Autor Wątek: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?  (Przeczytany 10960 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ult1me

  • Narybek
  • *
Jak w temacie. Czemu się tak dzieje? Można to wyłączyć?

Offline sober

Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #1 dnia: Września 01, 2009, 14:15:32 pm »
A możesz to jakoś pokazać? Pytam, bo przyznam szczerze, że Twój jałowy opis nic mi nie mówi.



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #2 dnia: Września 02, 2009, 09:29:52 am »
Zmieniając zakładkę, przesuwasz kursor.
W czym problem ?
:D

Offline sober

Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #3 dnia: Września 02, 2009, 15:15:38 pm »
A ja dalej nie wiem, o co mu chodzi. U mnie to chyba nie występuje.



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline zhvir

Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #4 dnia: Września 02, 2009, 16:29:57 pm »
może chodzi o to że każda zakładka pamięta swoją historię wpisywanych znaków?
ale to jest raczej plus (i to duży)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #5 dnia: Września 02, 2009, 16:47:15 pm »
Mi się wydaje, że chyba jak się klika w nieaktywny tab rozmowy aby nas na niego przerzuciło, to niby kursor się przesuwa. Ale nijak do tego dojść nie mogę. ctrl+numerek też opisanego przypadku nie wspomaga :P

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #6 dnia: Września 02, 2009, 17:55:16 pm »
Autorze Ult1me powiedz co konkretnie miałeś na myśli ?

tatool

  • Gość
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #7 dnia: Września 03, 2009, 16:39:46 pm »
Witam,

Odkad zaczalem uzywac WTW na notebooku to maly problem z otwieraniem sie okna wiadomosci - wskaznik myszki mi sam przeskakuje pod nowo otwarte okno wiadomosci. To pewnie przez opcje ktore znalazlem w sterowniku touchpada - ze ma przenosic myszke w poblize przyciskow OK/Cancel/itp. w nowo otwartych oknach. Mozna cos na to poradzic? Nie chce zeby kursor w WTW przeskakiwal pod okno nowej rozmowy, ale nie chce wylaczac tej opcji w sterowniku myszki - bo generalnie dziala ona OK, tylko WTW sie troche nieprzyjaznie zachowuje ;)

Offline sober

Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #8 dnia: Września 03, 2009, 17:14:12 pm »
Wydaje mi się, że będziesz musiał się zdecydować. Poza tym, jak na mój gust to wybrałeś nie ten dział, zatem przenoszę.

I proszę się pilnować następnym razem.



Ignoruję posty napisane byle jak!

tatool

  • Gość
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #9 dnia: Września 03, 2009, 20:09:01 pm »
No coz, WTW to jedyna aplikacja ktora zle wspolpracuje z ta funkcja. Poza tym kursor nawet nie przeskakuje na jakis przycisk, tylko kilkadziesiat pixeli ponizej okna rozmowy - wiec ewidentnie cos tu jest nie tak. Dalej, NGG nie ma z tym problemu - okno wiadomosci nie kradnie "fokusa" myszce, w AQQ tez nie, Tlen - tez nie. Wiec chyba nie powinienem sie zdecydowac, tylko czekac az to zostanie poprawione.

Offline Ult1me

  • Narybek
  • *
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #10 dnia: Września 04, 2009, 13:14:45 pm »
Mam dwie nieaktywne osoby. I klikam na drugą zakładkę, a kursor mi wyjeżdża w dół poza okno.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #11 dnia: Września 04, 2009, 13:22:49 pm »
czy to nie przypadkiem ten sam problem u innej osoby?
http://forum.k2t.eu/trubleszuting/otwieranie-okna-rozmowy-i-przeskakujacy-kursor/

edit: znaczy się podobnej natury problem ;)

Offline Ult1me

  • Narybek
  • *
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #12 dnia: Września 04, 2009, 18:22:55 pm »
Zaznaczając, b. podobny. W każdym razie myślę że to poprawicie ;)

// pytanie. Czy ludzie z GG8 będą widzieć mój długi opis w WTW?

sober edit:
Tak, będą widzieli. Zresztą, wszedłbyś na główną stronę WTW i przeczytał, ale po co?
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2009, 18:55:25 pm wysłana przez sober »

tatool

  • Gość
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #13 dnia: Września 05, 2009, 00:05:36 am »
to wyglada na ten sam blad o ktorym pisalem tutaj http://forum.k2t.eu/propozycje-oraz-info-o-nowych-wersjach/otwieranie-okna-rozmowy-i-przeskakujacy-kursor/

i jest dokladnie tak jak Ult1me pisze - przy przelaczaniu zakladek rozmowy wskaznik myszki tez przeskakuje w to magiczne miejsce ponizej okna rozmowy

Offline sober

Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #14 dnia: Września 05, 2009, 07:30:00 am »
Połączyłem oba wątki, skoro traktują właściwie o tym samym problemie.



Ignoruję posty napisane byle jak!

tatool

  • Gość
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #15 dnia: Września 19, 2009, 01:03:01 am »
Na biezaco sciagam i instaluje kazda nightly po kolei, ale juz powoli trace wiare w mozliwosc poprawienia tego :( Kaworu zlituj sie! To jedyna rzeczy ktora powstrzymuje mnie przed migracja na stale na WTW! W AQQ ten problem nie wystepuje, w Tlenie tez nie, nawet wiesniackie NGG sobie z tym radzi... Prosze popraw to!

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #16 dnia: Września 19, 2009, 06:46:12 am »
Moze jak zaproponujesz Kaworu pepsi to przemysli twoj problem ;)
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #17 dnia: Września 19, 2009, 18:40:40 pm »
Potwierdzam ten problem, pojawił się u mnie dopiero od najnowszej wersji beta (kompilacja 860). Hm, a przynajmniej nie zauważyłem go wcześniej...

tatool

  • Gość
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #18 dnia: Września 19, 2009, 20:25:45 pm »
Moze jak zaproponujesz Kaworu pepsi to przemysli twoj problem ;)
jak WTW bedzie mialo status pepsi-ware to sie zastanowie ;)

Offline zhvir

Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #19 dnia: Września 19, 2009, 20:33:04 pm »
mogę potwierdzić że wtw jest od początku tego eonu właśnie na licencji pepsiware
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

tatool

  • Gość
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 14, 2009, 02:23:07 am »
widze ze w temacie nadal nic sie nie zmienilo :( jak to taki straszny problem, to moze... uwolnij zrodla? sam sobie to wtedy poprawie :P

zhvir edit: to może jakąś wtyczkę napiszesz?

Post Merge: [time]sob 14 lis 2009 16:25:56 GMT-1[/time]
sugerujesz, ze po napisaniu wtyczki, blad ktory zglosilem nagle zostanie magicznie naprawiony przez Kaworu, a w przeciwnym razie mam sie wypchac?

nie ma jak dobra motywacja :]

mam za duzo projektow wymagajacych pracy po godzinach zeby sie jeszcze wtyczkami dla WTW zajmowac, wiec szczerze mowiac wole go po prostu wywalic z kompa (swojego i swoich znajomych) i zainstalowac komunikator ktory ma normalny support.

najlepsze jest to, ze naprawa tego bledu to kilka minut (albo nawet i mnie) kodowania - wiec albo brakuje skilla, albo ktos tu ma po prostu w.......e.


over and out.

zhvir edit:
1. skoro masz czas poprawić sobie sam po ewentualnym uwolnieniu źródeł to tym bardziej możesz sobie napisać wtyczkę
2. trzymaj język na wodzy
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2009, 17:59:38 pm wysłana przez zhvir »

Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 14, 2009, 17:41:32 pm »
wydaje mi sie ze zhvir (btw jak to sie czyta? xD) mial na mysli ze mozesz sobie napisac wtyczke, ktora naprawia ten bug, a nie obojetnie jaka :) spokojnie?


Offline zamszowy

  • Narybek
  • *
W propozycjach, bo błędem to raczej nie jest. Ale do rzeczy.

Mam włączoną opcję we właściwościach myszy: "Automatycznie przenieś wskaźnik na domyślny przycisk w oknie dialogowym", gdyż sporo ułatwia, przyspiesza pracę.

Otóż gdy posiadam otwarte zakładki w liczbie większej od 1 i gdy kliknę na jakąkolwiek zakładkę, kursor automatycznie przenosi mi się do pola przeznaczonego do pisania wiadomości. Nieważne czy chcę zamknąć, czy po prostu przełączyć zakładkę. Jest to bardzo uciążliwe...
Jest jakiś sposób na zmuszenie kursora do pozostania na swoim miejscu przy operowaniu na zakładkach poza wyłączeniem tej opcji w Myszy?

WTW - kompilacja 1346
Windows 7 x64.

//edit
To samo dzieje się, gdy mam otwarte okno rozmowy, ale nie jest aktywne, bo np. "coś robię" w oknie listy kontaktów. Gdy przychodzi wiadomość,  automatycznie przenosi do pola pisania okna rozmowy...
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2010, 23:03:58 pm wysłana przez zamszowy »

Offline tkuba

  • Narybek
  • *
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 27, 2010, 19:59:39 pm »
Witam, mam dość nietypowy (chyba) problem. Właśnie zmieniłem myche na MX-518 i mam taki problem: podczas 2krotnego klikniecia w kontakt w celu wyswietlenia okna rozmowy, kursor sam cały czas przenosi mi się na dół w to samo miejsce, identycznie dzieje się gdy w oknie rozmowy zamkne któregoś użytkownika. Może ktoś pomóc?
 Z góry dziękuje
Kuba

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 28, 2010, 09:07:40 am »
poszukaj w ustawieniach mychy opcji w stylu "automatycznie przenoś do przycisku"

Offline tkuba

  • Narybek
  • *
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 28, 2010, 13:20:46 pm »
Dzięki za odpowiedź:) Już sobie poradziłem, w ustawieniach mychy był włączony jakiś tryb śledzenia inteligentnego, po wyłączeniu go, już działa ok, dzięki.

Offline yarek

  • Narybek
  • *
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 14, 2010, 20:47:39 pm »
Witam,

Tak, to pytanie jest kretyńsko sformułowane (nic nie poradzę). Zupełnie szczerze mówiąc, nie wiem czy to jeden z "ficzerow" Win7, czy też może wymysł kogoś od WTW (jeśli tak, to gratuluję pomysłu - taki ze mnie złośliwiec). Niemniej jednak, chciałbym to coś wyłączyć. Idealnym rozwiązaniem byłoby polecenie w konsoli... na wiki jednak takowego nie znalazłem :( Drogie Bravo, co powinienem poczynić w tej sytuacji?

Drogi "czytelniku". Powinieneś najsampierw poszukać czy nie było wcześniej o tym na forum, a jak widzisz było bo połączyłem kilka wątków... a jest jeszcze do połączenia kilka podobnych postów innych użytkowników podobnież nieczytatych. Odpowiedź co zrobić masz powyżej. Miłego czytania. Wątek przenoszę do poradników //zhvir
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2010, 21:47:36 pm wysłana przez zhvir »

Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 06, 2010, 15:02:15 pm »
Problem nie wystepuje w ostatnich nightly - kursor myszki zachowuje sie poprawnie nawet przy wlaczanym trybie inteligentnego sledzenia kursora (czyli "snap to" w anglojezycznych wersjach windowsa), wiec jesli ktos tego uzywa to nie ma juz koniecznosci wylaczania tej funkcji :)
"Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results."
-- Albert Einstein

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: Jak wyłączyć przeskakiwanie kursora w dół po kliknięciu w zakładkę rozmowy?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 06, 2010, 15:36:03 pm »
w ostatniej beta, również wszystko jak najbardziej w porządku :)