Autor Wątek: Nie można ściągnąć załącznika (wtwExtension, 7z, rar)  (Przeczytany 5725 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikessos

  • Narybek
  • *
    • mikessos.ovh.org
Nie można ściągnąć załącznika (wtwExtension, 7z, rar)
« dnia: Listopada 07, 2010, 00:30:19 am »
powiedzcie mi czemu nie działa ściąganie wtyczki. na żadnej przeglądarce nie działa, testowałem oprócz Opery na Chrome, IE i Firefoksie, ten sam efekt.
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2010, 20:23:30 pm wysłana przez zhvir »

Offline sWirus

Odp: Odp: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2010, 09:18:38 am »
Rozwiń bardziej co nie działa... 90 osób wtyczkę ściągnęło z forum jesteś pierwszą, która o tym informuje...
Jeżeli chodzi o komunikat "Nie udało się rozpakować archiwum" to przynajmniej Firefox powinien ściągnąć poprawnie.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline mikessos

  • Narybek
  • *
    • mikessos.ovh.org
Odp: Odp: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 07, 2010, 11:04:56 am »
Tak, o to chodzi. To samo mam z wtyczką chatCommandsPlus i tą z moodem na XMPP. Próbowałem różnych rzeczy, kombinowałem z ponownym pobieraniem, nie działa na żadnej większej przeglądarce (nie testowałem jeszcze Safari, ale Chrome owszem, ten sam silnik = ten sam problem), z Firefoksem szczególnie mocno kombinowałem. Zauważyłem, że się to dzieje zawsze, gdy archiwum jest w *.zip (i w formacie, który jest użyty we wtyczkach), oraz nie zawiera podfolderów. Gdy są podfoldery, wypakuje się poprawnie, gdy nie ma, jest błąd chyba z CRC pliku (CRC = 000000).

Teraz pomyślałem, że błąd może być powiązany z ustawieniami routera/internetem Orange, spróbuję potestować jeszcze. :)

Offline sWirus

Odp: Odp: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 07, 2010, 11:16:52 am »
nooo... format wtyczek to tak naprawdę .zip albo .7z (nie jestem pewien, nie chce mi się sprawdzać).
Ale moje paczki zawierają podfoldery.
Większości osób, które mają problemy, zwykle udaje się pobrać paczki Pandą Małą. Dziwne, że to tobie się nie udaje
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline zhvir

Odp: Nie można ściągnąć pliku załącznika (.wtwEstension)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 07, 2010, 11:42:42 am »
potwierdzam, że nie powinno być żadnych problemów pobierając załączniki firefoxem (na pewno na 3.6.12)
co do pozostałych przeglądarek pliki ściągają się poprawnie w szczególnych przypadkach (rzeczywiście obecność folderów w archiwum ma tu znaczenie)

co do rozwiązania problemu to dalej nie jest pewne na 100% co bruździ
a) początkowo podejrzaną była któraś z modyfikacji silnika forum... dobrym kandydatem był Pretty URLs ale bez nic się nie zmieniło
b) po całkowitym odinstalowaniu wszelkich innych modów problem nadal się pojawiał, co mogłoby świadczyć o wadzie samego silnika forum
c) testując jednak ściągalność załączników na forum testowym założonym na innym serwerze okazało się jednak że wszystko działa poprawnie i załączniki .wtwExtension otwierają się poprawnie zarówno na firefoksie jak i na chromium
d) problem może więc leżeć po stronie serwera na którym zainstalowane jest forum k2t... to można sprawdzić tylko poprzez migrację na inny serwer (ponoć Kawik przymierza sie do tego pod koniec roku...)
e) zanim jednak to nastąpi przeprowadzimy upgrade silnika forum do smf2 rc4 - w changelogach jest info o poprawkach w systemie załączników... a nuż widelec ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline mikessos

  • Narybek
  • *
    • mikessos.ovh.org
Odp: Nie można ściągnąć pliku załącznika (.wtwEstension)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 07, 2010, 13:14:03 pm »
Zrobiłem mały test (zrobiłem archiwum 7z, upload na forum, i download), i zauważyłem, że w pobranym pliku 7z na końcu brakuje krótkiej sekwencji: d2 16 7e cb 01 15 06 01 00 20 20 00 00 00 00. Jeśli jest to tylko crc archiwum, będzie można prawdopodobnie naprawić plik. :)

Ale prawdopodobnie forum zjada 15 ostatnie bajty pliku.

Edit: dobra, w dokumentacji CRC jest na początku, zatem błąd nie do odzyskania chyba.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2010, 15:17:10 pm wysłana przez mikessos »

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Nie można rozpakować archiwum
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 04, 2010, 17:08:20 pm »
Czy takie coś:



może być spowodowane tym że wtwExtinction było zrobione w 7z i komuś nie obsługuje takiego formatu?

Czy wtwExtinction należy robić w rar a potem zmienić rozszerzenie? Bo ja robiłem w 7z.

Offline Nakuu

Odp: Nie można rozpakować archiwum
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 04, 2010, 17:15:17 pm »
Z tego co zauważyłem, to .7zip źle się ściąga z forum. Zrobienie tego w .zip albo .rar powinno rozwiązać problem.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Nie można rozpakować archiwum
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 04, 2010, 17:33:12 pm »
Wszystko wiem:

suawek: dodatek ma byc spakowany w 7z, forum niestety ucina kilkanascie ostatnich bajtow na przegladarkach <> firefoksa

swirus: mi już kilka osób narzekało że firefoksem też im nie szło ściąganie

Pakowanie w rar czy zip uniemożliwia zainstalowanie dodatku.

W związku z tym niebawem umieszczę pliki na swoim serwerze i podam linki w odpowiednich działach. Póki co można odpalić IE i ściągnać.

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Odp: Nie można ściągnąć załącznika (wtwExtension, 7z, rar)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 05, 2010, 08:35:36 am »
no nie wiem, ja używam tylko firefox, na bieżąco aktualizowany i jeszcze nigdy tu na forum nie zdarzyło mi się żeby był problem ze ściągnięciem jakiegoś pliku. Bez znaczenia czy to 7zip, rar czy coś jeszcze innego.

Offline zhvir

Odp: Nie można ściągnąć załącznika (wtwExtension, 7z, rar)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 05, 2010, 14:12:48 pm »
do czasu zmiany serwera na którym stoi nasze forum (prawdopodobny winowajca) na inny (około stycznia) lub wprowadzenia katalogu dodatków (jeszcze nie wiadomo kiedy) należy mieć na uwadze aby:

1. Nowe załączniki zapisywać jako zip... jeżeli ktoś chce wrzucić plik dodatku .wtwExtesion to również powinno się go dodatkowo spakować zipem
2. Istniejące już załączniki .wtwExtension i .7z najlepiej ściągać firefoxem, który radzi sobie najsprawniej ze znanych przeglądarek
3. Jeżeli chcesz poinformować autora dodatku żeby zmienił format archiwum lub dodał załącznik na inny serwer rób to wyłącznie przez moduł prywatnych wiadomości... każdy post w głównym wątku o treści "nie działa" nie chce się rozpakować" będzie bowiem traktowany jako spam i niezwłocznie kasowany jako niezwiązany z tematem wątku
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2010, 22:38:16 pm wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline zhvir

Odp: Nie można ściągnąć załącznika (wtwExtension, 7z, rar)
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 08, 2011, 16:27:30 pm »
Wieczorem 6 stycznia 2011 forum znalazło sobie nową siedzibę. Z pierwszych gorących testów wynika, że zmiana serwera przyniosła długo oczekiwaną poprawę ściągania skompresowanych załączników. Od teraz można już prawdopodobnie bez strachu załączać/ściągać pliki w formacie dodatku .wtwExtension i in.

Podziękujmy więc Kaworu za noworoczny prezent :)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...