Autor Wątek: Rozmowy w oddzielnych oknach.  (Przeczytany 4315 razy)

0 Użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline tomipnh

  • Narybek
  • *
Rozmowy w oddzielnych oknach.
« dnia: Marca 07, 2010, 11:44:07 am »
Pytałem już o tą funkcjonalność na blipie, gdzie dowiedziałem się, że najzwyczajniej w świecie nie da się w WTW prowadzić rozmów w oddzielnych oknach.

Jako, że nie znalazłem lepszego miejsca to zgłaszam tutaj zapotrzebowanie na taką funkcjonalność.
Nie wszystkim odpowiadają taby.

Pozdrawiam, Krzysiek

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu

Offline tomipnh

  • Narybek
  • *
Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 07, 2010, 17:01:47 pm »
http://wiki.k2t.eu/wiki/WTW_-_F.A.Q.#Da_si.C4.99_wy.C5.82.C4.85czy.C4.87_zak.C5.82adki_w_oknie_rozmowy.3F

"Długi czas nie będzie się dało." nie jest odpowiedzią. Powinna raczej brzmieć "Długo jeszcze nie będzie się nam tak nudziło, żeby coś takiego dodać. Nam zakładki odpowiadają."

Dziękuje i pozdwiawiam, Krzysiek

Offline zhvir

Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 07, 2010, 17:24:31 pm »
Po pierwsze nie cytuj ostatniego posta w całości, a po drugie odpowiedź typu "Długi czas nie będzie się dało" jest chyba lepszą odpowiedzią niż "Nie będzie nigdy bo mam awersję do takiego rozwiązania". Więc raczej powinieneś się cieszyć że w ogóle Kaworu zostawił otwartą furtkę dla osobnych okien, nawet jeżeli furtka jest na drugim końcu świata a otwarta jest na grubość włosa .
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline tomipnh

  • Narybek
  • *
Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 08, 2010, 19:06:38 pm »
Po pierwsze nie cytuj ostatniego posta w całości

Wybacz, ale ciężko mi było tylko jego "część" zacytować.

po drugie odpowiedź typu "Długi czas nie będzie się dało" jest chyba lepszą odpowiedzią niż "Nie będzie nigdy bo mam awersję do takiego rozwiązania".

Nie jestem nią jednak usatysfakcjonowany.

Więc raczej powinieneś się cieszyć że w ogóle Kaworu zostawił otwartą furtkę dla osobnych okien, nawet jeżeli furtka jest na drugim końcu świata a otwarta jest na grubość włosa .

Nie podzielam Twojego entuzjazmu przy tym włosie szansy. Rozumiem, że za dużo opcji (patrz Miranda) to też złe rozwiązanie, jednak ludzie zdaje się mają problemy z tabami - co dało się zauważyć przy komentarzach po moim blipnięciu (nr http://blip.pl/s/52077922).

Nikt nie zmusza mnie do używania do WTW, mimo to szkoda, bo rozwiązania w nim dostępne są dość ciekawe.
Skoro - nie, bo nie. To ja dziękuje, zabieram swoje zabawki i opuszam tą piaskownice.
Temat uważam za zakończony, EOT.

Pozdrawiam, Krzysiek

Offline zhvir

Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 08, 2010, 19:43:14 pm »
Wybacz, ale ciężko mi było tylko jego "część" zacytować.
tzn uważasz forumowiczów za kretynów, którzy nie wiedzą że odpowiedź dotyczy zawsze poprzedniej wiadomości, chyba że cytując wskazujesz na któryś z wczesniejszych postów?

Cytuj
Nie jestem nią jednak usatysfakcjonowany.
Nie musisz być nią usatysfakcjonowany, ale musisz ją przyjąć do wiadomości i raczej nie masz siły przebicia aby to zmienić.

Cytuj
Skoro - nie, bo nie. To ja dziękuje, zabieram swoje zabawki i opuszam tą piaskownice.
Rozumiem że powinno mi być przykro z tego powodu? ^^
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Dako

  • Narybek
  • *
Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 10, 2010, 14:08:28 pm »
Ja, podobnie jak tomipnh, nie obejdę się bez rozmów w osobnych oknach i gdybym zobaczył, że taka możliwość w ogóle nie jest planowana, to mimo zafascynowania tym komunikatorem, z miejsca bym go usunął... Tej funkcji najbardziej mi brakuje i wczoraj nawet stwierdziłem, że wesprę autora, gdy w końcu się pojawi.

Offline zhvir

Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 10, 2010, 15:34:00 pm »
funkcja na zamówienie? opłata z góry :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 10, 2010, 16:24:49 pm »
chyba był już taki przypadek na forum. o ile sobie dobrze przypominam chodziło o dodanie tego paska, na górze okna z ikonami protokołów, który swoją drogą całkiem fajny jest.

Offline zhvir

Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 10, 2010, 17:10:52 pm »
tylko ten pasek był stosunkowo prosty, a zmiana sposobu otwierania okien jest, z tego co Kaworu mówił, grubszą sprawą, więc i opłata musiałaby być grubsza ;)


btw. straszenie odinstalowaniem wtw tudzież zabraniem swoich zabawek z naszej piaskownicy nie robi na nas wrażenia :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Dako

  • Narybek
  • *
Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 10, 2010, 19:17:06 pm »
Ja (i myślę, że również autor tematu) nie mamy zamiaru tym nikogo straszyć, tylko zwracamy uwagę na to, że to bardzo istotna funkcjonalność i dużo lepiej wiedzieć, że jest planowana w odległej przyszłości, niż wcale...

Na pewno nie jeden użytkownik WTW (a ja już na pewno) przelałby choćby symboliczne 10zł za możliwość korzystania z dobrego komunikatora, który nie straszy reklamami, jednak każdy dobry komunikator powinien pozwalać na rozmowy w oknach ;) Prawdę mówiąc tylko tego mi brakuje w tym komunikatorze.

Offline black_spider

  • Narybek
  • *
Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 10, 2010, 19:42:19 pm »
masz jakieś dziwne wyznaczniki dobrego komunikatora

Offline zhvir

Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 10, 2010, 19:46:56 pm »
ja mam propozycję: skrzyknijcie wszystkich zafascynowanych rozmowami w osobnych oknach, zorganizujcie się jakoś, weźcie sprawy we własne ręce ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Dako

  • Narybek
  • *
Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 10, 2010, 20:37:47 pm »
Nie chcę robić OT (najwyżej moderacja usunie), ale czego więcej trzeba WTW? Jest przejrzysty, wygodny, spełnia swoją funkcję bardzo dobrze (prosty komunikator tekstowy), stabilny... Ja znalazłem w nim swój ideał :) No może z dodaniem paru wtyczek kilku geniuszy, którzy współpracują z autorem. Podoba mi się właśnie to, że jak nie chce, to nie muszę zaśmiecać programu niepotrzebnymi funkcjami, które można wyłączyć lub zwyczajnie nie pobierać tych wtyczek.

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 10, 2010, 20:50:01 pm »
mi chyba tylko jednego brakuje - statystyk przeprowadzonych rozmów, jak w tlenie jest wtyczka stats bodajże (nie chce mi się teraz odpalać i sprawdzać). Ile rozmów, jak długie, kto częściej rozpoczynał, z kim najwięcej się rozmawia, kiedy najwięcej itp itd. Wiem że może bzdura dla wielu, w sumie do życia niepotrzebne, ale lubię czasami spojrzeć w jakieś ciekawostki czy "rekordy"

Offline tomipnh

  • Narybek
  • *
Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 12, 2010, 16:34:22 pm »
ja mam propozycję: skrzyknijcie wszystkich zafascynowanych rozmowami w osobnych oknach, zorganizujcie się jakoś, weźcie sprawy we własne ręce ;)

To WTW jest opensource? Pełne dziwnych hacków wtyczki to nie rozwiązanie.

Nie chcę robić OT (najwyżej moderacja usunie), ale czego więcej trzeba WTW? Jest przejrzysty, wygodny, spełnia swoją funkcję bardzo dobrze (prosty komunikator tekstowy), stabilny... Ja znalazłem w nim swój ideał :) No może z dodaniem paru wtyczek kilku geniuszy, którzy współpracują z autorem. Podoba mi się właśnie to, że jak nie chce, to nie muszę zaśmiecać programu niepotrzebnymi funkcjami, które można wyłączyć lub zwyczajnie nie pobierać tych wtyczek.

Skoro nie potrzeba Ci więcej to po co zabierasz głos tak w ogóle? Masz plusa u developerów.

btw. straszenie odinstalowaniem wtw tudzież zabraniem swoich zabawek z naszej piaskownicy nie robi na nas wrażenia :P

To nie było straszenie, wróciłem po prostu do pidgina, gdzie funkcjonalność takową mam.

funkcja na zamówienie? opłata z góry :P

Pozwolę sobie darować komentarz.


Pozdrawiam, Krzysiek

Offline zhvir

Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 12, 2010, 18:48:30 pm »
Od siebie:
1) zorganizowanie się wszystkich miłośników osobnych okien należało rozumieć raczej jako działanie na forum poprzez ankiety itp. tudzież złożenie petycji z podpisami setek, tysięcy chętnych takowej funkcji, aby Twórca zobaczył jak wielu was jest, bo rozbijanie tej propozycji na kolejne nowe wątki, które tylko denerwują swoją namolnością i brakiem zachowania elementarnych zasad na forum, nie doprowadzi do niczego;
2) to że wróciłeś do pidgina to bardzo dobrze, w końcu po to są dziesiątki innych komunikatorów żeby móc wybrać sobie ten najbardziej odpowiadający, nie wszystkie muszą mieć te same funkcje

Od moderatora:
Każdy kolejny post  typu "jak nie dodacie tej funkcji w następnej becie to wracam na gg" będą piętnowane w całą stanowczością

pozdrawiam
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Dako

  • Narybek
  • *
Re: Rozmowy w oddzielnych oknach.
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 14, 2010, 11:27:38 am »
Skoro nie potrzeba Ci więcej to po co zabierasz głos tak w ogóle?
Przeczytaj moje wypowiedzi w tym temacie jeszcze raz i włącz "tryb czytania ze zrozumieniem".