Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Katalog Wtyczek / Odp: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez VuYeK dnia Luty 03, 2019, 14:05:36 pm »
Nowa wersja (1.5) na AutoUpdate

• Naprawiono logowanie (mam nadzieję)
  • Zakutalizowano listę serwerów
  • Aktualizacja wewnętrznych bibliotek
  • Poprawki optymalizacyjne przeniesione z protoFacebook

Jako iż wczoraj gdzieś o 20 pojawiły się problemy u mnie z logowaniem na Steam'a zacząłem węszyć. Problem był bardzo dziwny bo występował tylko na kontach z guardem w przypadku "nowego" logowania. Dodatkowo SteamKit z którego mam protobufa (i logowanie nie było zmieniane X miesięcy) poprawnie logował co jeszcze bardziej zwiększyło ilość wtf/min. Później zacząłem jeszcze sprawdzać czy to nie jest problem mojego kompa/internetu/środowiska czy coś, ale wraz z @kkw stwierdziliśmy że nie + dodatkowo problem występuje również w protoSteam od mrg.
Znalazłem co jest problemem, ale nie znalazłem dlaczego to się dzieje. Zrobiłem poprawkę, ale nie potrafię zrozumieć co i dlaczego Steam miałby zmienić że efekt jest taki a nie inny.

Podsumowując - obecnie śmiga wszystko i mam nadzieje że tak zostanie :D
12
Katalog Wtyczek / Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Ostatnia wiadomość wysłana przez VuYeK dnia Styczeń 27, 2019, 11:34:55 am »
Nadszedł ten moment w którym wypuszczam największy update jaki kiedykolwiek powstał/powstanie do tego pluga ;d.

Wersja 2.0 na AutoUpdate
  • Dodano obsługę chatów grupowych!
  • Wtyczka wspiera zapisywanie konferencji do archiwum (możliwość wyłączenia jw. w utlIgnore)
  • Czaty wspierają pobieranie nieprzeczytanych wiadomości przy starcie
  • Okno chatu pobiera X ostatnich wiadomości na danym kanale przy wejściu (możliwość ustawienia ilości w opcjach konta - domyślnie 5)
  • Okno czatu umożliwia rozpoczęcie rozmowy prywatnej ze znajomym członkiem (2x LPM/RPM i odpowiednia opcja) bądź zaproszenie do znajomych osoby niebędącej znajomym
  • Okno czatu wspiera wzmianki @username
  • Okno czatu posiada skrót do profili członków
  • Okno czatu wyświetla informacje o tym którzy członkowie przeczytali ostatnią wiadomość
  • Okno czatu wyświetla informację gdy ktoś "piszę"
  • Okno czatu wysyła informację o przeczytaniu przy wyświetleniu okna (jeżeli mamy włączoną taką opcję) oraz po wysłaniu przez nas wiadomości
  • Dodatkowo w oknie jest dedykowana opcja do ręcznego oznaczenia wiadomości jako przeczytanej
  • Poprawki kilku błędów (wyświetlanie niektórych specjalnych wiadomości z czatów grupowych w czacie prywatnym itp)
  • Różne optymalizacje i usprawnienia

I teraz kilka dodatkowych kwestii:
1. Nie znalazłem na FB możliwości pobrania wszystkich chatów grupowych przy inicjalizacji dlatego też jeżeli ktoś ma mnóstwo znajomych i czatów grupowych to jest bardzo prawdopodobne że nie pobierze mu się jakiś czat. NATOMIAST, nie powinno to być mega problemem gdyż jeżeli dostaniemy wiadomość na czat którego faktycznie w danym momencie nie mamy na liście to powinien on się pobrać w momencie otrzymania wiadomości, dodać do listy i poprawnie wyświetlić wiadomość.

2. Mam świadomość że nie wszystkie obrazki / naklejki wyświetlają poprawnie miniaturki w oknie czatu. Niestety, nie mam pojęcia co jest problemem, grzebałem trochę przy tym i udało mi się doprowadzić do stanu gdzie jakaś część poprawnie wyświetla miniaturkę. Problemem może być coś w HtmLayout bądź jakieś głupie zabezpieczenie FB tymi paramsami w urlu/cookiesami (obstawiam że to gdyż na protoDiscord nie ma żadnych problemów). Dlatego też również i tutaj umieszczam linki do wszystkich załączników żeby można było sobie kliknąć i obejrzeć bezpośrednio źródło omijając całe fb.

Na koniec jeszcze przypomnę o jednej ważnej kwestii gdyby ktoś nie czytał pierwszego posta (polecam):
Używacie wtyczki na własne ryzyko. Nie odpowiadam za żadne ewentualne, nieoczekiwane skutki uboczne używania wtyczki - w tym możliwe chwilowe blokady konta.
Jeżeli chodzi o moją historię to od pierwszego posta nic się nie zmieniło, blokada przy pierwszym logowaniu, zmiana pass'a i od tego czasu codzienne użytkowanie bezproblemowe (wraz z częstym logowaniem do debugów finalnych ;d)

Zachęcam do sprawdzenia:
Download (skasować spacje): wtw.vuyek.pl/facebook
bądź
AutoUpdate

13
Katalog Wtyczek / Odp: [protoFacebook] - Poprawione obsługa protokołu Facebook
« Ostatnia wiadomość wysłana przez VuYeK dnia Styczeń 18, 2019, 11:53:51 am »
@SmyQ
Tak, nie powinny, jak tylko nie okażę się że jest jeszcze jakiś inny magiczny typ konwersacji grupowych to nie będą one przychodziły w ogóle (przynajmniej do czasu ewentualnej obsługi konferencji)

Btw. HotFix na AU
  • Ze względów bezpieczeństwa wyłączono reconnectowanie WTW w przypadku wystąpienia błędu ze strony Facebooka przy pierwszej próbie reconnecta
  • Usuwa to zapętlenie ponawiania prób logowania co może skutkować blokadą konta

Obecnie jest prosta zasada - błąd w logowaniu zakończony wyświetleniem jakiegoś komunikatu błędu wymaga ręcznego ponowienia logowania.
14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SmyQ dnia Styczeń 18, 2019, 11:16:29 am »
Dzięki za poprawę wiadomości grupowych, jesteś wielki! Kawa prosiłem o to od dawna, ale nie ma z nim kontaktu. Rozumiem, że takie wiadomości w ogóle nie będą teraz przychodzić?
15
« Ostatnia wiadomość wysłana przez VuYeK dnia Styczeń 17, 2019, 23:35:04 pm »
Jako że każde moje proto miało jakąś unikalną funkcję to przyszedł czas na unikalną w skali wszechświata funkcję dla protoFacebook ;d

Wersja 1.5 na AutoUpdate
  • Poprawiono błąd powodujący że wiadomości konferencyjne były traktowane jak prywatne
  • Dodano nową funkcję - Ostatnie wiadomości!
  • Funkcja znajduje się w menu kontaktu na liście kontaktów i w oknie rozmowy (skrót CTRL+R)
  • Umożliwia pobranie ostatnich wiadomości wraz ze statusem "Przeczytania"
  • Status "Przeczytania" zmienia się live po przeczytaniu wiadomości :O (mając otwartą listę wiadomości)
  • Dodatkowo jeżeli na początku wiadomości znajduje się oznaczenie [M] to oznacza że wiadomość została wysłana z Messengera
  • Ilość pobieranych wiadomości można ustawić w ustawieniach konta (w zakresie 1-10)

Wiadomości na niebiesko to wysłane przez nas (czyli te których status wyświetlenia obserwujemy), na szaro - te wysłane do nas. Zachęcam do sprawdzenia ;)
16
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SmyQ dnia Styczeń 17, 2019, 10:21:58 am »
Grupowych nie przysyła, ale za to przysyła właśnie od każdego z jej uczestników jako niby od niego. Oryginalna wtyczka też tak robiła. Przez co kilka razy odpisałem i poszło gdzie nie trzeba. Nie mówiąc już o upierdliwości tego, jak rozmowa ma 15 uczestników i co chwilę dostaję od każdego z osobna jako wiadomości od niego.
17
« Ostatnia wiadomość wysłana przez VuYeK dnia Styczeń 17, 2019, 09:02:13 am »
Hm, a to ciekawe, powinno właśnie nie przesyłać w ogóle wiadomości grupowych - przynajmniej u mnie tak to działa. Być może ta rozmowa została utworzona jakoś inaczej i FB inaczej obsługuję.
Na to postaram się spojrzeć na weekendzie.
18
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SmyQ dnia Styczeń 16, 2019, 07:40:38 am »
Problem z konferencjami jest następujący:
znajoma założyła rozmowę grupową i napisała coś, ale dostaję to od wtyczki, jako prywatna wiadomość od niej. Odpisałem nawet i poszło to do niej prywatnie, zamiast do rozmowy grupowej, więc oczywiście już mi się syf porobił ;/ Gdyby całkiem nie obsługiwało grupowych i nic nie przychodziło, to okej, ale tak odpisuje się komuś myśląc, że przysłał priva i robi się niezły bałagan.
19
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SmyQ dnia Styczeń 15, 2019, 16:45:28 pm »
No drobiazgi, jak juz sie domyslilem i co chodzi, ale jak mialem wczesniej ustawione i nie dzialalo, to dumalem co to.

Na razie wtyczka fajnie dziala, licze na rozwoj, ale grunt ze da sie rozmawiac. Oryginalna u mnie nawet tego nie umozliwiala :)
20
« Ostatnia wiadomość wysłana przez VuYeK dnia Styczeń 15, 2019, 16:05:12 pm »
W protoFB działało to w różny sposób, chwilę działało tak że był sam obrazek ładnie wyświetlony (brak zapisu w archiwum) a raz tak że był link sam i ten podgląd (archiwalne). Obecnie wybrałem drugą opcję + info że to naklejka wraz z nazwą ze względów opisywanych.
A statusy początkowe to oczywiście kwestia WTW ;D. Z punktu myślenia informatycznego wg mnie działa to poprawnie bo komunikator przy starcie wywołuje globalną zmianę statusu (co potwierdza że mapowanie też tu działa) na wybrany status dla wybranych sieci (czyli to samo co jakbyś w trayu kliknął od razu po starcie) :D Natomiast z punktu widzenia poprawności nazewnicta być może faktycznie coś tu nie jest dobrze określone ;d Ale to drobiazgi :D
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10