Autor Wątek: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW  (Przeczytany 241536 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #380 dnia: Stycznia 12, 2012, 16:02:01 pm »
Najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie tzw. centrum powiadomień, jako osobny kafelek na panelu na dole...
Jest taka wtyczka utlNews, trafiają tam np. powiadomienia z DP, RSS, gmail.

Offline igor

  • Młodzież
  • **
  • ? ? ? ? ? ? ? ? ?
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #381 dnia: Stycznia 12, 2012, 16:56:35 pm »
No wiem, wiem, używam, o nią mi chodziło, nie chciało mi sie poźniej edytowac, jak sie zorientowałem co i jak ;).

W każdym razie powiadomienia o połączeniach skyp tez by mogły tam trafiać

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #382 dnia: Stycznia 12, 2012, 22:38:57 pm »
Skype nie obsługuje grup. ;P

Ok ale przecież ja nie chcę przesunąć kontaktów do grup i żeby mi zapamiętało je po stronie Skype itp. Ja chcę tylko przenieść je w WTW. No weź nie pisz że się nie da.
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #383 dnia: Stycznia 12, 2012, 22:49:44 pm »
Wszystko się da. Ale ja w zasadzie nie implementuje we wtyczkach tego czego one i tak nie obsługują.

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #384 dnia: Stycznia 13, 2012, 13:34:09 pm »
A czy nie możesz tego zaimplementować w komunikatorze ? Nie za bardzo rozumiem jak przenoszenie   użytkowników do grup na liście kontaktów może być zależne od tego czy gdzieś tam w specyfikacji protokołu brakuje "group_id" w parametrach kontaktu ?
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #385 dnia: Stycznia 13, 2012, 14:37:18 pm »
Znaczy w wypadku na przykład GG mam listę lokalnie i moge sobie z nia cuda robić. W wypadku xmpp/skype - raczej nei dodaje funkcjonalnosci nieobecnej w protokole, bo lista jest na serwerze (tylko), wiec musiałbym dwie kopie trzymac i jeszcze sei zastanawiac co gdzie jest. ;P

Offline wojchan

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #386 dnia: Stycznia 14, 2012, 06:44:07 am »
Skype nie obsługuje grup. ;P

To akurat prawdą nie jest ;] - Skype jak najbardziej obsługuje grupy kontaktów:



SkypeKit również pozwala na implementację grup: http://developer.skype.com/skypekit/reference/cpp/class_contact_group.html

Offline shooter

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #387 dnia: Stycznia 14, 2012, 12:53:53 pm »
Kolejny problem: ktoś dzwoni, odbieram, wszystko działa, następnie rozłącza się i ta sama osoba dzwoni za chwile jeszcze raz. Od tego momentu nie pojawia się żadne powiadomienie o rozmowie - sprawdzone kilkukrotnie.
Druga sprawa - czy jest możliwe żeby wtyczka sounds działała podczas gdy ktoś do nas dzwoni (lub w jakiś inny sposób powiadomić o dzwonieniu dźwiękiem) ?

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #388 dnia: Stycznia 15, 2012, 10:08:27 am »
No to wszystko jasne Kaworu - parę linijek kodu i gotowe hehe

W tym Skype oczywiście jest inaczej niż gdzie indziej: Grupy to tzw: "rozmowy grupowe/konferencje gdzie wiadomości/rozmowy głosowe/pliki/video otrzymuje wiele osób naraz". Tym czym u nas są grupy w Skype są "Kategorie" - dobrze mówię ?

Idąc dzisiejszym trendem pewnie zmienią to niedługo na "Kręgi/Listy" :D
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #389 dnia: Stycznia 15, 2012, 14:10:19 pm »
W tym Skype oczywiście jest inaczej niż gdzie indziej: Grupy to tzw: "rozmowy grupowe/konferencje gdzie wiadomości/rozmowy głosowe/pliki/video otrzymuje wiele osób naraz"
No mowie, ze nie obsługuje grup. ;P

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #390 dnia: Stycznia 15, 2012, 16:01:29 pm »
Kaworu właśnie nie. Bo oprócz "Grup" w Skype są "Kategorie"(odpowiednik grup z wszystkich innych komunikatorów) i to one umożliwiają porządek na liście kontaktów. I one są zapisywane na serwerze. Proszę, przyjrzyj się temu.
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Offline The_Raven

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #391 dnia: Stycznia 20, 2012, 00:29:35 am »
 Nie będę przekopywać się przez 21 stronnicowy temat, ale jeśli ktoś do ciebie napisze jakąś treść w "cudzysłowiu" to wtw wyświetla &quot cudzysłowiu &quot. Jeśli ktoś wcześniej wspomniał - wybaczyć.
Druga sprawa, kiedy mniej więcej będzie można się spodziewać obsługi rozmów wideo?
Druga sprawa - czy jest możliwe żeby wtyczka sounds działała podczas gdy ktoś do nas dzwoni (lub w jakiś inny sposób powiadomić o dzwonieniu dźwiękiem) ?

Do tego pytania również dołączam się, ponieważ odpowiedzi nikt nie udzielił..
Pozdrawiam.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #392 dnia: Stycznia 20, 2012, 11:48:42 am »
Póki co komunikator ma zastój jakiego jeszcze nie miał (ostatnia nightly z 15 grudnia), więc albo nagle kaworu wyjedzie z obsługą wideo, robieniem kawy przez komunikator i teleportacją przez wtw, albo zrobił sobie przerwę na rzecz edukacji i pracy. Trzeba się przyzwyczaić, że rozwój już nie będzie tak szybki jak dawniej. Życzymy sukcesów w karierze i trzymamy kciuki by znalazł czas dla swojego "dziecka".
Global Moderator Comment jak Kaw miał wakacje było podobnie
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2012, 17:15:04 pm wysłana przez Vimes »

Offline Von_Paulus

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #393 dnia: Stycznia 20, 2012, 18:21:06 pm »
Tak przy okazji problem z przypisywaniem do grup kontaktów Skype, FB i innych można łatwo obejść tworząc metakontakt, przypisując do tego meta kontakt Skype czy FB, a potem dodając do grupy meta. U mnie działa :)

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #394 dnia: Stycznia 23, 2012, 19:11:54 pm »
Znalazłem babola...

Rozmowa Ja (przez WTW), druga strona (oryginalny klient Skype).

Ja wysłałem:
bla bla: <w tym miejscu tabulator> bla bla

Rozmówca otrzymał:
bla bla:&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;bla bla

:/

Offline igor

  • Młodzież
  • **
  • ? ? ? ? ? ? ? ? ?
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #395 dnia: Stycznia 28, 2012, 10:33:25 am »
brakuje mi (czasu) licznika trwania rozmowy...

Offline pn4265

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #396 dnia: Stycznia 28, 2012, 17:13:14 pm »
A mi bardziej brakuje przycisku do wyłączania własnego mikrofonu podczas rozmowy.

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #397 dnia: Stycznia 30, 2012, 10:34:47 am »
Tak przy okazji problem z przypisywaniem do grup kontaktów Skype, FB i innych można łatwo obejść tworząc metakontakt, przypisując do tego meta kontakt Skype czy FB, a potem dodając do grupy meta. U mnie działa :)



Tak, tlyko że wtedy prawy przycisk na takim kontakcie nie pokazuje pozycji typu "Wyślij > plik", Rozmowa głosowa, czy nawet "Archiwum" ?!@#!@?#?1@ więc to jest w połowie działający workaround czyli 25% normalnej funkcjonalności.


Swoją drogą: dlaczego metakontakt nie ma w prawym menu wszystkich pozycji, które są dostępne dla sub-kontaktów ? Po co metakontakt skoro nie dziedziczy dostępnych funkcjonalności sub-kontaktów ?
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #398 dnia: Stycznia 30, 2012, 10:47:30 am »
Swoją drogą: dlaczego metakontakt nie ma w prawym menu wszystkich pozycji, które są dostępne dla sub-kontaktów ? Po co metakontakt skoro nie dziedziczy dostępnych funkcjonalności sub-kontaktów ?
Bo meta nie wie którym protokołem chcesz wysłać plik/etc, dlatego do menu meta są dołączone menu poszczególnych kontaktów;

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #399 dnia: Stycznia 30, 2012, 14:11:13 pm »
No tak ale w założeniu byłoby to ostatni aktywny protokół(tak samo jak przy wysyłaniu wiadomości) lub coś na wzrór:


                       /konto GG
Wyślij...>Plik>- konto XMPP
                       \konto Skype


Z "Archiwum" jest to samo. Coś niezbyt dobrze pomyślane te metakontakty :-(
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |