Autor Wątek: WTW2 + irc ?  (Przeczytany 7749 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bemon

  • Narybek
  • *
WTW2 + irc ?
« dnia: Stycznia 11, 2010, 13:28:45 pm »
Witam,
Czy istnieje możliwość za pomocą XMPP obsługi irca w wtw ? Zarejestrowałem konto na jid.pl który ma transporter na IRC, następnie w przeglądarce usług XMPP dodałem IRC (wpisałem username i nickname). Dodało mi to do listy kontaktów IRC transporter. Teraz pytanie: jak wbić się na odpowiedni kanał na odpowiednim serwerze ? Jest to w ogóle możliwe ?

Offline Mike

  • Narybek
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 11, 2010, 14:13:00 pm »
To nie jest 'problem' ze strony WTW, jedynie kwestia jak używać rzeczonego transportu...

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 11, 2010, 15:49:21 pm »
To jest bardzo fajna prapozycja tzn pomysl z tym irc. Jak dotąd uzywalem mIrc by umawiac mecze, ale wtw mogłby ewoluowac w tym kierunku. Kaworu? Wtyczkomaniacy ?

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 11, 2010, 18:49:55 pm »
ale wtw mogłby ewoluowac w tym kierunku
Z Wikipedii
Cytuj
Protokół i architekturę IRC wymyślił w 1988 roku Jarkko Oikarinen z Finlandii, w ramach swojej pracy doktorskiej o możliwości prowadzenia teledyskusji za pomocą Internetu. Oikarinen uważał to tylko za rodzaj niezbyt dopracowanego przykładu jednego z możliwych sposobów prowadzenia takiej dyskusji.

Nie rozumiem tego kierunku ewolucji.
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline bemon

  • Narybek
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 11, 2010, 19:05:30 pm »
Chyba sam sobie odpowiem na to pytanie :) Pogrzebałem w necie oraz w capsach xmpp obsługiwanych przez wtw i odpowiedź jest negatywna :( . Ale rodzi to kolejne pytanie: kiedy i czy w ogóle wtw będzie obsługiwać caps Multi-User chat ? Możliwość ircowania zbliżyła by wtw do postaci doskonałej :)

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 12, 2010, 01:46:28 am »
Ewolucja bo mecze (clan war) umawiasz wlasnie na sieci IRC, a nie na jakiś czatach czy konferencjach GG. Dla mnie program pozwolilby pozbyc sie mIrca ktory jest strasznym programem :/

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 12, 2010, 08:10:55 am »
To używaj IRCa wbudowanego w Operę, lub jeśli masz firefoksa, jako dodatek Chatzilla - i masz wtedy aplikację integralną z inną, że nie trzeba dodatkowego softu instalować ;)

Offline bemon

  • Narybek
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 12, 2010, 08:21:04 am »
opera i mozilla służą do przeglądania stron a nie do obsługi IRC. WTW jako że jest komunikatorem właśnie służącym do rozmów lepiej pasuje funkcja obsługi irca. Dodatek do opery / firefoksa to jakby samochodem osobowym orać ziemie.

Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 12, 2010, 09:47:12 am »
Jalowa dyskusje toczycie. WTW nie ma na razie MUCa (a raczej ma szczatkowy do konferencji gg), wiec nie obsluzy transportu IRC. Kaw obiecal, ze w tym lub nastepnym eonie popracuje nad tym.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 13, 2010, 16:30:51 pm »
No i to jest konkretna odpowiedź ;) Póki co skorzystam z tej chatzilli w takim razie, bo mIrc straszny jest jak juz wspominałem ;/ Wolę orać osobówką niż jeździć traktorem po mieście.

EDIT:

Mamy już następny eon? :D Jak nasz mirc ? :P Wtyczki już mogą coś zdziałać?

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 13, 2010, 16:48:58 pm »
rowniez czekam na jakies nowinki dotyczace irc'a na wtw

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 13, 2010, 16:55:11 pm »
Kiedyś miałem plik html w którym było... nie wiem... 10 linijek? Odpalałeś i pokazywały się proste formy do łączenia z kanałami/pokojami na mircu. Wtyczka mogłaby być równie prosta, bo jak mniemam to było tylko odwołanie do jakiegoś głębszego skryptu w sieci, ale nie wymagało to żadnego programu.

Coś jak to dla przykładu:
http://webchat.freenode.net/

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 13, 2010, 16:57:21 pm »
a ja bym z przyjemnoscia zobaczyl jakis plugin ktory samodzielnie pozwoli na obsluge irc'a ;-)

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 13, 2010, 16:58:48 pm »
Ostatniego posta w całości nie cytujemy...  //Vimes

Póki co posil się stroną którą Ci wysłałem :P Nie wiem jak z tego łączyć sie z cw.pl czy 5on5 ale podobnie to wyglądało. TO najprawdopodobniej jest do zakładania sobie pokoi na ich serwie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2010, 17:29:16 pm wysłana przez Vimes »

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 13, 2010, 17:04:41 pm »
tylko przez tego webchata jestem uzaleziony od 1 serwera. co w przypadku serwerow ktore nie posiadaja webchata?

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 13, 2010, 17:13:34 pm »
mnie o takie rzeczy nie pytaj xD znalazłem to przed chwilą. Mówię Ci... miałem kiedyś taki fajny pliczek html co przez JS chyba działał podobnie do mirca tylko w przeglądarce. Niestety zaginął w akcji :(

Offline Jarson

  • Młodzież
  • **
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 13, 2010, 17:21:40 pm »
Mamy już następny eon?

WTW dorobiło się rozmów w osobnych oknach więc sądzę, że tak...
http://wtw.k2t.eu/
Widziałeś Nowe WTW?

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 13, 2010, 18:05:47 pm »
jak się dorobi ZAKŁADEK w oknie kontaktów to będzie NOWY eon!! Kaworu nie lubi i nie zrobi ;< ;(

Offline stan

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • aka ^jozhua
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 23, 2010, 11:56:52 am »
odświeżam temat, od jakiegoś czasu istnieją konferencje w WTW dla Tlena i GG, z tego co wiem wykorzystują ten sam mechanizm.
jak się patrzy na takie okno

to aż prosi się o dorobienie wtyczki do korzystania z protokołu IRC ;)
może któryś wtyczkopisarz ma chwilę wolnego i postara się skrobnąć jakąś wersję alfa.
może @adrian007? myślę, że z wtyki do IRCa będzie więcej pożytku niż z opartej na Bonjour ;)
Kanał #wtw na irc.quakenet.org oraz na irc.freenode.net @st4n

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: WTW2 + irc ?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 23, 2010, 12:34:38 pm »
nie korzystam z irca [: