Autor Wątek: WTW, nie odchodź przyjacielu!  (Przeczytany 13536 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

WTW, nie odchodź przyjacielu!
« dnia: Października 21, 2013, 20:47:33 pm »
Drogie Użytkowniczki, Drodzy Użytkownicy!

Wiem, że mój licznik postów, wraz z datą rejestracji nie świadczą w żaden sposób o zaznajomieniu z WTW, ale ten komunikator jest, w moim osobistym rankingu komunikatorów dla systemu Windows, na pierwszym miejscu od długiego już czasu. 

Mamy dziś 21 października.   Kolejny raz, nie tracąc nadziei, otwieram stronę wtw.  im.   Niestety.  .  .   już od wielu miesięcy zastaję komunikat "Już niedługo otworzymy tutaj coś niesamowitego!".   Większość przycisków na stronie pobierania jest nadal opatrzona etykietką WKRÓTCE.   Wchodzę na forum, patrzę na daty.  .  .   sierpień, czerwiec.  .  .   we wtyczkach październik, o!

Do czego zmierzam? Otóż WTW to aplikacja z ogromnymi możliwościami rozwoju i stawania się coraz lepszą.   Rozumiem "brak czasu".   Sam odczuwam to bardzo często na własnej skórze.   Lecz, komunikator rozwijał się o wiele szybciej, gdy jego główna strona była prosta, opatrzona lekko ironicznym opisem.   Świetny layout nowej strony głównej jest bezużyteczny na tę chwilę, ponieważ cały projekt sprawia wrażenie martwego. 

Stan w swoim poście nt.   dalszych losów WTW napisał dawno temu:
Cytuj
WTW na Androida idzie pełną parą. 
Oprócz WTW Link nie pojawiło się nigdzie nic, nawet wersja "alpha of alpha".  .  . 

Wiele wspaniałych, ambitnych projektów potrafi umrzeć przez zaniedbywanie ich.  .  .   Także zwracam się z apelem do wszystkich, którzy angażują, lub angażowali się, w rozwój tegoż komunikatora: zabierzmy się do pracy nad tym cudeńkiem! Czemu na przykład nie przekształcić projektu w aplikację FLOSS, którą opiekować się będzie WTW.  im Sp.   z o.  o.  ? Wtedy to, co powstało przez irytację polskiego użytkownika Internetu mogłoby stać się światowym hitem, bo nawet bez spoglądania w kod programu widzę, jak dobrze jest on napisany i jak łatwo go modyfikować. 

Mam nadzieję, że uda mi się choć trochę rozhuśtać rozwój WTW ;)

Pozdrawiam gorąco,
Michał K. 

Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #1 dnia: Października 22, 2013, 08:31:18 am »
Wiesz, problem tkwi w tym, że na FLOSS firma która odkupiła prawa do WTW od Autora nie zarobi. A tutaj w każdej chwili mogą zachcieć zarabiać po przez reklamy, czyli czynimi program adware, jak AQQ na przykład.

Osobiście od jakiegoś czasu więcej czasu spędzam na Miranda-NG(nie mylić z IM) niż na WTW, ale je też odpalam w poszukiwaniu znaków życia. Zaglądam na forum patrząc co się nowego dzieje...

P.S. - Zmiana komunikatora ma miejsce dlatego, że np wiadomości na GG odebrane na WTW nie są jakby 'odhaczone' po stronie serwera jako odczytane i na innych komunikatorach jak np gg na telefonie/tablecie/webgg przychodzą jeszcze raz.

P.S.S - Nie jesteś jedynym któremu zależy na projekcie. Konnekt po latach stał się projektem otwartym, a mimo to nikt się nie wziął chyba jeszcze pożądnie za niego, ale tam sprawa wygląda akurat nieco inaczej.

Edit:

I tak, dla wielu z was zmiana komunikatora to wręcz wielka życiowa zmiana, dla mnie niekoniecznie stąd tak lekko pisałem o tym, że korzystam obecnie z czegoś innego. Co nie zmienia faktu, że też życzę WTW wszystkiego dobrego.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2013, 08:59:09 am wysłana przez fi9o »

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #2 dnia: Października 22, 2013, 16:10:49 pm »
Cytuj
Czemu na przykład nie przekształcić projektu w aplikację FLOSS
not going to happen (at least anytime soon)

Cytuj
nawet bez spoglądania w kod programu widzę, jak dobrze jest on napisany
:D
lista kontaktów szczególnie...
smoki, smoki wszędzie :D

Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #3 dnia: Października 22, 2013, 18:23:47 pm »
Jak coś działa po co to naprawiać, takie tam powiedzonko, wiadomo że jest trochę błędów i możliwości zmian, ale mi tam jakoś działa, kiedyś Kawowy odpowiadając na moje różne pytania czemu nie ma takiej czy innej opcji... pisał że to zbędne opcje a jemu zależy na prostocie i takie tam pierdoły. No chyba że się go przekona... i dla tego emotek i dźwięków w standardzie nie ma. Nie wiem kto go przekonał do takiej pierdoły jak sprawdzanie informacji o linkach, wolałbym na to wtyczkę, żeby tego nie instalować nigdy u siebie bo to raczej jest zbędne :D no ale jest.
Ale wracając do sedna, jakoś piszę na gg, nieraz pogadam na skajpie, czasem wejdę na irca. Pomijając to że dużo rzeczy można tam dorobić jak wideorozmowa czy lepiej ogarniętego irca, to jednak wszystko jakoś tam działa i nie podcinam sobie żył z powodu braku nowych aktualizacji co 15 minut ;)

Offline stan

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • aka ^jozhua
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #4 dnia: Października 23, 2013, 10:07:57 am »
projekt się nie posuwa, bo mało jest devów. ilu jest aktualnie aktywnych? jeden? może dwóch? w ciągu ostatniego roku to kojarzę tylko adriana i mrg (jak kogoś pominąłem niech nie czuje się urażony).  nie mam devów to nie ma parcia na kaworu o zmiany w API. kaworu tylko wtedy rozwija projekt jak ma własną potrzebę (vide blabler). prośby zgłaszane na modliszce są ignorowane, tylko ekstremalne błędy wywalające wtw są naprawiane,future-requesty w ogóle są pomijane.

jest masa pomysłów na nowe wtyczki, ale przy takiej ilości wtyczkopisarzy nie ma co marzyć na ich szybką realizację. adrian i mrg mają swoje na głowie, pisanie wtyk podejrzewam jest tylko czasowym odskokiem od rzeczywistości-mają na głowie studia/rodzinę/poszukiwanie pracy. mucha kiedyś się udzielał ale znikł i też nie ma ochoty rozwijać czegoś co stoi w miejscu.

a firma, która wykupiła wtw na razie nie chce inwestować kasy. wszystko stoi w miejscu. albo akceptujemy taki stan rzeczy i korzystamy z tego co jest nam dane, albo jak fi9o musimy poszukiwać alternatyw. sam ostatnio zastanawiam się po co trzymam wtw na dysku, fejs zjadł resztę protokołów do komunikacji i w sumie gdyby nie pojedyncze sztuki na gg to w ogóle bym tego protokołu nie potrzebował.

...ale wtw i tak odpalam przy starcie systemu, łączę się do sieci ircowej i...idluję na kanałach ;) i tylko z nadzieją czekam, aż adrian nie będzie miał co z czasem wolnym zrobić i w końcu dorobi parę rzeczy d wtyczki ircowej :)
Kanał #wtw na irc.quakenet.org oraz na irc.freenode.net @st4n

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #5 dnia: Października 23, 2013, 16:03:07 pm »
Cytuj
projekt się nie posuwa, bo mało jest devów. ilu jest aktualnie aktywnych? jeden? może dwóch? w ciągu ostatniego roku to kojarzę tylko adriana i mrg (jak kogoś pominąłem niech nie czuje się urażony).  nie mam devów to nie ma parcia na kaworu o zmiany w API. kaworu tylko wtedy rozwija projekt jak ma własną potrzebę (vide blabler). prośby zgłaszane na modliszce są ignorowane, tylko ekstremalne błędy wywalające wtw są naprawiane,future-requesty w ogóle są pomijane.
ja pamiętam jak sam klepałem wtyczki przez pewien czas a i tak się więcej działo...

poza tym, po co pytać na forum skoro można u źródła: na stronie i za pomocą maila - kontakt@wtw.im

Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #6 dnia: Października 23, 2013, 17:21:31 pm »
W changelogu pisze, że i tak zignorują. :P
Źle się dzieje w piaskownicy? <:

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #7 dnia: Października 23, 2013, 17:24:09 pm »
oni nie odpisują tylko swoim pracownikom, może użytkowników potraktują inaczej ;)

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #8 dnia: Października 24, 2013, 05:56:51 am »
btw btw, najnowsza ntly albo mi się popsuła, albo wróciła do starej, przed-firmowej ikonki (ta niebieska prostokątna chmurka)

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #9 dnia: Października 24, 2013, 09:05:14 am »
@refresh: Obsada kanału #wtw @ IRC potwierdza. Ostatnia ntly robi takie rzeczy.

Prośba o przeniesienie tego offtopa w odpowiedniejsze miejsce, np. do Błędów z ntly.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2013, 15:24:52 pm wysłana przez ba2 »
#wtw Live Chat Resident

Offline pitter

  • Narybek
  • *
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #10 dnia: Października 24, 2013, 10:22:36 am »
W komentarzach do publikacji antyweb.  pl/twoj-kot-uzywalby-wtw-wywiad-z-jakubem-roszkiewicz-o-przyszlosci-komunikatora/ można natknąć się na kilka spekulacji.     Mam na myśli komentarz "Yoosef" lub "Umiem googlować"

Obecny stan rzeczy niestety zdaje się  potwierdzać te spekulacje.     

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #11 dnia: Października 24, 2013, 16:22:37 pm »
Cytuj
btw btw, najnowsza ntly albo mi się popsuła, albo wróciła do starej, przed-firmowej ikonki
it's not a bug, it's a feature (finally)

Cytuj
W komentarzach do publikacji http://antyweb.pl/twoj-kot-uzywalby-wtw-wywiad-z-jakubem-roszkiewicz-o-przyszlosci-komunikatora/ można natknąć się na kilka spekulacji.     Mam na myśli komentarz "Yoosef" lub "Umiem googlować"

Obecny stan rzeczy niestety zdaje się  potwierdzać te spekulacje.

nawet nie trzeba wielce googlować, dużo ciekawych rzeczy można znaleźć na ten temat...

Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #12 dnia: Października 26, 2013, 18:45:11 pm »
Najgorsze jest to, że pewnie w razie draki ciężko odzyskać pierwotnemu właścicielowi będzie komunikator. A raczej prawa do niego(W razie draki oczywiście).

Jako niegdysiejszy liunksowiec tutaj muszę pochwalić otwarte licencje które nie zamykają kodu dla szarych userów i dzięki temu w każdej chwili nawet jak projekt nie jest rozwijany może znaleźć się ktoś kto będzie mieć ochotę go rozwijać.

Pytanie, czy w razie najgorszego Kaw, miałby chęci zrobić coś na nowo?

Oczywiście w większości to tylko moje czyste spekulacje. :P

Offline Galnospoke

  • Narybek
  • *
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 01, 2013, 12:05:25 pm »
Wlasnie strona sie zwinela.  Wiele nie pozostalo.  Ciekawe jakie sa kulisy tej sprawy, takie byly piekne plany (i pisze to zupelnie bez ironii).  Nie pojmuje, jak mozna bylo przeoczyc cos takiego jak WTW dla Androida - idealny moment na powstanie.

Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 01, 2013, 16:38:07 pm »
Wydaje mi się raczej, że to nie zostało przeoczone ponieważ WTW przez dłuuuuuuuuuuugi czas to było One Man Project, więc autor może stwierdził, że lepiej zrobić na jedną platformę coś dobrego niż na kilka coś kiepskiego.

Dopiero po komercjalizacji miała nastąpić rewolucja. Jak widać nastąpiła, może nie taka o jakiej była mowa, ale z pewnością coś jest na rzeczy.

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 04, 2013, 12:31:59 pm »
Cytuj
Wlasnie strona sie zwinela.  Wiele nie pozostalo.
Nie strona się zwinęła, tylko DNS'y padły (patrz: fejsbuk), btw nie rozumiem czemu nie możnaby tego napisać jako tematu/ogłoszenia na forum skoro trwa to już od 4 dni.

Z ciekawości, czy ktoś prócz Kaworu pracuje nad WTW (chodzi mi o osoby technicze) w tym tworze Velto-wtw.im? Jeśli tak to ile osób i nad czym?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 04, 2013, 14:28:08 pm »
DNSy są jak napisali (a wcześniej ja napisałem) martwe jak cholera. Co oznacza, że nie tylko wtw.im, a także programs.pl, vista,pl, velto.pl, etc - wszystko jest martwe. Adrianowi podobno działa, ale nie wiem jaką magią. ;P
I nie mam pojęcia z jakiego powodu ani jak długo to potrwa. Wszystko co działa, działa na mojej infrastrukturze.

nie rozumiem czemu nie możnaby tego napisać jako tematu/ogłoszenia na forum skoro trwa to już od 4 dni.
Wypadło mi z głowy.

Z ciekawości, czy ktoś prócz Kaworu pracuje nad WTW (chodzi mi o osoby technicze) w tym tworze Velto-wtw.im? Jeśli tak to ile osób i nad czym?
Z mojej wiedzy nikt poza mną.

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 04, 2013, 16:21:39 pm »
Cytuj
Z mojej wiedzy nikt poza mną.
a oficjalnie? :D :D

Offline ahr175

  • Młodzież
  • **
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 04, 2013, 16:22:10 pm »
Stara ikonka jest, trzeba jeszcze zrzutę na pepsi reaktywować widocznie... ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: WTW, nie odchodź przyjacielu!
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 04, 2013, 17:28:19 pm »
Cytuj
Z mojej wiedzy nikt poza mną.
a oficjalnie? :D :D
A oficjalnie to milion ludzi w pocie czoła ciężko pracuje nad wersjami na wszystkie systemy, nawet wersja na sweter. ;P