Autor Wątek: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW  (Przeczytany 241705 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline zhvir

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 17, 2011, 20:20:20 pm »
w opcjach wtyczki jest możliwy wybór grupy w której lądują kontakty
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline mykowhai

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 17, 2011, 20:34:43 pm »
Brakuje mi potwierdzenia autoryzacji kontaktu kiedy ktoś nas dodaje na listę.
 Z listy kontaktów jak ktoś mówił już, przydało by się "Rozpocznij rozmowę", a okienku rozmowy gdzieś na wierzchu przyciski do wyciszania mikrofonu, rozłączania, i timer do odliczania czasu rozmowy, a do archiwum może dodawanie historii połączeń ;)
 Może takie pierdoły, ale przydały by się :)

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 17, 2011, 20:55:19 pm »
Cytat: Kaworu
wywal cały folder "Skype" z "%appdata% i zobacz co się stanie;

Samo wywalenie folderu nic nie dało. Trzeba od razu jeszcze skasować konfigurację wtyczki i roster dla pewności. Pomogło! :D

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 17, 2011, 20:58:51 pm »
Ten poczatkowy roster to taki fake, on cały jest usuwany jak się tylko wtyczka połączy i załaduje nowa listę. No ale jak działa to git. ;>

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 17, 2011, 21:00:13 pm »
A więc usunięcie folderu trzeba łączyć z usunięciem konfiguracji wtyczki i ustawieniu jej na nowo :)

Offline dandi900107

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 17, 2011, 21:56:44 pm »

Indeed ;] Wreszcie jest ok ! Dzięki za pomoc ;]

Btw. Kaw , w konfiguracji wtyczki jest literówka "Urządzenie odtrwarzające dzwiek".
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2011, 17:47:39 pm wysłana przez dandi900107 »

Offline kasper93

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 17, 2011, 22:08:48 pm »
Jeżeli chodzi o ten kontakt echo to po usunięciu %appdata%/skype i zalogowaniu jest dostępny, ale za każdym następnym połączeniem jest niedostępny w WTW. W kliencie skype nie występuje ten problem.
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 17, 2011, 22:17:29 pm »
Dzięki Kaworu za dodanie opcji o informowaniu o połączeniu.

Taki szybki test najnowszej wersji - dzwonienie działa bardzo dobrze (jakość dźwięku odbieranego chyba nawet lepsza niż w oryginalnym SKYPie, ale to chyba efekt placebo). Wysyła pliki bez problemu. Nie wyświetla się żadna informacja, o tym, że ktoś mi próbuje wysłać plik (albo osoba wysyłająca robiła to nie udolnie)

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 17, 2011, 22:27:50 pm »
nowa wersja poprawiła to o czym pisałem wcześniej. Kontakty usunięte w skype nie są już teraz pobierane przez wtyczkę. Lista wygląda faktycznie tak jak powinna :)

Echosound jak u poprzedników jest zazwyczaj offline.

Tak w ogóle nie spodziewałem się, że wtyczka w tak szybkim tempie się rozwinie, dzięki :)

Offline dandi900107

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 17, 2011, 22:33:10 pm »
Echosound jest offline ale można się z nim połączyć i zrobić test połączenia. Pytanie czy wtyczka będzie miała dźwięki ze skype ? Chodzi głownie o dźwięk , gdy ktoś do nas dzwoni i dźwięk po zakończeniu rozmowy ?

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #90 dnia: Listopada 17, 2011, 22:39:17 pm »
Cytat: kasper93
Jeżeli chodzi o ten kontakt echo to po usunięciu %appdata%/skype i zalogowaniu jest dostępny, ale za każdym następnym połączeniem jest niedostępny w WTW. W kliencie skype nie występuje ten problem.

Potwierdzam.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #91 dnia: Listopada 17, 2011, 22:49:49 pm »
Cytuj
Pytanie czy wtyczka będzie miała dźwięki ze skype ?

Śmiem twierdzić, że skoro w WTW dzwięki nie są domyślnie dostępne, tu także będzie potrzebna dodatkowa wtyczka, albo sounds adriana się do tego dodatkowo dopasuje.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #92 dnia: Listopada 17, 2011, 22:50:52 pm »
albo sounds adriana się do tego dodatkowo dopasuje.

no raczej :]

---edit---

A powiedzcie mi: czy oryginalny Skype musi być zainstalowany aby ten w WTW działał? Czy też wystarczy mieć tylko pliki profilowe oryginalnego skypa w %appdata% czy też w ogóle nie trzeba? A jeśli jednak trzeba (same pliki profilu Skypa) - to czy nie można by tego jakoś zintegrować z obsługą protokołu w WTW, albo obejść?
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2011, 23:38:11 pm wysłana przez oscyp »

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #93 dnia: Listopada 18, 2011, 00:39:26 am »
albo sounds adriana się do tego dodatkowo dopasuje
niezbedne zdarzenia juz zostaly wyproszone u kaw'a ;p
zastanawia mnie tylko kwestia zapetlenia dzwieku do czasu odebrania :P

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #94 dnia: Listopada 18, 2011, 00:44:52 am »
hmmm w skypie jest standardowo jakiś timeout (tylko nie wiem dokładnie jaki) - że po iluś sekundach jak ktoś nie odbierze to wywala komunikat i nie dzwoni dalej więc najprościej uważam - podstawić dźwięk o czasie trwania równym przynajmniej długości timeoutu na połączenie :)

Offline highlander_88

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #95 dnia: Listopada 18, 2011, 06:05:30 am »
Trzeba tez będzie zastanowić się nad konferencjami audio. Co jak co, ale tą funkcję w skype używam wyjątkowo często.
#no polish fonts

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #96 dnia: Listopada 18, 2011, 06:06:20 am »
1. niewidoczny kontakt ze skype jak do mnie dzwonil nie widzailem zadnego powiadomienia o tym...
2. jak rozmawiam z kims z 1 kompa na proto skype i za pare godzin loguje sie na innego kompa wtedy dostaje masowo tylko wiadomosci osob z ktorymi rozmawialem (moich wyslanych wiadomosci tam nie ma) z godzina zalogowania sie do proto skype na 2gim kompie.
powinno to byc chyba tak jak jest obecnie w skype czyli dostaje swoje i czyjes waidomosci z godzinami ich wyslania...

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #97 dnia: Listopada 18, 2011, 07:21:28 am »
Ogólnie wszystko działa tylko że w WTW jak prowadzę rozmowę głosową to strasznie cicho mnie słychać - w skype jest już normalnie
A może da się gdzieś w WTW da się gdzieś tą głośność ustawić i tylko ja tego nie znalazłem

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #98 dnia: Listopada 18, 2011, 07:44:10 am »
Zaobserwowałem, że zbiorcze ustawianie opisu na wszystkich sieciach pomija SKYPE. Stan zmienia się prawidłowo, ale opis trzeba dokliknąć dla SKYPE indywidualnie.

Miałem jeszcze taką przygodę - dodałem nowy kontakt skype, prawyklik na nim, aby rozpocząć rozmowę i wywaliło mi WTW..

No i takie pytanie: jak zobaczyć/ustawić swoją nazwę użytkownika?

O tym już pisali poprzednicy - przydałoby się usuwanie kontaktów. Moja lista kontaktów skype jest sprzed kilku lat i jest mocno nieaktualna, i śmietnik straszny mam..
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2011, 10:51:14 am wysłana przez ba2 »
#wtw Live Chat Resident

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #99 dnia: Listopada 18, 2011, 08:56:04 am »
Dopóki Kaworu nie doda tej opcji polecam skorzystać z przeglądarkowego komunikatora imo.im i tam porobić porządki z listą kontaktów - tam jest możliwe usuwanie i dodawanie kontaktów ;)