Autor Wątek: mobilna wersja forum - tapatalk  (Przeczytany 4356 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobilna wersja forum - tapatalk
« dnia: Lipca 30, 2010, 20:46:06 pm »
Hough !

Jak wiadomo, coraz wiecej ludzi korzysta ze smartfonow a co za tym idzie rowniez z internetu. Jednak nie zawsze czesto odwiedzane przez nas serwisy posiadaja wersje mobilna. Dlatego tez wychodzez  z propozycja o "stworzenie" wersji mobilnej forum.

Z ratunkiem przychodz darmowy plugin do skryptu forum, ktory "dodaje" wersje mobilna dla najpopularniejszych silnikow tj. phpbb3, IPB, vB, SMF.

Niestety aby korzystac z tej mobilnej wersji forum nalezy zainstalowac ich program, ktorego sa wersje dwie. Platna oraz darmowa. O ograniczeniach wersji darmowej mozna przeczytac na ich stronie.

Ci ktorzy beda pytac po co.... a czemu nie? mysle ze nie tylko ja mam dosc zoom-in, zoom-out aby cokolwiek przeczytac na normalnej wersji forum na ekranie telefonu, a ta aplikacja wiele by pomogla.

Mam nadzieje ze Kaw czy tam Zhvir (nie wiem kto tam sie tym zajmuje) pozytywnie rozpatrzy prosbe.


edit: zapomnialem dodac: ich aplikacja obluguje IP, Android, Symbian S60 oraz ten system z blackberry :P
--wiecej info --
http://www.tapatalk.com/


-- przykladowe screeny --





brak ogonków? alt mi wypadł

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: mobilna wersja forum - tapatalk
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 30, 2010, 22:07:01 pm »
SMF od wersji drugiej (czyli aktualnie RC3, jeszcze trochę i wyjdzie stabilka, to i pewnie update silnika i u nas będzie) ma od razu wbudowaną wersję WAPową forum ;)

Offline Masta

  • Narybek
  • *
Re: mobilna wersja forum - tapatalk
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 31, 2010, 05:59:16 am »
Ale, czy będzie tak fajnie wszystko zalignowane jak w tym programie?
Wg mnie mimo wszystko korzystaie az Tapatalk jest wygodniejsze, a zainstalowanie wtyczki do forum to moment...

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: mobilna wersja forum - tapatalk
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 31, 2010, 07:21:39 am »
1. taptalk jest serwerem pośredniczącym - to takie proxy przetwarzające stronki, coś jak serwery dla opery mini/mobile, z tym, że ten jeszcze modyfikuje zawartość (podmiana styli)
2. smf na wapie wygląda tak: klik! - oczywiście jest to rozciągnięte do wielkości ekranu w tej chwili, ale otwórzcie to sobie np. w sidebarze opery i będzie wiadomo, jak to się styluje ;) minimalizm nam lucror!

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: mobilna wersja forum - tapatalk
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 31, 2010, 09:48:53 am »
W takim razie warto czekać na smf2, bo przegladanie forum via opera mini nie nalezy do najwygodniejszych.
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Re: mobilna wersja forum - tapatalk
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 31, 2010, 15:27:03 pm »
2. smf na wapie wygląda tak: klik! - oczywiście jest to rozciągnięte do wielkości ekranu w tej chwili, ale otwórzcie to sobie np. w sidebarze opery i będzie wiadomo, jak to się styluje ;) minimalizm nam lucror!

owszem, minimalizm jest, ale az nadto :P
a w tapatalk mamy wyglad systemowy wiec ladnie sie komponuje
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline zhvir

Re: mobilna wersja forum - tapatalk
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 31, 2010, 16:08:32 pm »
to może wtrące się na chwilę w tę dyskusję... ja na pewno tego nie doinstaluję z powodów ideologicznych :P
bye
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Re: mobilna wersja forum - tapatalk
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 31, 2010, 16:39:25 pm »
powody ideologiczne, czyli ze jakie? :P
ideologia ze jak nie (domniemam, gdybam, wiec prosze nie najezdzac o ile sie myle) korzystam (bo nie mam smartfona) to nie doinstaluje ?
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline zhvir

Re: mobilna wersja forum - tapatalk
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 31, 2010, 17:12:03 pm »
i to by było na tyle z mojej strony, pozostał wam Kawik do męczenia :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Anubis

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: mobilna wersja forum - tapatalk
« Odpowiedź #9 dnia: Września 25, 2010, 21:09:57 pm »
No własnie... a juz miałem napisać, że możnaby dodać forum do Tapatalka ;)
Zaopatrzyłem się w Androida i chętnie bym widział forum podpięte pod tą cudną aplikacyjkę. Miałbym bliższy kontakt z forum ;)
Jeśli masz wątpliwości... wal serią.