Autor Wątek: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat  (Przeczytany 7548 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« dnia: Marca 29, 2010, 12:41:39 pm »
Zawsze ceniłem sobie prostotę w komunikatorach, więc strasznie wkurzały mnie nowe bajery w GG. Stąd też pozostałem długo na GG 6.1, ale chyba przyszedł i czas na niego, już na Viście są małe, wkurzające błędy... No i znalazłem WTW, który idealnie spełnia wymagania komunikatora no i nie ma zbędnych bajerów co mnie bardzo cieszy. :) Niestety, jestem dość przywiązany do archiwum, już nie raz mnie uratowało w poszukiwaniu informacji z przeszłości (:P) i chciałbym je kontynuować. Byłaby możliwość importowania archiwum także z pliku archives.dat? Jest to dla mnie bardzo ważne i jest to jedyny powód dla którego jeszcze nie używam WTW :)

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 29, 2010, 13:22:16 pm »
A może zanim założysz temat, użyjesz funkcji szukaj?
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 29, 2010, 14:01:22 pm »
Póki co nie ma takiej opcji, ale jest sposób żeby to obejść:

1. Instalujemy AQQ, aktywujemy wtyczkę GG, konfigurujemy ją pod nasze numer
2. Program wykryje zainstalowane GG na komputerze i spyta czy chcesz zaimportować kontakty i archiwum
3. Uruchamiamy WTW, wchodzimy w Archiwum i w zakładce Konserwacje wybieramy w Imporcie "Archiwum AQQ2". Po kliknięciu w Importuj wskazujemy folder z AQQ (domyślnie C:\Documents and Settings\[nazwa_uzytkownika]\Wapster\AQQ Folder\Profiles\[nazwa profilu]\Data\Archive)
4. Po kliknięciu ok rozpocznie się import. Trwa dosyć długo, rozmowy z 80 kontaktów u mnie wczytywane były ok 5min.
5. Po tej operacji pozostaje tylko wywalić AQQ i mamy zaimportowane archiwum :)

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 29, 2010, 14:45:17 pm »
A może zanim założysz temat, użyjesz funkcji szukaj?
dzięki za pomoc...

YogiCK, Twój sposób zadziała na archiwum w takiej formie (plik.dat)? Powyżej gadu 6.1 zmienili chyba formę archiwum i to właśnie da się importować (nie wiem, nie miałem wyższego gg), ale z tych starszych?

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 29, 2010, 14:52:56 pm »
Sam przesiadałem się z GG 6.1.158 na AQQ w ten sposób :). A jako że AQQ zaczęło mnie trochę wkurzać, przeniosłem się na WTW, nie liczą niewielkiego problemu właśnie z importem archiwum (błąd w w jednym z buildów WTW) przeszło to bez problemu.

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 29, 2010, 20:19:52 pm »
udało mi się.... prawie :( zrobiłem jak pisałeś aż do ostatneigo kroku, zaimportowało do WTW i... wchodze do archiwum, a tam możliwość wyboru wszystkich numerów z którymi rozmawiałem na gg, ale nie ma żadnej wiadomości; plik SQ3 (to jest plik archiwum tak?) ma 345 KB, kiedy archives.dat z gg sięga pod 70 mega... pomocy :P

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 29, 2010, 20:34:51 pm »
Ściągnij najnowszą oficjalną wersję lub nightly. Któraś starsza miała właśnie taki błąd, na który sam się natknąłem.

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 29, 2010, 22:07:12 pm »
owszem, zaczyna się ładnie importować, trwa to WIEKI, ale idzie :) jednak z tego co widzę to są krzaki na końcu każdego wiersza... :|

EDIT:
to nie krzaki tylko idealne chińskie znaczki :| pojawiają się w bardzo dziwnych miejscach, w takich w których w AQQ wszystko ładnie pokazuje, nie jest to emotka, nie ma tam nic...
gdyby to się udało zrobić to jest pięknie :)

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 30, 2010, 07:54:44 am »
Na to już ci nic nie poradzę, nie spotkałem się z takim problemem.

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 30, 2010, 21:26:00 pm »
Dzięki wielkie YogiCK :)

To teraz pytanie już chyba do twórcy programu oraz innych ogarniających osób :P Dlaczego przy imporcie archiwum z AQQ wstawiają się chińskie znaczki, zawsze na końcach (niewszystkich) wierszy? Da radę to naprawić?

Offline tommy_be

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 30, 2010, 23:30:14 pm »
Jest jeszcze podobna możliwość tyle, że z konnektem - tzn idea taka sama - najpierw import archiwum z gg do konnekta a potem z konnekta do wtw:)
Może tak Ci ruszy?

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 31, 2010, 10:58:34 am »
Niestety, nie dało rady... Importuje tylko moje wypowiedzi, nawet bez czasu wysłania, wszystko w jednym :/ Najbliżej jest z AQQ tylko te chińskie znaczki...

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 11, 2010, 20:01:15 pm »
czy ktoś może zainteresuje się opcją importu z archives.dat? jakaś wtyczka? opcja od razu w programie - Kaworu?

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 11, 2010, 22:25:35 pm »
panie 44 ma pan mantisa i tam propozycje składa się.
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 12, 2010, 08:46:27 am »
panie mocznik, napisałem również tam, a że to nie jest miejsce do rozmów, to wolę się spytać na forum, bo to jak najbardziej miejsce do dyskusji :) zależy mi na takim imporcie, zostałem poparty również na mantisie, ale nadal cisza w tej sprawie; chciałem się delikatnie podpytać czy coś w tym kierunku będzie robione

Offline zhvir

Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 12, 2010, 17:26:16 pm »
jakby miało coś być zrobione to na mantisie dowiesz się w pierwszej kolejności
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline vierundvierzig

  • Narybek
  • *
Re: import archiwum z gg 6.1 z pliku archives.dat
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 29, 2010, 13:01:53 pm »
dzięki za realizację propozycji, wszystko śmiga - temat do zamknięcia, bo rozwiązane :)

W takim razie zamykam //Vimes
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2010, 13:17:47 pm wysłana przez Vimes »