Autor Wątek: Hasło WTW na Wikipedii  (Przeczytany 31349 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kasper93

Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 06, 2011, 23:59:14 pm »
Cytując siebie z #wtw:
Cytuj
<kasper93> Wszyscy o Wikipedii zapomnieli ;p http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Pjetrek573/WTW Jak już nikt nie edytuje to można wywalić zdanie bez sensu jak np.  to tłumaczące słowo freeware. Poprawić błędy. Odczekać kilka dni, aż wszyscy się zgodzą na tę wersję i puścić w świat. Bo tak będzie leżeć odłogiem, to bez sensu

Uważam, że po kilku mniejszych poprawkach(jak np. usunięcie nadmiaru przypisów, jeden wystarczy przy zdaniu.) artykuł może pójść w świat. Co o tym sądzicie?
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Offline kwiateusz

Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 07, 2011, 00:19:19 am »
jestem za, ale tak wtw nie uzywa utf-16 tylko 8 o ile wiem, do tego co to za protokół QQ (tranposty w xmpp)

po 2 primo spis wtyczek tez możnaby updatować :)

co do przypisów to fakt większość nie ma sensu i zakrawa o reklame
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2011, 00:35:26 am wysłana przez kwiateusz »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 07, 2011, 01:00:01 am »
Wewnętrznie UTF16, znaczy wchar_t ;p

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 07, 2011, 07:46:37 am »
przeciez napisalem na wiki, ze API uzywa utf16 bo to roznica w stosunku do api tlena afair ;p

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 07, 2011, 10:00:26 am »
No, ale tam wyzej kwiat cos o 8 wspominał ;P

Offline kwiateusz

Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 07, 2011, 13:49:08 pm »
przepraszam :(

Offline zhvir

Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 07, 2011, 14:44:09 pm »
Wszyscy o Wikipedii zapomnieli ;p http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Pjetrek573/WTW Jak już nikt nie edytuje to można wywalić zdanie bez sensu jak np.  to tłumaczące słowo freeware. Poprawić błędy. Odczekać kilka dni, aż wszyscy się zgodzą na tę wersję i puścić w świat. Bo tak będzie leżeć odłogiem, to bez sensu

a czy my się gdzieś spieszymy? znowu chcemy wypuścić arta którego uwalą moderatorzy? imho nadal jest zbyt mało treści, zbyt dużo przypisów - no bo żeby do jednego faktu 3 przypisy dodawać to przegięcie, nawet nie lekkie.
Tak więc powoli, wszystko w swoim czasie, krok po kroku... nic na siłę
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 07, 2011, 18:01:54 pm »
bo i po cholere tyle tam tych przypisow... ilosc tresci to sprawa drugorzedna, wazna jest jej jakosc ;p

ja bym proponowal zrobic tabelke z wtyczkami a nie wypunktowanie ;p

Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 07, 2011, 19:43:25 pm »
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline kasper93

Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 07, 2011, 19:53:17 pm »
a czy my się gdzieś spieszymy? znowu chcemy wypuścić arta którego uwalą moderatorzy? imho nadal jest zbyt mało treści, zbyt dużo przypisów - no bo żeby do jednego faktu 3 przypisy dodawać to przegięcie, nawet nie lekkie.
Tak więc powoli, wszystko w swoim czasie, krok po kroku... nic na siłę

Zgadzam się, ale od 02.02 nikt na wiki nic nie zmienił to dodałem takiego posta prowokującego, żeby wam przypomnieć ;] Więcej tekstu będzie ciężko napisać, bo też nie ma o czym, lepiej ten co jest przeredagować na "lepszy".

@unkn0wn
Dodam, ale następnym razem sam edytuj ;p Można cofnąć zmiany jak się nie spodoba komuś...
Tylko też nie możemy robić odbicia tego co jest na wiki/aqq, więc pozwolę sobie trochę wy edytować. Zrobiłem w dwóch tabelach, wygląda jak wygląda... Zawsze możecie zmienić jak się wam nie podoba ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2011, 20:04:21 pm wysłana przez kasper93 »
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 07, 2011, 20:00:58 pm »
chcialem tez dodac nr wersji, ale nie uzywam wtyczek innych niz proto :)
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline kasper93

Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 07, 2011, 20:06:16 pm »
Numer wersji, niby dobry pomysł, ale ktoś ciągle musiałby edytować numer wersji przy aktualizacjach, a bywają często, więc lepiej nie...
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2011, 20:58:53 pm wysłana przez kasper93 »
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Offline Piter

  • Młodzież
  • **
Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 08, 2011, 17:13:23 pm »
Widzę, że ktoś zaszalał, i zostawił tylko jeden przypis. Rozumiem, że kilka przypisów do jednego zdania, to może być przesada, ale ich brak to zarazem brak uźródłowienia = artykuł do kasacji.

Offline kwiateusz

Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 08, 2011, 22:16:41 pm »
i już wiem czemu nie pisze tekstów na wiki :]

Offline philips

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 13, 2011, 13:10:07 pm »
Jeden z dokładniejszych opisów WTW znajduje się w na tej stronie.

Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 13, 2011, 19:40:10 pm »
hmm mnie sie wydaje, ze mozna juz wrzucic
ale wpierw trzeba gdzies zarchiwizowac tekst na ewentualna kasacje :]
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline Piter

  • Młodzież
  • **
Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 15, 2011, 14:29:18 pm »
@unknown

brudnopisów nikt nie kasuje, a admini nie mają ich prawa usunąć. więc nic nie zginie. Wystarczy tylko skopiować cały wikii-kod z brudnopisu i dodać normalnie jako nowy artykuł w publicznej przestrzeni wikipedii ;)

Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 15, 2011, 16:15:19 pm »
no to jedziesz ! :)
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 21, 2011, 20:58:49 pm »
ujednoliciłem i poprawiłem sekcję wtyczek (jeszcze bym się pokusił, w imię używania wyłącznie jednej koncepcji, przemianowanie Gadu-Gadu Protocol i dwóch kolejnych [w ogóle wtf czemu to angielsku? Oo] na protoGG, tak jak każda inna wtyczka ma swoją nazwę a nie określenie).
widzi mi się jeszcze kilka poprawek (dla mnie to ciągle mało encyklopedyczne), acz to nie dzisiaj, to co teraz z nudów było ;p
btw przypis 2 do tabeli Funkcje mówi o wtyczce pexWTC, która w tabeli wtyczek wcale wyszczególniona nie jest. pewna konsekwencja by się przydała.

Offline zhvir

Odp: Hasło WTW na Wikipedii
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 21, 2011, 21:11:47 pm »
Ponieważ bardzo nie podoba mi się sekcja wymagania która zawiera jedno zdanie i trudno coś więcej tam napisać bez lania wody proponuję przerzucić to zdanie do funkcjonalności. Wtedy cały tekst brzmiałby tak:

Cytuj
Funkcjonalność (ewentualnie zmienić na Wymagania i Funkcjonalność)

Komunikator do prawidłowego działania wymaga systemu operacyjnego Windows XP z SP2 lub nowszego z zainstalowaną przeglądarką Internet Explorer w wersji 7 lub nowszej. Program pozwala na komunikację tekstową między innymi użytkownikami (w zależności od używanych sieci - wiadomości, czaty, konferencje), możliwe jest również wysyłanie wiadomości SMS. Ponadto komunikator ma wbudowane sprawdzanie pisowni oraz filtrowanie niechcianych wiadomości. Dzięki wtyczkom program można rozszerzyć o dodatkowe funkcje uznawane za standard w innych komunikatorach, takie jak np. powiadomienia dźwiękowe czy emotikony.


Ponadto niepotrzebny jest link do stanu obsługi podstaw protokołów w wtw skoro jest już cała tabelka w głównym artykule
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...