Autor Wątek: Pytanko od nowego użytkownika  (Przeczytany 1738 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Browar

  • Narybek
  • *
Pytanko od nowego użytkownika
« dnia: Lutego 14, 2010, 12:28:10 pm »
Na wstępie chciałbym pogratulować twórcom programu i podziękować za kawał dobrej roboty. Trafiłem przypadkiem na ten komunikator, i na chwilę obecną nie widzę poza nim żadnej innej alternatywy dla starego gg.

A teraz pytanie:
Mogę jakoś podejrzeć katalog publiczny dla danego kontaktu? Nigdzie nie widzę takiej opcji. Jeżeli jej nie ma, to bardzo poważne uchybienie;)

Oraz sugestia:
Wyczytałem, że wiadomości będą grupowane i nie ma w planach wprowadzenia opcji aby każda rozmowa była w osobnym okienku. Sugeruję w takim wypadku jakoś bardziej wyróżnić zakładkę w której ktoś coś napisał bo dla mnie np. przez kilka dni nie było to w ogóle widoczne. Przemyślałbym również coś takiego: Jeżeli zakładka nie jest aktywna, to przyjście nowej wiadomości powoduje wyświetlenie powiadomienia w pasku na dole (o ile ktoś ma włączone powiadomienia takie powiadomienia).

Pozdr.

Offline sober

Re: Pytanko od nowego użytkownika
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 14, 2010, 12:38:41 pm »
Jest takie coś, jak wizytówka, lecz nie wiem, czy konkretnie o to Ci chodzi.

Co do zakładek, to Kaw ostatnio popełnił poprawkę, co by się one bardziej wyróżniały, bo przy włączonym aero rzeczywiście było z tym średnio.

Co do powiadomień, to można je włączyć w opcjach - poszukaj, od razu poznasz trochę GUI.



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline Browar

  • Narybek
  • *
Re: Pytanko od nowego użytkownika
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 14, 2010, 13:18:22 pm »
Tak, chodzilo mi dokladnie o wizytówkę, wcześniej jakoś nie widziałem tej opcji, dzieki.

Odnośnie powiadomień, to mam je oczywiście włączone, chodzi mi konkretnie o powiadomienia, w przypadku wiadomości od kogoś, kogo już mam w jednej z zakładek, jednak ta zakładka nie jest aktywna (kliknięta). W tej chwili jak kogoś mam w którejś zakładce = powiadomienie o nowej wiadomości nie przychodzi.

Pozdr.

Offline zhvir

Re: Pytanko od nowego użytkownika
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 14, 2010, 13:28:16 pm »
Opcje -> interface -> Pokazuj powiadomienia o treści wiadomości -> Także kiedy okno rozmowy jest otwarte acz nieaktywne
?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Browar

  • Narybek
  • *
Re: Pytanko od nowego użytkownika
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 14, 2010, 13:52:47 pm »
Wszystko pięknie, ale ja nie mam powiadomień o treści wiadomości, i nie chce ich mieć, mam tylko powiadomienie, że przyszła wiadomość od kogośtam. Rozwiązanie które podałem wyeliminowałoby po części problem ze słabo wyróżnionymi zakładkami w których ktoś coś napisał.

Offline sober

Re: Pytanko od nowego użytkownika
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 14, 2010, 18:02:23 pm »
Ja przyznaję, że się w tym momencie pogubiłem. :P



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline Browar

  • Narybek
  • *
Re: Pytanko od nowego użytkownika
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 14, 2010, 18:56:15 pm »
Mniejsza z tym, już się i tak w miarę przyzwyczaiłem. Róbcie swoje;-)

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Pytanko od nowego użytkownika
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 14, 2010, 19:27:26 pm »
Jeżeli zakładka nie jest aktywna, to przyjście nowej wiadomości powoduje wyświetlenie powiadomienia w pasku na dole
Wiem o co autorowi chodzi, przecież to jasne jak słońce: rozmawiamy z kilkoma kontaktami i mamy otwarte np. 3 zakładki, nagle przychodzi wiadomość od kontaktu, którego zakładkę mamy w oknie rozmowy, ale akurat ta nie jest aktywna, chodzi o to aby w takim wypadku było wyświetlane powiadomienie nad zegarem systemowym.
Browar, świetny nick :)
________________________________________________________________________________