Autor Wątek: zmiana na niedostępny tylko na tlenie  (Przeczytany 3151 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kacperpo

  • Narybek
  • *
zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« dnia: Stycznia 09, 2010, 22:06:28 pm »
mam problem, otóż w moim wtw raz na jakiś czas,przeważnie 2 razy w ciągu dnia stan mojego tlena samoczynnie zmienia się na niedostępny. z gg jest wszystko w porządku,nic się nie zmienia. w opcjach nic nie kombinowałem. o co może chodzić?

Offline Przecinek78

  • Młodzież
  • **
  • I'm like a bird!!
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 10, 2010, 06:11:54 am »
Moim zdaniem to wina padającego serwera tlenowego, nie przejmuj się u mnie też tak jest :)

Offline kacperpo

  • Narybek
  • *
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 10, 2010, 09:41:55 am »
z tym, że używałem tlena przez pare lat,jeszcze jakiś miesiąc temu i nigdy tak nie miałem. moi znajomi ( używający tlena) też nie..

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 10, 2010, 16:25:45 pm »
witam serdecznie wszystkich jako nowy na forum

testuje od tygodnia wtw i zarejestrowałem się głównie przez wspomniany w wątku problem.
Występuje u mnie dokładnie to samo i nie może to być wina serwera tlenowego. Przy włączonym tlenie, działa on przykładowo jak jestem w pracy przez cały czas, stan się nie zmienia, nie rozłącza, nie dzieje się nic niepokojącego.
Przy włączonym wtw, tlena rozłącza mi praktycznie cały czas, dopiero ręczna zmiana stanu skutkuje. Nie ma oczywiście żadnego komunikatu, wiec nawet nie wiem kiedy się rozłączy, do czasu jak sam tego nie sprawdzę. Zaobserwowałem również że gg tez się rozłącza, ale praktycznie od razu łączy się na nowo i status powraca do wcześniejszego stanu. Żeby zdarzyło się to raz po raz, nie byłoby problemu, lecz u mnie wyłącza się praktycznie nieraz po kilka razy na godzinę, co uniemożliwia używanie wtw. Może to tylko przypadek, ale mam wrażenie że rozłącza się częściej przy otwartych oknach rozmowy tlen/gg, niż w przypadku gdy okno jest całkiem zamknięte. Nie jestem jednak tego na 100% pewny.
Dodam że protokół gTalk działa bez zarzutu, jego nie rozłącza
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 21:28:17 pm wysłana przez Maniu »

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 11, 2010, 18:42:16 pm »
Ja potwierdzam problem.  Jeżeli bym wiedział że to jest wina WTW wrzucił bym na Mantisa
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline ganz

  • Narybek
  • *
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 13, 2010, 10:59:51 am »
U mnie to samo od kilku dni
--<-@ ganz n' roses @->--

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 13, 2010, 17:12:22 pm »
pisałem już o tym dawno temu. czasami zdarza się, ze komunikator się rozłączy z danym protokołem (np. jak padnie sieć) i nie łączy się z powrotem. dotyczy nie tylko xmpp, ale też gg.

Offline kacperpo

  • Narybek
  • *
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 13, 2010, 19:34:23 pm »
dziś to już rekord - rozłącza mi się co jakieś 10min. praktycznie nie da się z nikim rozmawiać.

Offline Mike

  • Narybek
  • *
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 13, 2010, 19:43:04 pm »
Może tak cytacik z konsoli? :P

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 13, 2010, 19:55:42 pm »
dziś to już rekord - rozłącza mi się co jakieś 10min. praktycznie nie da się z nikim rozmawiać.


No jak poprzednio posta pisałem, to właśnie cały czas się u mnie już tak działo. Czyli praktycznie od samego początku jak zacząłem testować wtw (jakieś 3 tygodnie temu). Teraz musiałem wrócić do tlena - tu działa bez problemu, więc to nie jest problem serwera. Niestety tlen jest u mnie głównym protokołem i przy takiej częstości rozłączeń jest nie do użytku. Testy muszę na weekend zostawić ;)

Offline kacperpo

  • Narybek
  • *
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 13, 2010, 20:38:03 pm »

Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 13, 2010, 20:52:53 pm »
W logu wlasciwie nic nie ma, poza tym, ze krzyczy o zasob. Ustaw jakis zasob w opcjach protokolu (user@tlen/zasob) i wtedy sprawdz, byc moze Weasel cos pogrzebal przy serwerze tlena i stad pojawil sie problem.

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 13, 2010, 22:20:15 pm »
U mnie zasób ustawiony był od początku, zgodnie z resztą z zaleceniami. Rozłączanie więc nie może mieć akurat z tym związku, skoro u mnie dzieje się to samo
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2010, 12:37:08 pm wysłana przez zhvir »

Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 13, 2010, 22:25:27 pm »
Racja, wlasnie to sprawdzilem, po likwidacji zasobu u mnie bez zmian, polaczenie z tlenem nadal w 100% stabilne (zreszta jesli klient nic nie wysyla to, serwer tlena nadaje wlasny zasob Tlen).
Pokazcie jeszcze co wyswietla konsola proto przed rozlaczeniem.

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 14, 2010, 08:56:07 am »
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2010, 12:37:21 pm wysłana przez zhvir »

Offline kacperpo

  • Narybek
  • *
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 14, 2010, 14:57:02 pm »
ja nastawiłem wczoraj zasób i od tego czasu - odpukać - jeszcze nie rozłączyło...

edit.
wykrakałem...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2010, 16:13:36 pm wysłana przez kacperpo »

Offline kacperpo

  • Narybek
  • *
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 16, 2010, 22:32:55 pm »
fajnie by było,jakby ktoś zajął się tym tematem, bo jak widać - nie tylko ja mam ten problem,a uwierzcie, że to bardzo utrudnia życie. musze używać nieszczęsnej sieci gg, bo z tlena w takim stanie nie idzie korzystać.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: zmiana na niedostępny tylko na tlenie
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 23, 2010, 16:42:18 pm »
Dzisiaj podczas grania wywalił mnie z dwóch kont na tlenie i dwóch na gg. Ani w konsoli ani w konsoli protokołu nie ma nic ciekawego...
Czy nie da się z tym coś zrobić?
(Trzecia nightly z wczoraj)
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą