Autor Wątek: różne pytania i problemy z tlen i gmail  (Przeczytany 4408 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline PabloWtw

  • Narybek
  • *
różne pytania i problemy z tlen i gmail
« dnia: Listopada 26, 2011, 20:52:52 pm »
Witam.
Parę dni temu przesiadłem się na Wtw ze starego Tlen6 i dostosowując go do swoich potrzeb napotkałem na parę trudności. Na wstępie dodam, że mam WinXP SP2 oraz IE6. Do rzeczy:

1) nie mogę ustawić awatara dla gmail, pokazuje jakiś błąd?
3379-0

2) nie dochodzą mi powiadomienia o nowej poczcie na koncie tlen, tzn. czasami od święta jakieś powiadomienie dojdzie ale dotyczy tylko tego jednego ostatniego maila, o innych wcześniejszych mailach kompletnie milczy. Na gmail powiadomienia chodzą bez zarzutu. Na obu kontach mam dopisany zasób. Nie wiem czy wina nie leży po stronie serwera tlenu (w opcjach mam domyślne ustawienie).

3) mam po jednym koncie w każdej sieci (gg, tlen, gmail) na jednym profilu i chciałbym w liście kontaktów dodać sobie pozycję o nazwie "jaGG", "jaTlen", "jaGmail" ze swoim ID w każdej z tych sieci.
W sieci:
a) GG mogę to zrobić i wyłapuje mi zmianę statusu i opisu (czyli działa tak jak chcę),
b) w Tlenie w ogóle nie mogę dodać kontaktu o własnym "id", po uzupełnieniu informacji w okienku dla kontaktu w tlen.pl i naciśnięciu Dodaj NIE pojawia się taka pozycja na liście kontaktów (w kocie GG da się bez problemu i działa - problem autoryzacja samego siebie??? ale nie ma nawet pozycji na liście)
c) w Gmail mogę dodać "siebie" do listy, czyli pozycja istnieje ale z kolei nie wyłapuje mi zmiany stanu ani opisu (natomiast po zalogowaniu się przez przeglądarkę na koncie i tam zalogowaniu się na czat - wtw wyłapuje zmiany statusu i opisu z tego konta). Zauważyłem także, że po zrestartowaniu wtw ten kontakt "jaGmail" jest na liście kontaktów na samym dole kurysywą (brak autoryzacji) ale czasami po kilkunastu minutach wtw mi go "wyłapuje" - logowanie???(pojawia się OSD z nazwą zasobu) i po tym normalnie widnieje na liście zgodnie z porządkiem alfabetycznym ale nadal nie wyłapuje zmiany stanu i opisu.
Można jakoś rozwiązać te problemy z pkt. b) i c) ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2011, 07:38:08 am wysłana przez PabloWtw »

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: różne pytania i problemy z tlen i gmail
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 27, 2011, 00:10:03 am »
Cytuj
na wstępie dodam, że mam WinXP SP2 oraz IE6.

Pokaż więcej...
WTW - Wymagania
  • Windows XP z SP2 lub Windows Vista lub Windows 7;
  • DirectX 8, konkretnie Direct Input 8 (potrzebny do monitorowania aktywności klawiatury i myszy, auto-away);
  • Terminal Services (w zasadzie występuje zawsze);
  • min 800x600 rozdzielczość ekranu;
  • 32bit koloru na ekranie;
  • Nie-wiem-ile-ramu, ale pewnie ileś trzeba (w zależności od ustawień program pochłania od 10M do 60M (Commit Size), awatary, słownik pisowni i takie tam inne trzeba gdzieś upchnąć);
  • Internet Explorer 8 (ewentualnie 7);
ROZWIŃ SOBIE

Więc:

Po pierwsze - nie należy płakać z tytułu wyskakiwania "okienka ostrzeżenia" ponieważ nie spełniasz minimalnych wymagań tegoż programu. Ja nie piszę do Croteam, że Serious Sam 3 mi nie ruszy, bo nie mam i5 i GeForce 480 GTX :(. Pomyśl zanim napiszesz. Tłumaczenie w stylu "i tak nie używam IE, więc po co aktualizować" zostaw dla siebie, a jeśli używasz to broń Cię Panie Boże, że nie aktualizujesz, bo w 6 to same dziury.

Po drugie - http://forum.k2t.eu/inne-dodatki/program-wylaczajacy-powiadomienie-o-bledzie-krytycznym-%28uzywanie-ie6%29/ - program, który Cię poratuje

Rzadko bywam niemiły... po prostu ludzi, którzy marudzili na to ostrzeżenie kilku tu było, a gdyby je zlikwidować to pojawiałyby się treści "nie przewija mi rozmowy :(", "źle wyświetla mi styl ;("... Proponuję jednak zainstalować przynajmniej 7.

Offline kasper93

Odp: różne pytania i problemy z tlen i gmail
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 27, 2011, 10:12:33 am »
Podpisuje się pod tym co napisał Piotr, ale gdy używamy HTMLayout to chyba IE nie jest już potrzebne, czyż nie? :) Czy mimo to potrzebne są jakieś biblioteki z ie?
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Offline zhvir

Odp: różne pytania i problemy z tlen i gmail
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 27, 2011, 10:34:41 am »
jak używasz htmLayout to ostrzeżenie nie wyskakuje... tak ponoć jest bo ie6 to od 5 lat nie widziałem i nie mam jak sprawdzić
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline PabloWtw

  • Narybek
  • *
Odp: różne pytania i problemy z tlen i gmail
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 28, 2011, 09:18:57 am »
Więc: Po pierwsze - nie należy płakać z tytułu wyskakiwania "okienka ostrzeżenia" ponieważ nie spełniasz minimalnych wymagań tegoż programu.
Ano właśnie tu jest haczyk.
 

Ja nie piszę do Croteam, że Serious Sam 3 mi nie ruszy, bo nie mam i5 i GeForce 480 GTX :(.
 

To już chybione porównanie bo program działa bez większych problemów (sam fakt pojawiającego się okienka świadczy o jego sprawności). Dlatego też ... "Pomyśl zanim napiszesz".
 

Tłumaczenie w stylu "i tak nie używam IE, więc po co aktualizować" zostaw dla siebie
 
Absolutnie nie w głowie mi było takie tłumaczenie, ponieważ rozumiem co oznacza wykorzystywanie na swój użytek przez jeden program składników innego programu.
 
Po drugie .....- program, który Cię poratuje Rzadko bywam niemiły... po prostu ludzi, którzy marudzili na to ostrzeżenie kilku tu było, a gdyby je zlikwidować to pojawiałyby się treści "nie przewija mi rozmowy :(", "źle wyświetla mi styl ;("... Proponuję jednak zainstalować przynajmniej 7.

Dzięki za link. Faktycznie widać, że "parę" osób już tu było z zapytaniem o to okienko ostrzeżenia i przewijanie okna rozmowy bo jesteś wyczulony na tym punkcie. :D Niemniej jednak cieszę się, że w takiej formie to napisałeś bo dzięki temu zmotywowałeś mnie do aktualizacji systemu, sterowników i wszystkich programów.
Podpisuje się pod tym co napisał Piotr, ale gdy używamy HTMLayout to chyba IE nie jest już potrzebne, czyż nie? :) Czy mimo to potrzebne są jakieś biblioteki z ie?

taki mały off top. Nie podpisuj się nigdy pod słowami kogoś kto ma większą wiedzę merytoryczną od ciebie w danym zagadnieniu, gdyż takie poparcie jest trochę ... komiczne.
jak używasz htmLayout to ostrzeżenie nie wyskakuje... tak ponoć jest bo ie6 to od 5 lat nie widziałem i nie mam jak sprawdzić

To prawda, wybranie htmLayout przy IE6 powoduje, że okienko ostrzeżenia przy uruchamianiu programu nie występuje.
Teraz zajmę się aktualizacją systemu i programów. Do tematu wrócę po tych czynnościach (mam nadzieję, że dzięki temu większość problemów zniknie). Dziękuje za porady.

Offline PabloWtw

  • Narybek
  • *
Odp: różne pytania i problemy z tlen i gmail
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 11, 2011, 09:16:02 am »
Witam ponownie.
Zaktualizowałem Win XP do SP3 (+łatki) + IE 8 + WTW 0.9.0.3202 + wszystkie sterowniki i programy
i aktualny jest każdy problem z post nr 1.

Najbardziej denerwujący jest brak powiadomień o nowej poczcie na koncie tlenu (na gmail działa ok). Wie ktoś czy może ręcznie tu trzeba określić serwer połączenia lub hosta i port?

Jeszcze zauważyłem, że wyszukiwanie kontaktów z klawiatury w oknie głównym działa "zbyt obficie", tzn. po wpisaniu dowolnej litery wyświetla mi wszystkie kontakty zawierające tą literę, np. litera "k" kontakty OlKa, JolKa itd. a ja bym chciał, żeby wyświetlało tylko kontakty zaczynające się na to litrę, czyli Kamil, Konrad itp. Jak to ustawić?

Edit. Punkt 3 z pierwszego postu rozwiązuje ta wtyczka.
http://forum.k2t.eu/pozostale-wtyczki/(utlmyself)-wlasny-status-na-liscie-kontaktow/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2011, 07:31:46 am wysłana przez PabloWtw »

Offline PabloWtw

  • Narybek
  • *
Odp: różne pytania i problemy z tlen i gmail
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 18, 2012, 14:27:36 pm »
Witam i podbijam temat, ponieważ zmieniłem system na Windows 7 x86.

Zostawmy inne problemu z tematu, zależy mi już tylko na jednym, mianowicie czy dochodzą wam powiadomienia o nowej poczcie na koncie Tlen? Opcja w gmail działa, a z tlena cisza, żadne powiadomienia nie dochodzą, zasób mam ustawiony? Też macie taki problem czy tylko u mnie to nie działa?

Offline czolg

  • Narybek
  • *
Odp: różne pytania i problemy z tlen i gmail
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 26, 2012, 11:30:17 am »
Witam. Co do poczty tlenowej, to wydaje mi się, że coś jest nie tak po stronie tlenu (lub było po stronie WTW, ale któraś aktualizacja rozwiązała problem), ponieważ i u mnie był okres, że powiadomienia o mailach się w ogóle nie pojawiały, ale od jakiegoś czasu o większości maili już informuje, chociaż nadal zdarzają się wyjątki.
Pozdrawiam.

Offline PabloWtw

  • Narybek
  • *
Odp: różne pytania i problemy z tlen i gmail
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 26, 2012, 21:16:19 pm »
Dzięki za info czolg!
Niestety u mnie cały czas powiadomienia nie dochodzą mi zaznaczenia odpowiedniej opcji.