Autor Wątek: Avatary w WTW  (Przeczytany 6476 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Avatary w WTW
« dnia: Sierpnia 19, 2009, 17:57:28 pm »
Taka ciekawostka... mówię o niej, gdyż kiedyś pisałem o tym jak fajnie by było móc zapisać avatar (ppm-> zapisz avatar jako).

No więc sprawa ma sie tak, że się da ; P
Otwieramy sobie folder wtw/profiles/NAZWA/.cache/.ggAvatar (lub .xmppAvatar) i do pliczków dopisujemy ".jpg" ; )
Przykład:
00022cb7de04099f6cbc80368c0e948c-1412058.jpg - mój avatar ; )

Niektóre avki są w formacie gif, więc jak je otworzymu IrfanViewem to trzeba capnąc 'rename' i gotowe (samo wyskoczy z propozycją).

Pytanie natomiast mam do Kaworu i spółki - da się zrobic jakoś tak, żeby sobie wziąć zdjęcie ogórka i podrzucić do folderu z avkami tak, by nam się kolega z avatarem ogórka wyświetlał?

Jest jakiś sposób kodowania nazwy, który możnaby odwrócić w celu nazwania plików?
wypadłem z obiegu...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Avatary w WTW
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 19, 2009, 18:05:14 pm »
Pytanie natomiast mam do Kaworu i spółki - da się zrobic jakoś tak, żeby sobie wziąć zdjęcie ogórka i podrzucić do folderu z avkami tak, by nam się kolega z avatarem ogórka wyświetlał?
Po prostu podmień plik ;P

Jest jakiś sposób kodowania nazwy, który możnaby odwrócić w celu nazwania plików?
Musialbys pogrzebac w plikach zawierajacych dane cache avków. Nazwa jest w zasadzie dowolna ;P

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Avatary w WTW
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 19, 2009, 18:08:36 pm »
Kaworu - ale problem w tym, ze osoba, której chcę dać avka nie posiada żadnego... nie rób ze mnie aż takiego głupka, hehe ; P

Brak avka = brak hasha czy jak nazwać te nazwy... i potrzebuję go stworzyc od zera, tylko nie wiem w jaki sposób WTW będzie wiedzieć komu to foto przypisać ; >
wypadłem z obiegu...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Avatary w WTW
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 19, 2009, 18:30:05 pm »
Brak avka = brak hasha czy jak nazwać te nazwy... i potrzebuję go stworzyc od zera, tylko nie wiem w jaki sposób WTW będzie wiedzieć komu to foto przypisać ; >

Cytuj
Musialbys pogrzebac w plikach zawierajacych dane cache avków.

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Avatary w WTW
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 19, 2009, 18:37:38 pm »
tzn. jakich plikach? Bo ja widzę w cache tylko zdjęcia... i za pomocą czego szukać? Bo ja tylko notatnik znam z takich zaawansowanych programistycznych narzędzi (wszystkie strony www i css-template'y zawsze w czystym notatniku siekam ; P)
wypadłem z obiegu...

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Avatary w WTW
« Odpowiedź #5 dnia: Września 06, 2009, 20:05:29 pm »
.... Kaworu - w jaki sposób są hashowane te nazwy? Co zostaje hashowane - numer? O jakich plikach cache mówisz?

Reverse hash MD5 ani SH1 nie działa... ; d
wypadłem z obiegu...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Avatary w WTW
« Odpowiedź #6 dnia: Września 06, 2009, 20:55:22 pm »
One są bardzo roznie hashowane, i to jak to jest robione doprawdy nie ma znaczenia ;D

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Avatary w WTW
« Odpowiedź #7 dnia: Września 06, 2009, 21:49:04 pm »
dobra, to się poddaje.. a juz myślałem, że numerki hashowane są MD5, wiec sobie reversnę hasha i podrzucę swojego jpg-a... ; (
wypadłem z obiegu...

Offline Cantarella

  • Narybek
  • *
Odp: Avatary w WTW
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 23, 2012, 09:43:44 am »
Witam :)
Przepraszam, że bawię się w archeologa, ale nie chcę zakładać nowego wątku widząc, że temat, który mnie interesuje był już poruszany.

Nie mam problemu z podmienieniem obrazu avatara, który już istnieje, ale za to nie mogę ustawić avatara komuś, kto go nie ma w ogóle.
Na WTW przerzuciłam się wczoraj z tlena (długo się męczyłam z tym komunikatorem, bo długo nie mogłam znaleźć czegoś, co by mnie denerwowało mniej niż tlen :) ) i po woli dostosowuję go sobie do swoich potrzeb i kaprysów. W tlenie mogłam sobie wrzucić zdjęcie dla danego kontaktu po prostu go edytując. Tutaj teoretycznie tez mogę ustawić avatar komuś kto go nie ma (tak wynika z tego, co napisał Kaworu), a praktycznie gdy próbuję wyedytować w notepad++ plik cache'ów to widzę coś takiego:


I moje pytanie brzmi: Jak to zrobić żeby ustawić avatar komuś kto nie ma go w ogóle? Bardzo proszę o łopatologiczne tłumaczenie, ponieważ na programowaniu nie znam się w ogóle. :]

Edit:
Pogrzebałam na forum i znalazlam :) (wcześniej szukajka mi nie znalazla tego tematu :( ) więc wklejam na przyszlość dla takich jk ja ;)

http://forum.k2t.eu/pozostale-wtyczki/%28wtwavatars%29-avatary-lokalne/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2012, 11:58:05 am wysłana przez Cantarella »