Autor Wątek: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW  (Przeczytany 241550 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline zhvir

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #300 dnia: Grudnia 05, 2011, 21:47:03 pm »
nikt nie mówi o kopiowaniu plików, bo już od dłuższego czasu dodatkowe konta tworzone są w opcjach sieciowych
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #301 dnia: Grudnia 05, 2011, 21:58:20 pm »
nikt nie mówi o kopiowaniu plików, bo już od dłuższego czasu dodatkowe konta tworzone są w opcjach sieciowych

A rzeczywiście, zwracam honor :P

EDIT: Nightly, nigtly ... dawać nowe nigtly :-]
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #302 dnia: Grudnia 05, 2011, 22:14:57 pm »
Mam błąd w najnowszej wersji WTW, po instalacji wtyczki Skype, pojawia się takie cudeńko zaraz po próbie zalogowania:



Jakby ktoś mógł znaleźć solucje będę wdzięczny :)

Offline zhvir

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #303 dnia: Grudnia 05, 2011, 22:16:25 pm »
zrestartuj system
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #304 dnia: Grudnia 05, 2011, 22:17:18 pm »
Jak Zhvir napisał. Plus, kod obsługi tego zarządzania jest fizycznie obecny we wtyczke skype, tylko jest wyłączony, bo chodzi o pewien problem z runtimem skypekit. Plus, miranda jest na GPL, nie mogę sobie z niej kodu ot tak wziąć, już nie mówiąc, że i tak by się nie dało ot tak tego zrobić. ;P

@Yazhubal: Zrestartuj system/wyłącz oryginalnego klienta;

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #305 dnia: Grudnia 05, 2011, 22:25:45 pm »
@zhvir ; @Kaworu   - Dzięki wszystko działa :]

Offline gfilipek

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #306 dnia: Grudnia 06, 2011, 04:52:58 am »
Właśnie testuję - bardzo fajna opcja, jeden program mniej do uruchamiania.
Martwi mnie tylko obsługa urządzeń wyjściowych. Skype potrafi "dzwonić" na wszystkich wyjściach, a samą rozmowę prowadzić na wybranych głośnikach/słuchawkach i mikrofonie. Obecnie jestem zmuszony ciągle się przełączać :)

Tak czy siak zaje. wtyczka :)

Offline empiryk

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #307 dnia: Grudnia 06, 2011, 06:29:02 am »
Zamiast dodawać Kavoru roboty to dajcie mu czas na dorobienie rozmów grupowych.

Bardzo popieram. Skajp bez rozmów grupowych jak dla mnie nie ma większego sensu.

Offline glen

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #308 dnia: Grudnia 06, 2011, 07:26:20 am »
No protokół skype w WTW to poezja. To może być przełom w ilości użytkownikó, którzy będą używać WTW, czego życzę autorowi i sobie.

Trzeba jednak wygładzić. Bez zbędnego rozwodzenia się:
- dźwięk dzwonka jak ktoś dzwoni to by się przydał bardzo ,
- warto by jakoś wyróżnić okno rozmowy osoby z którą prowadzę rozmowę głosową (jakąś obwódką, kolorem tła, ikoną etc.)
- takim wyróżnieniem mógłby być też w oknie rozmowy przycisk rozłączenia (ikoną nawiązujący do słuchawki a nie do znaku stop) znajdujący się NA WIERZCHU, a nie w menu,
- wczoraj szukałem 10 minut sposobu założenia nowej grupy na liście kontaktów (żeby wrzucić tam kontakty ze skype) - w końcu wszedłem na to forum i co prawda znalazłem, ale nie zmienia to faktu że czynność jest baaardzo nieintuicyjna.
- przy okazji, ponieważ trzeba instalować wtyczkę, warto by przy instalowaniu wtw powiązać wtwExtension z programem i instalować wtyczki klikając na nie,
- czy wtw korzysta tak jak skype z archiwum rozmów. Bo te zdaje są przechowywane zdalnie, a nie lokalnie.
------------
Z mojego doświadczenia wynika, że w przypadku komunikatu o niemożności uprawnień do zapisu wystarczy zrestartować wtw, a nie cały system.
------------
Za to donacja się należy.

Offline ktosik

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #309 dnia: Grudnia 06, 2011, 08:11:20 am »
Problem z wysyłaniem plików, a właściwie z ich odbieraniem, czyli: mogę wysyłać, nie mogę odebrać. Żadnego komunikatu. (może ustawienia portów na firewall? Tylko gdzie to we wtyczce skype?)

Offline jozefkarton

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #310 dnia: Grudnia 06, 2011, 09:36:30 am »
Wtyczka jest piękna, gratulacje i w ogóle, ale mam pewien problem. Działa mi tylko zaraz po zainstalowaniu wtyczki. Gdy wyłączę program i włączę na nowo to ten proces skype'a mi się nie włącza, a na liście nie widzę też kontaktów ze skype. Mimo tego skype ciągle jest w oknie 'rozszerzenia'. Co mam z tym fantem zrobić?
Wystarczyło przejrzeć opcje :).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2011, 09:59:04 am wysłana przez jozefkarton »

Offline wizu

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #311 dnia: Grudnia 06, 2011, 12:05:05 pm »
Używam ESET Smart Security 4.2 i przy uruchomionej wtyczce skype, co chwilę wyskakuje mi okienko, że
"Wykryto modyfikację aplikacji!" - skype-proxy.ovl
Muszę kliknąć na Zezwól, za parę sekund i tak wyskoczy ponownie... Wyskakuje pomimo dodanie tego pliku do strefy zaufanej i do "Zawsze zezwalaj". ESET po prostu monitoruje zmiany w pliku i jeśli coś się zmieniło, to wyświetla to okienko.
Coś takiego:


Czy można coś z tym zrobić?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #312 dnia: Grudnia 06, 2011, 12:12:55 pm »
Nie. Chyba, że porozmawiasz o tym z ludźmi ze skype i oni coś zrobią.

Offline piecu

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #313 dnia: Grudnia 06, 2011, 12:35:18 pm »
A co z tym przesyłaniem dziwnych znaczków (' itp.)? Da się coś z tym zrobić?

Offline Pragmatic69

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #314 dnia: Grudnia 06, 2011, 12:36:59 pm »
Używam ESET Smart Security 4.2 i przy uruchomionej wtyczce skype, co chwilę wyskakuje mi okienko, że
"Wykryto modyfikację aplikacji!" - skype-proxy.ovl

Eset Smart Security 5 nie zgłasza żadnych zastrzeżeń. ;)
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #315 dnia: Grudnia 06, 2011, 13:21:45 pm »
Mi 4.2 nic nie wykrywa...
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline Piotr

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #316 dnia: Grudnia 06, 2011, 13:28:53 pm »
Zatem tak:


- kontakt skype'owy nie może zostać przeniesiony do innej grupy; oryginalny Skype obsługuje grupy tylko lokalnie (jako kategorie), więc może w WTW też dałoby radę tylko lokalnie?
- pseudo kontakty (telefoniczne służące do wysyłania SMS-ów i dzwonienia) traktowane są jako online i windowane w górę listy. Robi się bajzel bo ikonki pseudo kontaktów są takie same jak ikonki dla kontaktów online (wszystko się miesza). W oryginalnym kliencie porobiłem sobie kategorie i wyrzuciłem większość pseudo kontaktów do "All other contacts" i listę - kategorię schowałem.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #317 dnia: Grudnia 06, 2011, 15:24:29 pm »
dokładnie, ponadto w oryginalnym kliencie kontakty tylko telefoniczne opatrzone są inną ikonką - można by to w WTW nieco udoskonalić bo serio bałagan się robi.

eh... no i żeby dało się łatwiej tworzyć meta-kontakty..... (zaznaczyć kilka kontaktów i z dwukliku "połącz w meta")

Offline bait

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #318 dnia: Grudnia 06, 2011, 18:20:10 pm »
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2011, 19:17:11 pm wysłana przez Vimes »

Offline Serekzolty

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #319 dnia: Grudnia 06, 2011, 19:12:10 pm »
też macie takie opóźnienie przy pisaniu wiadomości ? za każdym razem gdy zaczynam pisać nową wiadomość jest taki 2 sekundowy lag i potem mogę pisać normalnie.dziwne