Autor Wątek: ignorowanie ukrytych  (Przeczytany 1625 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline raphele

  • Narybek
  • *
ignorowanie ukrytych
« dnia: Grudnia 06, 2011, 20:25:25 pm »
Witam!
Nt. użyteczności statusu "ukryty/niewidoczny" w komunikatorach mam takie samo zdanie, jak entuzjaści WTW nt. emotikonów. Z przesiadką na WTW, wyeliminowałem na dobre emotki-pieszczotki, natomiast ukryci nadal bezczelnie pisują chwilę wcześniej udając niedostępnych.
Przejrzałem opcje ignorowania i wtyczki UtlIgnore, ale nie znalazłem tego, do czego dążę. Słowo się rzekło - chciałbym ignorować ukrytych, nie przyjmując ich tekstów. Gdyby była opcja odwzajemniania statusu wobec ukrytych, może też bym skorzystał: ukrywasz się - przestajesz mnie widzieć, chcesz to zmienić, wyjdźże zza krzaka.
Zanim ośmielę się zaproponować funkcjonalność, chciałbym wiedzieć, czy jest więcej zainteresowanych.
Pozdrawiam,
R.

Re: ignorowanie ukrytych
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 06, 2011, 23:23:13 pm »
To niemożliwe w przypadku GG. 

Sent from my GT540 using Tapatalk

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: ignorowanie ukrytych
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 07, 2011, 05:37:56 am »
niemożliwe nie, ale jako propozycję wtyczki bym to poparł (coś jak działanie antyspamowej funkcjonalności - gość dostaje wiadomość o określonej przez nas treści, typu "sorry batory, ale chyba jesteś ukryty, a takimi ludźmi gardzę, przejdziesz na jakikolwiek stan dostępny to pogadamy ;p" :D)

Odp: ignorowanie ukrytych
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 07, 2011, 14:21:09 pm »
Z tym niemożliwe to chodziło mi o
Cytuj
Gdyby była opcja odwzajemniania statusu wobec ukrytych, może też bym skorzystał: ukrywasz się - przestajesz mnie widzieć, chcesz to zmienić, wyjdźże zza krzaka.
Ale jeśli miałoby tylko blokować wiadomości to jak najbardziej. Tylko czy to ma sens? Co złego jest w statusie Niewidoczny? :D

Offline zhvir

Odp: ignorowanie ukrytych
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 07, 2011, 15:01:22 pm »
nic nie jest w nim złego dopóki komuś nie przeszkadza, że ktoś online udaje offline
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline raphele

  • Narybek
  • *
Odp: ignorowanie ukrytych
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 07, 2011, 17:02:39 pm »
To mi nawet nie przeszkadza, jego status - jego sprawa - skoro mu lepiej w roli podglądacza. Natomiast pisanie z pozycji ukrytego (U) do osoby dostępnej (D), to moim zdaniem łamanie dobrego obyczaju. "U" przed wysłaniem tekstu ukrywa się m.in. po to, aby uniemożliwić przyjęcie tekstu od "D". "U" przyznaje więc sobie prawo, którego odmawia "D". W GSM jest podobne zjawisko: numery "U" dzwonią na numery "D", przy czym znam więcej osób, które tego nie lubią, a musi ich być jeszcze więcej, skoro operator przewidział funkcję blokowania takich wywołań. Moje pytanie dot. analogicznego rozwiązania, tyle że w znacznie lepszym od GSM...: WTW!
R.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: ignorowanie ukrytych
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 07, 2011, 17:08:14 pm »
możnaby pokusić się o rozwinięcie wtyki utlIgnore, ale aktualnie są wyższe priorytety

Offline raphele

  • Narybek
  • *
Odp: ignorowanie ukrytych
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 25, 2013, 21:15:54 pm »
Po ponad roku ponawiam pytanie o możliwość dorobienia tej funkcjonalności.