Autor Wątek: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc  (Przeczytany 4010 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline J-B

  • Narybek
  • *
konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« dnia: Maja 06, 2010, 19:38:25 pm »
Witam wszystkich,
niedawno przesiadłem się z gg na wtw i nie mogę się jakoś odnaleźć, przekopałem całe forum i dalej nie moge sobie poradzić z protokołami XMPP lub w ogóle nie rozumiem pojęć które przewinęły się przez forum

1.  otóż chciałem założyć konto gtalk i jakos mi sie udało ale niemoge nic wysłac bo ciągle dostaje komunikat
Cytuj
Twoja wiadomość nie została dostarczona do adresata!
Usługa niedostępna (typ: 'cancel')

2.  w jaki sposób założyć gtalk by nie wyświetlały mi sie dwa profile, zwykły XMPP i gtalk tylko sam gtalk, o ile utworze w katalogu z profilem pusty plik protoXMPP_GTalk.config, i skonfiguruje go tak by działał pod ikonkami gtalk, to tworzy mi się zwykły profil protoXMPP.config i zawsze przy uruchamianiu wtw dostaje komunikat że ten profil jest nieskonfigurowany i żeby wyłączyć wtyczkę

np tutaj http://forum.k2t.eu/kompozycje/darkorange-kompozycja/ widać że sa utworzone konta gg, aqq i gtalk, a u mnie na siłę wyświetla sie jeszcze to konto z ikonka żarówki ?


poradźcie proszę jak to ogarnąć, bo komunikator fajny jest, a w miarę jedzenia apetyt rośnie i jak chce mieć więcej kont w nim to całkowicie sie gubię


dziekuję


Offline zhvir

Re: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 06, 2010, 20:40:08 pm »
a poradnik przeczytany? http://forum.k2t.eu/poradniki/%28poradnik%29-gtalk-w-wtw/
wątek jest przyklejony i umieszczony w oczywistym miejscu w dziale FAQ
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline J-B

  • Narybek
  • *
Re: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 06, 2010, 20:59:36 pm »
oczywiście że przeczytany, ale ustawienia z poradnika nie działają,
póki co mam ustawioną nazwę  zasobu na podstawie nazwy komputera  i ręcznie serwer na talk.google.com:5222

w poradniku pisze "1) wejść w opcje protokołu XMPP i wypełnić zgodnie ze screenem:"

- jak wchodzę w zakładce sieci > XMPP i tam wypełniam dane odnośnie gtalka to wszystko zapisuje się jako jabber i przypisana jest ikonka żarówki

- jak utworzyłem profil dla gtalka to mam wszystko przypisane pod ikonki z komunikatora google ale profil XMPP nadal sie sam odpala z komunikatem że nie jest skonfigurowany

sam nie wiem jak to wytłumaczyć, może trochę zobrazuje na obrazku

http://img687.imageshack.us/img687/6162/beztytuufpt.jpg

Offline zhvir

Re: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 06, 2010, 21:05:27 pm »
możliwe że nie da się załadować klonowanego konta _gtalk bez przymusu posiadania podstawowego konta xmpp... w związku z tym skonfiguruj pod gtalka podstawowe konto xmpp a wywal _gtalk a potem przekopiuj ikony gtalka do katalogu z ikonami xmpp
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline J-B

  • Narybek
  • *
Re: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 06, 2010, 21:11:38 pm »
a co zrobić by gtalk działał, tzn mógł wysyłać wiadomości? i nie wyskakiwał komunikat ??

Twoja wiadomość nie została dostarczona do adresata!
Usługa niedostępna (typ: 'cancel')

to sa moje ustawienia na którym da się włączyć dostępność na gtalku
http://img401.imageshack.us/img401/9052/beztytuu3a.jpg

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 06, 2010, 21:22:16 pm »
na gTalku nie możesz wysyłać wiadomości do użytkownikow bez autoryzacji (a czasem nawet i do niedostępnych).

Offline J-B

  • Narybek
  • *
Re: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 06, 2010, 21:25:27 pm »
czyli co mam zarobić?

muszą mnie mieć na liście czata czy jak?

Offline zhvir

Re: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 06, 2010, 21:28:44 pm »
tzn że należy wysłać prośbę o autoryzację i czekać na pozytywne jej rozpatrzenie :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline J-B

  • Narybek
  • *
Re: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 06, 2010, 21:30:04 pm »
ok dziękuję za rady,

pozdrawiam.

lukasamd

  • Gość
Re: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 07, 2010, 07:18:52 am »
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, bo również mam problem z Gtalkiem, na każdym komunikatorze.

Chodzi o to, że wiadomości wysłane do mnie gdy mnie nie ma, nie dochodzą później.
Ostatnio dowiedziałem się, że trzeba w samym gmailu włączyć zapisywanie historii rozmów, włączyłem i rzeczywiście wtedy po uruchomieniu WTW sygnalizuje mi, że były wiadomości.

Niestety, często sprawdzam pocztę, mam wtyczkę do firefoxa (gmail manager) sprawdzającą ją co 10 minut. Z tego co udało mi się zaobserwować, wystarczy wejść do gmaila (lub ta wtyczka wywoła konto) no i nieprzeczytane czaty nie są już wyświetlane w komunikatorze, nawet pomimo tego, że nadal są oznaczone w samym gmailu jako nieprzeczytane.

Macie może jakiś pomysł na to?
Może filtr ustawiony aby zapisywało czaty do osobnego folderu + zawsze oznaczało jako nieprzeczytane? Nie wiem, może ktoś ma na to sposób ;)

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 07, 2010, 10:33:43 am »
na gTalku nie możesz wysyłać wiadomości do użytkownikow bez autoryzacji (a czasem nawet i do niedostępnych).
Niestety to jest prawda i najlepiej przez gtalka rozmawiać jak obie strony są dostępne.


Ja ze swojej strony zauważyłem inny problem. Często osoby które były dostępne a  przestały być dostępne dalej mi się świecą jako dostępne. (XP SP3 x86, IE8)
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

lukasamd

  • Gość
Re: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 07, 2010, 10:37:46 am »
Ja ze swojej strony zauważyłem inny problem. Często osoby które były dostępne a  przestały być dostępne dalej mi się świecą jako dostępne. (XP SP3 x86, IE8)

Potwierdzam, ale to chyba nie od komunikatora zależy, bo na aqq i pigdinie też tak miałem.

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Re: konto gtalk i protokół XMPP, prosze o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 07, 2010, 14:23:54 pm »
również potwierdzam z niedostępnością/niewidocznością. Po zmianie kontakt cały czas widoczny jest jako dostępny, dopiero rozłączenie protokołu w wtw i połączenie ponowne z siecią zmienia ten stan rzeczy.