Autor Wątek: Powiadomienie o wiadomości  (Przeczytany 1987 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ostachus

  • Narybek
  • *
Powiadomienie o wiadomości
« dnia: Lutego 12, 2012, 08:47:02 am »
Witam! często mam tak, że nie pojawia mi się powiadomienie o wiadomości (piszę z kimś) oraz gdy mam okno zminimalizowane miga mi tylko przez około 5s a potem już wg nie miga. Da się to jakoś rozwiązać?

Dziękuję, pozdrawiam :)

Offline ouroboros

  • Narybek
  • *
Odp: Powiadomienie o wiadomości
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 17, 2012, 13:50:02 pm »
Ja mam z kolei inny problem. Używam aktualnie wersji (kompilacja 3310) wraz z systemem windows 7.

Jak można wyłączyć całkowicie powiadomienia o wiadomościach przychodzących w otwartym oknie?

Pracuję na netbooku gdzie przekątna ekranu to zaledwie 10 cali, więc każdy skrawek ekranu się dla mnie liczy. Z tego tez powodu pasek systemu windows mam ustawiony na "autoukrywanie". Kiedy przychodzi nowa wiadomość w oknie rozmowy, które mam już otwarte, pasek systemu windows wysuwa się na wierzch, ikonka miga powiadamiając mnie o wiadomości. Pasek systemu windows pozostaje wysunięty do póki nie kliknę w ikonę okna rozmowy, które następnie pojawia się na pierwszym planie i dopiero wówczas pasek windows się z powrotem ukrywa.

Jest to bardzo irytujące, kiedy np. czytam coś w necie i z każdym tekstem nowej wiadomości muszę klikać aby pasek się schował.

Szukałem i próbowałem wszelkich możliwości aby całkowicie wyłączyć powiadomienia o wiadomościach, bez pozytywnego rezultatu.

Czy jest na to jakaś rada?

pozdrawiam

Offline rzezagar

  • Narybek
  • *
Odp: Powiadomienie o wiadomości
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 10, 2012, 08:04:38 am »
Mam ten sam problem co Ouroboros. Czy jest na to jakiś sposób?

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: Powiadomienie o wiadomości
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 10, 2012, 10:49:18 am »
Przejść na niedostępny?

Offline jureko_27

  • Młodzież
  • **
Odp: Powiadomienie o wiadomości
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 11, 2012, 08:29:48 am »
w ustawieniach Rozmowy:
Kiedy przychodzi wiadomość rozmowy to:
Wyświetl standardowe powiadomienie
odptaszczone -wyłącz powiadomienia balonikiem
odptaszczone - wyskocz mi z oknem rozmowy...
przy okazji choć nie wiem czy to ma wpływ:
Okno Główne- zaptaszczone- nie pokazuj okna na pasku zadań

przy takiej konfiguracji wyskakuje tylko powiadomienie w rogu ekranu...jeśli pasek jest ukrywany to się nie pojawia...sprawdziłem

Offline ouroboros

  • Narybek
  • *
Odp: Powiadomienie o wiadomości
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 15, 2013, 09:48:23 am »
Cytat: jureko_27 link=topic=4093.  msg32140#msg32140 date=1352626188
w ustawieniach Rozmowy:
Kiedy przychodzi wiadomość rozmowy to:
Wyświetl standardowe powiadomienie
odptaszczone -wyłącz powiadomienia balonikiem
odptaszczone - wyskocz mi z oknem rozmowy.  .  . 
przy okazji choć nie wiem czy to ma wpływ:
Okno Główne- zaptaszczone- nie pokazuj okna na pasku zadań

przy takiej konfiguracji wyskakuje tylko powiadomienie w rogu ekranu.  .  .  jeśli pasek jest ukrywany to się nie pojawia.  .  .  sprawdziłem


U mnie niestety nie działa ten sposób, ciągle wyskakuje ukryty pasek i migające na nim powiadomienie o nowej treści w otwartym już oknie rozmowy.   Nie wyskakuje(nie miga) jedynie w przypadku, gdy okno rozmowy jest aktywne, ale taka opcja jest mi kompletnie zbędna.   

Ma działać tak, że informuje tylko o nowej wiadomości(rozmowie) - wówczas wyskakuje okno rozmowy i miga, dalej nie powinno nic migać jeśli w oknie rozmowy pojawiają się kolejne nowe wiadomości.   Tym samym pasek powinien być ciągle schowany, mimo wszelkich moich starań i poszukiwań nie działa to za jasną cholerę tak jak powinno.   Trochę to dla mnie dziwne, iż podstawowe funkcje nie działają prawidłowo - a może za dużo wymagam?

pozdrawiam


Offline jureko_27

  • Młodzież
  • **
Odp: Powiadomienie o wiadomości
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 15, 2013, 10:36:35 am »
odptaszczone - wyskocz mi z oknem rozmowy...

przy takim ustawieniu okno rozmowy nie powinno wyskakiwać przy pierwszej wiadomości