Autor Wątek: Obrazki w XMPP  (Przeczytany 2551 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pavaczek

  • Narybek
  • *
Obrazki w XMPP
« dnia: Stycznia 20, 2014, 10:46:47 am »
hej, zaczynam (ponownie) przygodę z WTW, skłonił mnie do tego oconnel (wiadomo :D).  korzystałem z niego dłuuugi czas, w międzyczasie korzystałem z WTW, nieważne. . .
chodzi mi o to, że przydałaby się funkcja wysyłania wycinków tak jak aqq.  wiem, ze istnieje jej odpowiednik (utlScreenCapture) i działać działa ale nie do końca, w proto gg chodzi idealnie ale w XMPP już nie.  czytałem na forum posty, że nie będzie to trybić tak jak w aqq bo tam to działa inaczej, kolega korzysta z aqq i gdy wysyła mi obrazek to pokazuje się to jako plik a nie jako obrazek w oknie rozmowy, natomiast gdy ja wysyłam mu wycinek to u niego nic się nie pojawia. . .  dałoby się to jakoś ogarnąć by w proto xmpp chodziło tak jak w aqq/proto gg?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Obrazki w XMPP
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 20, 2014, 11:34:39 am »
Może by i sie dało, tylko weź poprawkę na to, że metoda wtw działa zawsze, nawet z kontaktami która są offline (zakładając oczywisście, że serwer nie ma limitu na rozmiar pakietu na niskim poziomie). A przy metodzie jakiej używa aqq screenshot musi pójść jako plik, tylko że aqq ropoznaje go jako wyłaby w toku rozmowy, czego dla odmiany wtw nie robi. Oraz zdaje się ostatnia wersja aqq wrzuca screenshoty na zewnetrzny serwer i wysyła URLe.

Offline pavaczek

  • Narybek
  • *
Odp: Obrazki w XMPP
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 20, 2014, 12:36:42 pm »
Ok, wysyłanie załatwię poprzez FTP.
Czyli nie da się zmusić wtw żeby odbierał jakoś obrazki z aqq w oknie rozmowy?

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka


Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Obrazki w XMPP
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 20, 2014, 15:11:24 pm »
Obecnie nie. Poza tym automatyczne odbieranie plikow bez wiedzy uzytkownika iw stawienie ich w okno rozmowy to takie sobie jest. ;P

Offline abees

  • Narybek
  • *
Odp: Obrazki w XMPP
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 02, 2014, 17:42:40 pm »
Wg mnie obrazki bezpośrednio w oknie rozmowy to dobra rzecz.  Myślę, że warto dodać taką możliwość w kolejnej wersji.  Oczywiście z mozliwością wyboru (przyjmuj obrazki; pobieraj; pytaj lub coś w ten deseń).

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Obrazki w XMPP
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2014, 19:42:28 pm »
No ale obrazki w oknie rozmowy są na GG, tlenie i XMPP ;P

Offline abees

  • Narybek
  • *
Odp: Obrazki w XMPP
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 03, 2014, 10:29:00 am »
Czyli, że źle rozumiem?

Bo testowałem działanie i jak kumpel z konta aqq wysłał mi obraz to pytało o jego pobranie.  Przez gg idzie obraz.

Mam więc rozumieć, że jak kumpel zainstaluje wtw i zrobi konto na serwerze wtw. im to będzie działało tak jak należy?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Obrazki w XMPP
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 03, 2014, 10:45:06 am »
Może miec konto gdzie chce, byle miał wtw albo bodaj pidgina albo cos tam jeszcze (nie pamietam ktore inne klienty to obsługiwały ale jakieś były ;p). To tylko z aqq nie działa.

Offline abees

  • Narybek
  • *
Odp: Obrazki w XMPP
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 03, 2014, 12:20:29 pm »
No to super.  Teraz tylko zostało mi przekabacić znajomych aby poinstalowali WTW :)