K2T.eu :: Forum

WTW => Obsługa Protokołów => Komunikator => Skype => Wątek zaczęty przez: wajdzik w Marca 03, 2014, 10:27:29 am

Tytuł: [prostoSKYPE]Logowanie kontem MS i weryfikacja dwuetapowa.
Wiadomość wysłana przez: wajdzik w Marca 03, 2014, 10:27:29 am
Skype ostatnio przechodzi na logowanie się poprzez konto Microsoftu (hotmail/outlook).  W najnowszej wersji Skype dla WP8 już tylko tym sposobem można się zalogować.  Poprzez konto Skype nie idzie nic zrobić. 
Ja już od dłuższego czasu korzystam z konta MS.  Wystarczająco długo, że nie pamiętam haseł od Skype.  Niestety wtyczka protoSKYPE nie przyjmuje mi hasła.  Korzystam z weryfikacji dwuetapowej, więc przygotowałem hasło według tego opisu -> hxxp: windows. microsoft. com/pl-PL/windows/app-passwords-two-step-verification.  Teoretycznie powinno działać. 

Stare hasło oczywiście do Skype jakoś odzyskam, ale patrząc na politykę MS niedługo wszyscy będą musieli korzystać z konta MS, więc warto pomyśleć o logowaniu w ten sposób już teraz. 
Tytuł: Odp: [prostoSKYPE]Logowanie kontem MS i weryfikacja dwuetapowa.
Wiadomość wysłana przez: Kaworu w Marca 03, 2014, 10:49:46 am
Nie ma takiej możliwości na chwile obecną. Wtyczka używa SkypeKit, którego MS nie wspiera, i nie zamierza ani go poprawić ani rozwijać. A ten ziała tylko z z kontami Skype. Jedyna opcja jest rozgryzienie protokołu Skype co jest możliwe, ale brakuje na to czasu i środków.
Tytuł: Odp: [prostoSKYPE]Logowanie kontem MS i weryfikacja dwuetapowa.
Wiadomość wysłana przez: wajdzik w Marca 03, 2014, 11:08:34 am
To szkoda.  Ze swoim kontem już sobie poradziłem, ale jak już pisałem niedługo może pojawić się z tym większy problem.