Autor Wątek: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'  (Przeczytany 11573 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zhvir

Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 03, 2009, 15:35:04 pm »
Po za tym, co Wy chcecie z takimi osobami robić? Podkreślać tylko błędy w postach? Póki co jest mało userów, przy ich dużej ilości (jeśli się kiedyś doczekamy), nie dacie rady. Wyrzucać posty na śmietnik?

Banować nie będziemy, usuwać postów też nie, ale w rażących przypadkach może skończyć się tym, że użytkownicy otrzymają status moderowanych czyli przed opublikowaniem na forum post takiego usera będzie wymagał zatwierdzenia przez moderatora. Nie będzie więc problemu z ciągłością tematów :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 03, 2009, 16:43:11 pm »
Nie wrozy to najlepiej.
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline kycu

Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 03, 2009, 17:28:11 pm »
Witam

Pierwszy post w nietypowym temacie. Kłócicie się Panowie (i Panie?) o polskie znaki, to ja się pytam dlaczego forum jako forum nie jest w języku ojczystym? :D może od tego zaczniecie a nie będziecie się nawzajem oskarżać.
Pozdrawiam, Piotrek
www.kycu.pl

Offline sober

Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 03, 2009, 17:42:25 pm »
@kycu: Ja mam po polsku. ;)



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline kycu

Odp: Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 03, 2009, 17:46:15 pm »
@kycu: Ja mam po polsku. ;)

haha! ale FAIL! :D nie "grzebałem" w opcjach więc nie wiedziałem, że da się language zmienić :p. Nie było tematu ;).

PS domyślnie mógłby być Polish Language :p
Pozdrawiam, Piotrek
www.kycu.pl

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 03, 2009, 21:06:24 pm »
sober, to moze nastepnym razem lepiej dobierzesz porownanie do sytuacji - ja sie odnioslem do tego i tyle. uzywanie polskich znakow to jest sprawa czysto indywidualna i nie powinna byc narzucana odgornie - mozecie sobie pisac, ze to, jak osoba wypowiada sie na forum o niej swiadczy ale bez przesady. jak ktos chce byc uwazany przez niektorych (ktorym to przeszkadza) za analfabete, osobe nieumiejetnie poslugujaca sie jezykiem polskim czy co tam sobie wymyslicie to jego wybor. mnie osobiscie takie opinie nie interesuja, jedyne co mnie interesuje to wartosc merytoryczna, a nie estetyczna...

co do demotywatora... jezeli ktos mysli tylko o robieniu laski a nie szuka łaski to potem takie kwiatki wychodza... :D

Offline sober

Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 04, 2009, 15:41:28 pm »
Dobrze, następnym razem trafniej wybiorę porównanie. ;)

A co do demota, to wrzuciłem go dla rozluźnienia sytuacji. ;)

Co złego, to nie ja...



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline zhvir

Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 05, 2009, 13:18:27 pm »
Oficjalna interpretacja punktu 11.


1. Każdy użytkownik, który zarejestrował się po wprowadzeniu aktualizacji etykiety (czyli od 28.11.2009) ma obowiązek stosować się do punktu 11. (oraz wszystkich innych)... w końcu zaakceptował regulamin rejestrując się i nie ma zmiłuj

2. Użytkownicy zarejestrowani przed zmianą etykiety będą mieli zwolnienie z tego obowiązku wg zasady, że prawo nie działa wstecz


Powyższe nie podlega dyskusji :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 05, 2009, 15:00:37 pm »
http://forum.k2t.eu/kosz/pinezka/

i takie kwiatki funduje nam nowy regulamin i jego "interpretacja" ... normalny post, zmieniony przez autora w ironiczny sposob laduje w koszu... no, brawo... ludzie, ile wy lat macie? 90?

Offline zhvir

Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 05, 2009, 15:55:37 pm »
autor tego posta rejestrując się na forum w dniu dzisiejszym zapoznał się z etykietą i zaakceptował ją (akceptacja jest wymagana do pełnego zarejestrowania się na forum)
nawet jeśli użytkownik nie przeczytał, a tylko wcisnął przycisk "akceptuj", to na upomnienie moderatora powinien zapoznać się z punktem regulaminu, który został wskazany w upomnieniu i poprawić posta w taki sposób żeby był w zgodzie z etykietą (którą zaakceptował rejestrując się) , a nie zgrywać "bohatera"

dodam jeszcze, że pisząc bez polskich znaków szkodzicie innym użytkownikom gdyż wyszukiwarka na forum staje się mniej użyteczna... chcąc znaleźć tematy po określonych słowach można przegapić niektóre wątki właśnie przez brak polskich liter... nieznaleziony wątek zmusza użytkownika do założenia kolejnego tematu i robi się bałagan... dziękujemy wam za to

Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 05, 2009, 16:48:26 pm »
Autor tego posta rejestrując się na forum w dniu dzisiejszym zapoznał się z etykietą i zaakceptował ją (akceptacja jest wymagana do pełnego zarejestrowania się na forum),
nawet jeśli użytkownik nie przeczytał, a tylko wcisnął przycisk "akceptuj", to na upomnienie moderatora powinien zapoznać się z punktem regulaminu, który został wskazany w upomnieniu i poprawić posta w taki sposób żeby był w zgodzie z etykietą (którą zaakceptował rejestrując się) , a nie zgrywać "bohatera".

Dodam jeszcze, że pisząc bez polskich znaków szkodzicie innym użytkownikom gdyż wyszukiwarka na forum (...) mniej użyteczna... Chcąc znaleźć tematy po określonych słowach można przegapić niektóre wątki właśnie przez brak polskich liter... Nieznaleziony wątek zmusza użytkownika do założenia kolejnego tematu i robi się bałagan... Dziękujemy wam za to.


Bez przesady z tym czepianiem się:
http://forum.k2t.eu/pozostale-wtyczki/emots/msg10013/#msg10013

edit.
Wiem, że nie cytuje się postów w całości, dlatego usunąłem dwa wyrazy ;P
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 05, 2009, 17:03:06 pm »
heh to dobrze, ze sie wczesniej zarejestrowalem, bo albo bym regulaminu nie zaakceptowal albo bym dostal bana za nagminne nieprzestrzeganie 11 pkt regulaminu [:
autor posta nie zrobil niczego dziwnego - glupia zasada, glupia reakcja...

//edit
a co do wyszukiwania, to jest slabosc silnika wyszukiwania jezeli juz...

Offline domek

  • Narybek
  • *
Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 05, 2009, 20:37:31 pm »
Przecinek sobie coś wymyśliła i wszyscy się tym podniecają, naprawdę, potrzebne nam to?
Nie przesadzajmy, jak czegoś się nie da przeczytać to i tak wyleci to do kosza, nie sądze żeby decydowały o tym polskie znaki.

PS. Zróbcie ankietę, tylko sformułujcie pytania tak, żeby nie były stronnicze, bo np. dla mnie pisanie zrozumiałe dla czytającego nie wiąże się wcale z pisaniem z polskimi znakami.

Offline zhvir

Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 05, 2009, 21:54:01 pm »
no to sobie zróbcie ankietę... chcecie udowodnić swoją rację to sobie zapracujcie i cokolwiek zróbcie jeżeli potraficie coś innego niż tylko krytykować
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 05, 2009, 22:16:07 pm »
Konstruktywna i poparta argumentami krytyka to dobra krytyka.
Niemniej - nie było nakazu, wszyscy byli szczęśliwi i nikt nie miał żadnych problemów. Każdy rozumiał posty, a błędy ortograficzne były kolorowane, nikt nie miał nic przeciwko. Teraz całkiem dobry post z nowym problemem/propozycją poleciał do śmietnika, i to za to, że został poprawiony w trochę sarkastyczny sposób na prośbę o jego poprawę, czyli jednoznacznie - błędów już w nim nie było. Powstały dwa obozy, za i przeciw 11. punktowi regulaminu, ludzie się kłócą jednocześnie jednak nic nie wnosząc do dyskusji. Śmieszy mnie ta cała sytuacja i powiem szczerze, że pierwszy raz się z takim czymś jak wymóg stosowania polskich znaków diakrytycznych spotykam. Co więcej, stwierdzę, że zakrawa to na hipokryzję z wcześniej już wspomnianego powodu, czyli nikt nic nie mówił że mu źle, a nagle buch, jest nowy punkt w regulaminie i odzywają się osoby, którym brak PLiterek zawsze przeszkadzał.

Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 05, 2009, 22:22:18 pm »
wystarczy skorzystać z wyszukiwarki google, żeby znaleźć dziesiątki innych for na których obowiązuje bezwzględny nakaz używania polskich znaków diakrytycznych (oby tylko google odszyfrował zapytanie wpisane bez ogonków)

.izdohcyw ein im ob, einatypaz ewotog im jadop, einzcedres eiC ezsorp cieW. keretil hcikslop ainawyzu mezakan z eis melaktop ein ezcszej i erawtfos yzc, erawdrah ot yzc, akytamet adzak z enazaiwz eicenretni mikslop w rof hcyzsjeinralupopjan csozskeiw melazrjezrP

rozszyfruj sobie to, w koncu nie ma punktu regulaminu zakazujacego pisania wspak.
a poza tym widac ze polskie ogonki to wymysl jedynie dwoch osob, ktorych nie wiedziec czemu strasznie to drazni.

Pojmijcie w koncu, ze najwazniejsza jest wartosc metoryczna a nie estetyczna. Osobiscie, jak juz pisalem wczesniej, w dupie mam polskie znaki i ani Ty Zhvir ani w szczegolnosci Przecinek (ktora nie wiedziec czemu i na jakich zasadach zostala moderatorem) nie naklonicie mnie za zadne skarby do pisania polskich znakow.

poza tym czas na ankiete
edit: swietnie, nawet nie moge ankiety stworzyc :/
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline zhvir

Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 05, 2009, 22:24:51 pm »
Konstruktywna i poparta argumentami krytyka to dobra krytyka.

obóz na "nie" do tej pory nie przedstawił żadnych argumentów

poza tym czas na ankiete
edit: swietnie, nawet nie moge ankiety stworzyc :/
a to nie jest takie trudne...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2009, 22:31:35 pm wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 05, 2009, 22:31:43 pm »
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2009, 22:43:31 pm wysłana przez unkn0wn »
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline zhvir

Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 05, 2009, 22:42:29 pm »
ad 1 rzecz względna
ad 2 nie masz racji
ad 3 tylko krowa nie zmienia poglądów
ad 4 brak możliwości stosowania polskich znaków jest uwzględniona w regulaminie (jakbys dokładnie przeczytał to pewnie byś to zauważył)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Re: Etykieta forum - 11. 'polskie znaki'
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 05, 2009, 22:48:06 pm »
ad 1 rzecz względna
czy rzecza wzgledna jest czas miedzy wcisnieciem jednego przycisku a dwoch ? i don't think so
ad 2 nie masz racji
mam racje i Ty jestes tego najlepszym przykladem, gdyz bardzo dobrze rozumiesz moje posty. Jednak jak mozna zauwazyc, w zadnym z nich nie ma ani jednej polskiej litety, wiec Twoj argument zostal odrzucony

ad 3 tylko krowa nie zmienia poglądów
poglad != przyzwyczajenie

ad 4 brak możliwości stosowania polskich znaków jest uwzględniona w regulaminie (jakbys dokładnie przeczytał to pewnie byś to zauważył)
calkiem mozliwe. nigdy nie czytam punktow regulaminou dotyczacych polskich znakow. A wiesz dlaczego? bo nie musze! Czesto czytam, czasem nawet sie udzielam w najpopularniejszych forach w polskim internecie i jeszcze nigdy mnie nie spotkal nakaz uzywania polskich liter.
brak ogonków? alt mi wypadł