Autor Wątek: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu  (Przeczytany 8051 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ult1me

  • Narybek
  • *
WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« dnia: Września 01, 2009, 09:54:11 am »
Witam, pierwszy post :)

Przy włączaniu kompa i WTF zaraz potem, wyświetla się problem z transportem Jabbera. Prosi o określenie określonego już zasobu. Działa jak klikam ok, ale myśl że coś nie do końca działa jest denerwująca.

W czym może być błąd?

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #1 dnia: Września 01, 2009, 10:20:13 am »
http://wiki.k2t.eu/wiki/WTW_-_F.A.Q.

Szóste pytanie.
I nie, nie jest to ciężko znaleźć ;)

Offline Ult1me

  • Narybek
  • *
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #2 dnia: Września 01, 2009, 13:59:06 pm »

Offline Pragmatic69

Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #3 dnia: Września 01, 2009, 14:02:53 pm »
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co mam wpisać zamiast zasobu?

Na przykład siałababamak (czytaj : dosłownie byle co). ;)
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Ult1me

  • Narybek
  • *
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #4 dnia: Września 01, 2009, 14:04:38 pm »
Właśnie to zauważyłem. xD Tak btw. Po co wpisywać zasób, jak i tak działa, a ten błąd tylko denerwuje? Wywalić ten kod błędu i po problemie :D

Dzięki.

Offline sober

Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #5 dnia: Września 01, 2009, 14:14:55 pm »
Łatwiej jest wpisać zasób. :) Poza tym, jak ktoś nie umie szukać i nie czyta FAQ albo w ogóle nieszczególnie mu idzie czytanie i rozumienie czegokolwiek, no to czyj to jest wówczas problem?



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #6 dnia: Września 01, 2009, 14:18:01 pm »
@Ult1me:
Myślę że powinien zainteresować Cie ten wpis na blogu Nivertiusa.
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline sober

Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #7 dnia: Września 01, 2009, 15:06:30 pm »
Zacny wpis. Może należałoby te podstawowe informacje o tym, czym jest zasób, umieścić u nas na forum jako ogłoszenie tudzież temat przyklejony, hę?



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #8 dnia: Września 01, 2009, 15:22:55 pm »
Zacny wpis. Może należałoby te podstawowe informacje o tym, czym jest zasób, umieścić u nas na forum jako ogłoszenie tudzież temat przyklejony, hę?
albo zrobić tak jak pisałem w temacie zbiorczym o propozycjach, tzn aby wtw ustawiało domyślnie jakiś zasób (najlepiej po prostu nazwę hosta), oczywiście z możliwością edycji.

pierwszy raz gdy konfigurowałem wtw też nie miałem pojęcia co tam wpisać... i wpisałem chyba po prostu "wtw", działało więc się nie interesowałem czym ten zasób jest. potem dopiero doczytałem gdzieś na wiki.\

btw, poza ustawieniem zasobu, można by też dodać opcję ustawienia priorytetu, tak jak w innych klientach jabbera.

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #9 dnia: Września 01, 2009, 15:24:01 pm »
@sober:
Nie widzę przeszkód by takie poradniki dodać do wiki czy przykleić. Jedynym problemem pozostaje napisanie ich. Jeżeli jesteś chętny to PM;)
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #10 dnia: Września 01, 2009, 15:40:30 pm »
Cytuj
Wprawdzie specyfikacja XMPP nic nie mówi jak mają wyglądać nazwy zasobów, ale która specyfikacja robi takie rzeczy? Na Jabber User Guide możemy przeczytać, że zasób może sie nazywać od lokacji w którym jest albo nazwy programu.

No a autor napierdziela ile wlezie na nazywanie zasobów nazwą programu...

Szczerze mówiąc to tylko to co zacytowałem próbuje w jakikolwiek wyjaśnić co to jest ten zasób. Wg. mnie ten artykuł to bezsensowna paplanina i narzekanie na wszystkich dookoła.

Preferuję raczej krótkie i treściwe odpowiedzi:

Co to jest zasób?
- Takie coś, gdzie wpisujesz swoją lokalizację (np. Dom, Praca, Urząd Skarbowy), lub nazwę programu, z którego się łączysz.


Tyle przynajmniej zrozumiałem z komentarzy (bo artykuł jest słaby).
wypadłem z obiegu...

Offline zhvir

Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #11 dnia: Września 01, 2009, 15:57:06 pm »
Tylko problem powstaje gdy łączysz się na ten sam serwer z dwóch lokacji, na których nazwa zasobu brzmi identycznie (a tak może być gdy nazywasz zasób od programu, a na obu komputerach masz ten sam program). Wtedy rozpoznanie zasobu jest niemożliwe :P Dlatego lepiej nazywać zasobu od miejsca z którego się łączymy (dom, praca itp)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #12 dnia: Września 01, 2009, 16:05:12 pm »
Przecież każdy z nas się łaczy z tego samego programu (wtw) na ten sam zasób (wtw) i problemów nie ma... dlaczego więc miałby być w przykładzie, który podałeś?

Nie rozumiem ; d
wypadłem z obiegu...

Offline zhvir

Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #13 dnia: Września 01, 2009, 16:17:23 pm »
mówię o sytuacji gdy łączysz się jednocześnie z dwóch komputerów o tym samym zasobie
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline sober

Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #14 dnia: Września 01, 2009, 16:32:23 pm »
Właśnie po to także są zasoby. Masz w chacie włączony komp, bo coś ściągasz i zostawiłeś uruchomiony komunikator. Włączasz kompa w pracy i tam także uruchamiasz komunikator, ale masz to w d... tam właśnie, bo w pracy masz ustawiony inny zasób niż w domu.



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #15 dnia: Września 01, 2009, 17:54:05 pm »
najrozsądniej jest aby program w miejsce zasobu wpisywał domyślnie nasz hostname, a jeśli user chce to zmienić, to niech zmienia i wpisze tam cokolwiek.
nazywanie zasobu nazwą programu jest wg mnie mało logiczne, chociaż wiele klientów jabbera tak właśnie robi.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #16 dnia: Września 01, 2009, 18:15:58 pm »
Poza tym zasoby mają jeszcze priorytety (jak to wujek_bogdan zauważył), i wtedy się właśnie najbardziej przydają. Powiedzmy, mamy odpalony komunikator w domu i pracy, i ten w pracy ma wyższy priorytet. Jesteśmy jednocześnie połączeni z dwóch miejsc do tego samego serwera z tym samym loginem i hasłem, jednak to co nas wtedy odróżnia od siebie jest właśnie zasób. Dalej, priorytet zasobu pozwala określić, jaki stan ma być aktualnie wyświetlany innym osobom z naszej listy (którym pozwalamy się podglądać :P), czy też do którego zasobu będą dochodziły wiadomości (czyli zasób o wyższym priorytecie rządzi, wszystko ustawia i wszystko zagarnia ;).
wujek_bogdan dobrze mówi o hostname jako defaulcie - wtedy nie będzie problemu ani z duplikatem nazw, ani z brakiem jakiegokolwiek zasobu.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #17 dnia: Września 01, 2009, 20:01:38 pm »
Nie wiem czy nie byłoby dobrze rozwiązać tego jak w pidginie znaczy na zasób jest osobne miejsce. I program nie pozwala na dodanie konta bez zapełnionego zasobu.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 09:36:14 am wysłana przez Vimes »
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #18 dnia: Września 03, 2009, 10:38:13 am »
Vimes, to by chyba było dobre, dodatkowo można by w polu dodać jakąś domyślną wartość np. home z dopiskiem "jeśli nie wiesz, co to, to nie pchaj paluchów.

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: WTF + aqq.eu = błąd przy uruchamianiu
« Odpowiedź #19 dnia: Września 19, 2009, 10:52:38 am »
Witam.
Mam pytanie odnośnie AQQ bo mam jeszcze numerkowe konto, na którym mi zależy, jak mam ustawić wszystko aby działało, na screenie przykładowy numerek, niby wszystko ok a nie działa:
________________________________________________________________________________