K2T.eu :: Forum

K2T => Organizacyjne => Wątek zaczęty przez: Nolt w Listopada 23, 2011, 19:45:03 pm

Tytuł: Załączniki na forum
Wiadomość wysłana przez: Nolt w Listopada 23, 2011, 19:45:03 pm
Na początku chciałbym podziękować autorowi komunikatora za włożony czas i ogrom dobrej roboty. Śledzę rozwój komunikatora dość długo, a także jestem jego użytkownikiem. Krata piwa się należy za tak dobry kawał softu.

Widzę iż macie problem z załącznikami (nowa wersja Firefoxa 8 źle je odczytuje), niżej podaję lekarstwo:
http://www.smf.pl/index.php/topic,8377.msg40294.html#msg40294

Pozdrawiam,
Nolt
Tytuł: Odp: Załączniki na forum
Wiadomość wysłana przez: zhvir w Listopada 24, 2011, 17:09:42 pm
nie będę oryginalny i jedyny i zapytam dlaczego, skoro jest znane lekarstwo, deweloperzy smf nie wydadzą szybko łatki? jeżeli czekają na ruch mozilli to zapewne potrwa to jeszcze kilka wersji fxa zanim tamci zbiorą się w sobie, oczywiście o ile to rzeczywiście błąd fxa
ponadto widziałem kilka różnych wersji tej poprawki i ponoć w każdej coś innego potrafi nie działać, a to niektóre typy załączników nie chcą się ściągać, a to spacje przeszkadzają a to znowu coś innego...

i na koniec... owszem przypomnę kaworu żeby zaaplikował tę poprawkę :)
Tytuł: Odp: Załączniki na forum
Wiadomość wysłana przez: kasper93 w Listopada 24, 2011, 19:15:36 pm
Nie będę tutaj odkrywczy, ale wersja z rawurlencode zdaje się być lepsza, bo nowsza i nikt na stronie smf nikt nie narzekał, że nie działa dobrze.  http://portamx.com/2942/firefox-8-and-the-download-problem/
Ale sam problem nie jest znowu taki uciążliwy, bo przekopiowanie linka do innej przeglądarki trwa sekundy ;p
Tytuł: Odp: Załączniki na forum
Wiadomość wysłana przez: switalski.piotr w Listopada 24, 2011, 20:00:41 pm
Dla nas nie jest to problem, ale świeżaki nie skapną się i będą non stop pisać nowe posty o tym problemie, a biedni moderatorzy będą usuwać wpisy i odsyłać świeżaków do opisanego problemu.
Tytuł: Odp: Załączniki na forum
Wiadomość wysłana przez: buttie w Listopada 25, 2011, 07:39:09 am
Nie trzeba nawet przekopiowywać linka, wystarczy dopisać odpowiednie rozszerzenie, bo załączniki się pobierają prawidłowo, tyle że Fx nie zmienia nazw plików z temp na właściwe.
Tytuł: Odp: Załączniki na forum
Wiadomość wysłana przez: Nolt w Listopada 27, 2011, 11:45:44 am
nie będę oryginalny i jedyny i zapytam dlaczego, skoro jest znane lekarstwo, deweloperzy smf nie wydadzą szybko łatki? jeżeli czekają na ruch mozilli to zapewne potrwa to jeszcze kilka wersji fxa zanim tamci zbiorą się w sobie, oczywiście o ile to rzeczywiście błąd fxa ponadto widziałem kilka różnych wersji tej poprawki i ponoć w każdej coś innego potrafi nie działać, a to niektóre typy załączników nie chcą się ściągać, a to spacje przeszkadzają a to znowu coś innego... i na koniec... owszem przypomnę kaworu żeby zaaplikował tę poprawkę :)

Błąd jest znany deweloperom SMF, dodany został do bug tracker. Poprawka natomiast zostanie dodana przy najbliższej aktualizacji (nie będą wypuszczać łaty tylko dla jednego fixa przecież :))
Tytuł: Odp: Załączniki na forum
Wiadomość wysłana przez: zhvir w Grudnia 23, 2011, 22:21:21 pm
update smf do wersji 2.0.2
proszę sprawdzić ewentualne dalsze występowanie błędów z załącznikami