odpaleniu nasłuchuje na porcie 80 i 443?

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #174 dnia: Listopada 20, 2011, 17:56:12 pm »
bo dwa programy chcą skorzystać z jednego urządzenia odtwarzającego - w tym przypadku wtw wygrało i dało K.O. foobarowi :) Takich konfliktów jest znacznie więcej, np: foobar VS Guitar Rig

btw. WTW VS Guitar Rig to samo. Jak chcę pograć na gitarze, to muszę najpierw WTW wyłączyć, potem ewentualnie po starcie GR włączam WTW (zapewne bez obsługi dzwięków).

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #175 dnia: Listopada 20, 2011, 18:11:52 pm »
Jeśli chodzi o problemy z urządzeniami itepe - nie bedzie poprawione, chyba, że kiedyś poprawi to SkypeKit.

Offline revanmj

  • Narybek
  • *
    • revanmj's home place
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #176 dnia: Listopada 20, 2011, 19:20:13 pm »
U mnie moje wiadomości nie "wychodzą" z WTW. Dostaję je od znajomych, ale jeśli ja coś napiszę, to oni już tego otrzymują.
Windows 7 x64 | Mac OS X Leopard

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #177 dnia: Listopada 20, 2011, 19:56:01 pm »
Przy każdym nowym uruchomieniu komputera i załadowaniu WTW, wyskakuje mi ten komunikat o błędzie proxy w skype.



Później już się nie pojawia, tzn. wyłączę WTW i znów włączę to jest ok - bez komunikatu. Ale po uruchomieniu kompa i pierwszym włączeniu WTW pojawia się.

Edit: właśnie zauważyłem, że po tym komunikacie przy załadowaniu WTW po uruchomieniu kompa, nie mogę się zalogować do skype. Muszę wyłączyć WTW i ponownie włączyć - komunikat się już nie pojawia i mogę się zalogować do skype.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2011, 20:16:10 pm wysłana przez Muminoslaw »

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #178 dnia: Listopada 21, 2011, 07:03:53 am »
Super, niby działa. Brakuje tylko podpisow do ikonek od rozmowy audio.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #179 dnia: Listopada 21, 2011, 07:50:31 am »
eeeeeheś... dziś sobie zadzwoniłem na infolinię Netii. Pitu Pitu - wybierz "1" - hehe Kawik brakuje klawiatury z cyferkami :P