Autor Wątek: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW  (Przeczytany 241550 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
[protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« dnia: Listopada 16, 2011, 10:33:07 am »
To by wychodziło na to, że WTW jest pierwszym w Polsce i drugim na świecie komunikatorem (czy tam multikomunikatorem), który obsługuje skype bez pośrednictwa oryginalnego klienta lub jakiegoś serwisu internetowego.

Do pobrania tu:
download.k2t.eu

Wymagana:
W zasadzie to tylko ostatnia stabilna (05-12-2011) wtw lub nowsza i konto na skype jest potrzebne;

Inne:
Jeśli firewall zapyta się czy proces "skype-proxy.ovl" ma uzyskać dostęp do sieci - owszem ma, bez niego skype nie działa (to jest runtime SkypeKita).

Co działa:
  • Rozmowy tekstowe
  • Rozmowy głosowe (acz tylko jedna w danym momencie)
  • Ustawianie stanu i opisu (czy tam "mood text" w nomenklaturze skype)
  • Pobieranie listy kontaktów
  • Edycja i synchronizacja listy kontaktów
  • Pobieranie awatarów kontaktów (ale to jakoś dziwnie w skype działa, jeśli awatara nie ma cache to wygląda jakby kontakt musiał być online aby go dało się pobrać)
  • Dodawanie może działa, a może nie, ciężko powiedzieć :D
  • Powiadomienie o pisaniu;
Co kiedyś będzie działać:
  • Rozmowy wideo
  • Konferencje
  • Inne pierdoły
UWAGA: Nie da się zalogować na jednym koncie z jednego komputera dwa razy. ;P

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 16, 2011, 11:00:30 am »
Możliwość ustawienia własnych ikonek, niezależnych od tych domyślnych i aktualizacji wtyczki by się przydała (utworzenie setSKYPE w userTheme nie pomaga). Poza tym póki co wszystko co napisałeś że ma banglać działa.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 16, 2011, 11:03:08 am »
Bo ten set nazywać się powinien "setSKYE". ^^

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 16, 2011, 11:06:30 am »
Aha, dobrze wiedzieć. Już poprawione i działa. W ogóle, czemu nie poprawisz tej literówki?

skype-proxy.ovl masz zamiar przeportować na x64?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 16, 2011, 11:09:14 am »
Bo to nie literówka, tak ma być. Wszystkie protokoły (z wyjątkiem GG) mają cztero-literowe ID, ładniej wygląda w paru miejscach. A GG ma tak a nie inaczej bo miało tak na początku a jakbym to teraz zmienił to by wszyscy marudzili.

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 16, 2011, 11:14:31 am »
3 rzeczy jeszcze to-do tak na szybko zauważyłem:
- ikonka Skype w oknie ustawień
- obsługa linków callto:
- brak możliwości usunięcia kontaktu z listy
Cytuj
skype-proxy.ovl masz zamiar przeportować na x64?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 16, 2011, 11:18:40 am »
1) Się doda jakoś przy okazji;
2) z callo jest pewien problem, to może być numer telefonu, a my audio nie obsługujemy. Więc pewnie dodam callto jak się obsługa rozmów audio pojawi;
3) Się doda jakoś w następnej wersji;
4) Nie ma takiej opcji, ten proces jest dostarczony przez skype i ja za niego wcale nie odpowiadam. W sumie, jak skype zrobi go w wersji x64 to w takiej go dodam też; W sumie to IMO mogli to rozwiązać jakoś bardziej elegancko;

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 16, 2011, 11:25:43 am »
2) Nie ma takiej możliwości by WTW sobie identyfikowało że powiedzmy callto: odnosi się do nr telefonu (same cyfry), więc wywali komunikat "połączenia głosowe nie obsługiwane"? Identyfikatory Skype są zazwyczaj alfanumeryczne więc łatwo to rozróżnić.

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 16, 2011, 11:26:25 am »
Ja będę marudził o możliwość stworzenia sztucznej grupy dla kontaktów Skypa (może jako opcja ?). W tej chwili wpadają do grupy domyślnej i robią mi bałagan na liście. ;)
Heh, nie zaktualizowałem wtyczki. ;p

BTW: Info o setSKYE wrzuć gdzieś do dokumentacji (albo jako .txt do defaultSkypeIcons - chociaż i tak nikt tam tego nie przeczyta ;) ), bo w defaultowym katalogu Theme taki folder się nie tworzy po instalacji bety.

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 16, 2011, 11:28:33 am »
Hmm... w ustawieniach wtyczki masz coś takiego jak Grupa na kontakty Skype, tam możesz wybrać istniejącą nazwę grupy lub wpisać nową do której będą wrzucane kontakty Skype.

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 16, 2011, 11:29:31 am »
A mi raz działa, raz nie. Przy każdym uruchomieniu WTW wyskakuje błąd o jakimś skype service proxy, ale daję ok, i właśnie loguję się i... raz działa, raz nie, wiem od czego to zależy

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 16, 2011, 11:30:54 am »
2) Nie ma takiej możliwości by WTW sobie identyfikowało że powiedzmy callto: odnosi się do nr telefonu (same cyfry), więc wywali komunikat "połączenia głosowe nie obsługiwane"? Identyfikatory Skype są zazwyczaj alfanumeryczne więc łatwo to rozróżnić.
Oh tam wszystko się da. To tylko kwestia czasu/motywacji/etc. I tak sobie w sumie myślę, że można dodać, jak nie zapomnę. Za przypisanie linków i tak odpowiada user.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 16, 2011, 11:31:50 am »
A mi raz działa, raz nie. Przy każdym uruchomieniu WTW wyskakuje błąd o jakimś skype service proxy, ale daję ok, i właśnie loguję się i... raz działa, raz nie, wiem od czego to zależy
Teoria głosi, że jeśli proxy nie działa/nie wystartuje to nie powinno nic działać. Zabij w task managerze wszystkie procesy "skype-proxy", i zrestartuj komunikator.

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 16, 2011, 11:35:37 am »
miałem tylko jeden taki proces, zabiłem go, ponownie odpalam i znów wyskakuje :/ A w tej chwili już wcale się nie loguje do skype :( a dwa razy działało1 ;(

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 16, 2011, 11:36:16 am »
Kaw, dodaj proszę au do wtyczki, bo właśnie poprosiłem i ficzer który już jest zaimplementowany. ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 16, 2011, 11:40:05 am »
AU będzie jak to nie będzie beta. Jak na razie - radź sobie sam. ;P

@Muminosław: Głupia sprawa ale nie wiem o co chodzi, może kwestia firewalla na kompie, or smth?

W każdym razie wtw musi mieć możliwość dyskutowania z w/w procesem po TCP na loopbacku. jak sobie z nim rozmawiać nie może/są z tym problemy - no to może nie działać.

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 16, 2011, 11:45:52 am »
Taki błąd wyskakuje przy uruchomieniu WTW





Klikam OK i daję logowanie, i zaskaują wszystkie poza Skype :/ A co Ciekawe, błąd mi ten wyskakuje od samego początku (oczywiście kliknąłem, aby odblokował komunikację - ten windowsowy komunikat) i dwa razy zalogował się bez problemu, a teraz mi tu urządza jakieś fochy i się buntuje! Ech, no nic, szkoda, nic nie wymyśle, gdyż należę do tych testerów, którzy naciskają co popadnie i albo zadziała albo się popsuje :D Reprezentuję tę część lamerską użyszkodników :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2011, 20:17:02 pm wysłana przez Muminoslaw »

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 16, 2011, 11:47:11 am »
Oh tam wszystko się da. To tylko kwestia czasu/motywacji/etc.
Motywację już dzisiaj przelałem, drobną bo drobną ale jak dostanę pensję to będzie na więcej niż 2 piwa :P


Za przypisanie linków i tak odpowiada user.
Wiadomo że użytkownik musi sam zaznaczyć opcję, ale przydało by się by w ogóle była ona dostępna.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 16, 2011, 11:52:06 am »
@Muminosław: No, to zdaje się może być tylko błąd z komunikacją po sieci;

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 16, 2011, 12:02:35 pm »
Dobra, poddaję się, nie wiem co jest nie tak i nie wiem, dlaczego wcześniej działało, a teraz nie chce :( A tak się cieszyłem :(