Autor Wątek: Wybór instalacji 32/64bit  (Przeczytany 2953 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Wybór instalacji 32/64bit
« dnia: Kwietnia 26, 2011, 06:10:32 am »
Po awarii komputera przyszło mi zmienić windowsa na wersję 64bit. Pierwszy raz szczerze mówiąc mam z tym do czynienia, zawsze tylko xp32bit.
Przez tą zmianę mam jeden problem - w domu 64bit, w pracy 32bit. Przy aktualizacji na 64, taką właśnie wersję instaluje i nie mam możliwości uruchomienia jej w pracy.
Czy jest więc jakiś sposób wymuszenia instalacji wersji 32bit na systemie 64bit? Tak żeby móc używać na wspomnianych komputerach jednocześnie. Czy w ogóle jest to możliwe?

Offline jebuem

  • Młodzież
  • **
Odp: Wybór instalacji 32/64bit
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2011, 08:37:05 am »
może skopiowanie katalogu wtw z systemu 32bit i wklejenie go pod system 64b pomoże, tylko nie wiem jak zachowa się wtw32 na systemie 64 przy aktualizacji
też mnie trochę drażni brak możliwości wyboru (albo o nim mi nie jest wiadomo) :)

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Odp: Wybór instalacji 32/64bit
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 26, 2011, 09:21:15 am »
nic to nie daje, bo caly czas dzialalem na wersji 32bit, w momencie jej aktualizacji pod systemem 64bit, do takiej tez (64bit) ja aktualizuje. Po tym juz wiadomo na 32bitowym systemie juz sie jej uzyc nie da niestety.

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: Wybór instalacji 32/64bit
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 26, 2011, 09:28:07 am »
Przecież WTW można zainstalować na dwa sposoby: offline i online, przy tym pierwszym wystarczy ściągnąć WTW i zainstalować na systemie x86, wtedy będzie działać. Notatka ze strony projektu http://wtw.k2t.eu/ (Notka: Instalator 'offline' tak naprawdę zawiera w sobie dwie wersje WTW, jedną na platformę X86-32 oraz jedną na platformę X86-64. Z tego też powodu jest spory. Instaluje odpowiednią wersję w zależności od tego na jakiej platformie jest uruchomiony.)
Na moim win7 x64 mam dwie wersje WTW x86 i x64 obydwie działają bez problemu.
________________________________________________________________________________

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Odp: Wybór instalacji 32/64bit
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 26, 2011, 09:32:29 am »
a gdzie masz niby takie instalatory w oddzielnych wersjach?
Od wieków instalator jest jeden i instaluje wersję w zależności od systemu na jakim jest instalowany.
Gdyby było to rozdzielone, faktycznie nie byłoby problemu, zainstalowałbym na systemie 64bit wersję wtw-x86 byłaby dla mnie bardziej uniwersalna

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: Wybór instalacji 32/64bit
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 26, 2011, 09:36:53 am »
To zainstaluj WTW na systemie z x86, wtedy w domu będzie Ci też działać na x64, jak już mówiłem u mnie działa.
________________________________________________________________________________

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Odp: Wybór instalacji 32/64bit
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 26, 2011, 09:39:50 am »
tak, wiem że tak będzie działać... ale to kombinowanie pod górkę, szukanie odpowiedniego systemu do instalacji, a w pracy swoją drogą problem instalować cokolwiek na domenie.
Pytam o jakąś ludzką metodę - instalacji wtw 32bit na systemie 64bit

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: Wybór instalacji 32/64bit
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 26, 2011, 09:48:13 am »
Napisałem Ci co napisałem, bo niestety inaczej na dzień dzisiejszy się nie da. (Swoją drogą nie wiem dlaczego?)
Ewentualnie ktoś może Ci wysłać gotowy program w paczce w odpowiedniej wersji i też będzie działać.
________________________________________________________________________________

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Odp: Wybór instalacji 32/64bit
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 26, 2011, 11:55:12 am »
przecież każdej nightly mi ktoś nie będzie wysyłał ;) nie tędy droga, może raczej boss by się wypowiedział jak to ugryźć. Może np. wybór wersji przy instalacji?

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: Wybór instalacji 32/64bit
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 26, 2011, 12:47:48 pm »
Ale po co wysyłać nową wersję? Właśnie zaktualizowałem swoje WTW w wersji x86 na systemie x64 i jakoś program dalej jest w wersji x86, nie wiem o czym Ty mówisz?
________________________________________________________________________________

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Odp: Wybór instalacji 32/64bit
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 26, 2011, 12:57:07 pm »
no widzisz, wiec czary, u mnie się robi wersja 64bit. Wypróbowane kilka razy, nightly na poprzednią wersję 32bit instalowane w trybie zgodności, normalnie i inne kombinacje alpejskie jakie tylko się dało. Zawsze aktualizowało do 64bit, przy próbie uruchomienia na starszym systemie wyrzuca zawsze komunikat: "wtw.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32"