Autor Wątek: Dlaczego WTW nie pokazuje mojego aktualnego statusu?  (Przeczytany 9498 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sspiderr

  • Narybek
  • *
Dlaczego WTW nie pokazuje mojego aktualnego statusu?
« dnia: Lipca 13, 2010, 20:22:15 pm »
Witam. W nieco starszej wersji WTW na Windowsie7 widziałem swój aktualny status po dodaniu się do listy kontaktów. Aktualnie na najnowszej wersji WTW i XPeku widzę status jaki miałem kilka godzin temu. Czym to idzie?
pozdrawiam

Offline zhvir

Re: Dlaczego WTW nie pokazuje mojego aktualnego statusu?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 13, 2010, 20:26:35 pm »
bo posiadanie swojego kontaktu gg na liście jest faux pas

zamykam wątek, bo było to wcześniej dyskutowane
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline matfeusz

  • Narybek
  • *
status swojego numeru na liście kontaktów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 18, 2010, 09:11:47 am »
A więc jeśli mamy swój numer gg wpisany w liście kontaktów to mimo iż np. zmienimy status niewidoczny na dostępny to na swoim komunikatorze nie ma zmiany. Czasami w ogóle się nie zmienia a czasami dopiero po kilku minutach. Nie wiem czy tylko ja mam taki "problem" czy wszyscy ale mnie to trochę irytuje...

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: status swojego numeru na liście kontaktów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 18, 2010, 10:03:13 am »
Naprawdę sądzisz, że dodawanie siebie do listy kontaktów jest logiczne? A poza tym nie umiesz szukać, więc temat do skasowania.

do poleżenia na widoku a potem można skasować //zhvir
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2010, 10:19:09 am wysłana przez zhvir »
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline JamesMarshall

  • Narybek
  • *
GG-status. Maly klopot/nie klopot.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 12, 2010, 06:14:40 am »
Witam.
Zauwazylem pewna anomalie dotyczaca zmiany statusow i informowania przez komunikator o zmianie statusow. Dla scislosci dodam, ze korzystam glownie z GG a wlasciwie tylko z GG. O co chodzi...
Zalozmy ze jestem zalogowany na konto GG o numerze 12345, moj status "dostepny". Na liscie kontaktow mam rowniez dopisany swoj nrGG 12345 [nie pytajcie po co... po prostu mam ;)]. Zmieniam status na "niewidoczny" ale na liscie kontaktow dalej widnieje jako "dostepny". Zmieniam status na "zaraz wracam" - na liscie kontaktow status zmienia sie na "niewidoczny", czyli ten ktory ustawilem poprzednio... i tak caly czas. Status wyswietlany na liscie kontaktow zmienia sie "z opoznieniem" o jeden krok. Dodam ze dotyczy to tylko mojego zapisanego na liscie kontaktow numeru GG . Zmiany statusow innych kontaltow sa poprawne [jak mniemam]. Moze to anomalia a moze tak logicznie powinno byc -  nie mam pojecia, stad pytanie na forum a nie na bugtrack. Wydaje mi sie, ale tylko wydaje, ze do niedawna dzialalo to "w czasie rzeczywistym" ;)
pozdro

Offline JamesMarshall

  • Narybek
  • *
Re: GG-status. Maly klopot/nie klopot.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 12, 2010, 06:50:29 am »
Rozumiem. Cofam pytanie. Prosze o usuniecie posta.

Offline jebuem

  • Młodzież
  • **
Re: GG-status. Maly klopot/nie klopot.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 12, 2010, 07:05:49 am »
nie wiem co się tak burzycie
ja od zawsze miałem swój nr na liście kontaktów (jak tylko pamiętam) z wykrzyknikiem z przodu co by lądował na górze listy
przy używaniu wcześniej dziwnych wersji konnekta, potem konnekta 'starzejącego się', nightly buildow wtw i innych programów, własny kontakt na liście przydaje się aby sprawdzić czy wszystko jest ok, czy nie ma problemów z działaniem programu, którego aktualnie używam
przecież sam ze sobą nie gadam :D
wracając do pierwszego pytania, to ciągle ktoś pisze że na forum było i odsyła do wątków w których jest napisane że było, ale w sumie w żadnym nie ma wyjaśnione dlaczego tak się dzieje :D
mnie tam nie zabolało jak przestał migać 'mój' kontakt ale w sumie jestem ciekaw dlaczego

Temat posklejany //Vimes

to może podam odpowiedź żeby więcej ludzie nie pytali: takie są założenia ;P //zhvir
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 17:02:17 pm wysłana przez zhvir »

Offline Mazur

  • Narybek
  • *
Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #7 dnia: Września 17, 2010, 06:43:07 am »
Po ostatniej aktualizacji nie widze własnego statusu na liscie kontaktów, czy to normalne? Jeśli tak to czy jest możliwość powrócenia do wcześniejszych aktualizacji?

Offline Laures

  • Narybek
  • *
Odp: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #8 dnia: Września 17, 2010, 10:21:54 am »
Podpisuję się pod pytaniem, mam taki sam problem. Nie widzę swojego statusu oraz opisu.

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #9 dnia: Września 17, 2010, 11:52:02 am »
Ale że trzymacie swój własny kontakt na liście? Po co? Bo tak zrozumiałem przesłankę właśnie. Czy może chodzi Wam o ten pasek na górze z opisem?

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #10 dnia: Września 17, 2010, 11:57:22 am »
Znam wiele osób które trzymały swój id na liście, do dzisiaj nie wiem jaki to ma sens?
________________________________________________________________________________

Offline Tribiasz

Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #11 dnia: Września 17, 2010, 12:13:48 pm »
Wydaje mi się, że po to aby sprawdzać jaki jest aktualnie ustawiony status i czy na pewno mamy ten opis który sobie ustawiliśmy (widzimy siebie tak samo jak widzą nas inni)...
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline Cerui

  • Narybek
  • *
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #12 dnia: Września 17, 2010, 12:34:20 pm »
Ja mam tak samo już od kilku miesięcy. Nie wiem dlaczego to się zmieniło ale również chciałbym aby to przywrócono.
Edit: Do tej pory mialem tak że gdy 2x pod rząd kliklem ten sam opis i status to wyświetlał mi się on na mojej liście, od dzisiaj (najnowszego uptade'u) nawet to nie dziala - w ogóle nie widze swojego statusu i opisu.

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #13 dnia: Września 17, 2010, 12:46:46 pm »
Wydaje mi się, że właśnie do tego celu została stworzona/dodana belka na samej górze listy kontaktów.

http://www.inzaghi89.is.net.pl/wtw/status-wtw.svg ;)

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #14 dnia: Września 17, 2010, 12:50:26 pm »
inzaghi89
No i o to właśnie chodzi, po co komu własny id na liście kontaktów?
________________________________________________________________________________

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #15 dnia: Września 17, 2010, 14:48:25 pm »
Ja mam tak samo już od kilku miesięcy. Nie wiem dlaczego to się zmieniło ale również chciałbym aby to przywrócono.

Kilka miesięcy temu GG wyłączyło te funkcje i serwer nie wysyła do nas wszystkich nszych zmian stanu,tylko te z multilogoaniem majace cos wspolnego. - dlatego nie działa.

A działało to wciąż w wtw, ze od tego czasu tylko dlatego, ze komunikaor sam zmienial stan naszego kontaktu na liscie w momencie zmiany stanu. Ten kod był podłączony pod kod modyfikujący ikonke własnego stanu w menu stanów. - a ten został wyrzucony wraz z modyfikacja (w sumie pod IRC) powodującą, że wtyczka nie musi się o tę ikonkę troszczyć tylo robi to sam komunikator na podstawie info o zmianie stanu.

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #16 dnia: Września 17, 2010, 17:01:54 pm »
inzaghi89
No i o to właśnie chodzi, po co komu własny id na liście kontaktów?
Primo, z przyzwyczajenia. Secundo, korzystam z komunikatora w wersji beta i kto mi da gwarancję, że ten status co ustawiłem na górze faktycznie pojawił się u innych? :) Tak mam podwójne sprawdzenie.

A moja metoda na to: stworzyłem w WTW drugie konto na którym dodałem swoje główne do kontaktów.

Offline zhvir

Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #17 dnia: Września 17, 2010, 18:27:45 pm »
a kto ci da gwarancję że serwery przekazują prawidłowy status? ;P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Mazur

  • Narybek
  • *
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #18 dnia: Września 17, 2010, 21:40:17 pm »
Kilka miesięcy temu GG wyłączyło te funkcje i serwer nie wysyła do nas wszystkich nszych zmian stanu,tylko te z multilogoaniem majace cos wspolnego. - dlatego nie działa.

A działało to wciąż w wtw, ze od tego czasu tylko dlatego, ze komunikaor sam zmienial stan naszego kontaktu na liscie w momencie zmiany stanu. Ten kod był podłączony pod kod modyfikujący ikonke własnego stanu w menu stanów. - a ten został wyrzucony wraz z modyfikacja (w sumie pod IRC) powodującą, że wtyczka nie musi się o tę ikonkę troszczyć tylo robi to sam komunikator na podstawie info o zmianie stanu.

Czyli juz nie ma nadziei, że w nastepnej aktualizacji będzie z własnym statusem jak wcześniej?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #19 dnia: Września 17, 2010, 21:57:54 pm »
Nie no, jak bardzo pragniecie - mozna to dodać spowrotem. Tylko powiedz mi, po co - skoro już od paru miesięcy infomacja o stanie własnego kontaktu nie pochodziła z serwera tylko komunikator sam zmieniał stan kontaktu? ;P

Offline kkw

  • Narybek
  • *
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #20 dnia: Września 18, 2010, 08:50:38 am »
Jeśli komuś bardzo zależy, to może:

1. Dodać nowe konto GG w WTW,
2. Zdobyć nowy, dodatkowy nr GG i wrzucić jego dane do nowego konta,
3. Dodać swój podstawowy nr GG jako kontakt dodatkowego nru GG (nazwać się "!ja" czy jakoś tak)
4. Jeżeli podstawowy nr GG ma ustawioną prywatność (tylko dla znajomych), to należy również dodać dodatkowy nr GG jako kontakt na liście podstawowego nru GG. I gdzieś ten kontakt schować.
5. Można się cieszyć informacjami z pierwszej ręki.

kolejny raz zdublowane wątki należało scalić, następnym razem nie będzie scalania a poleci od razu do kosza
wątek postaje zamknięty //zhvir
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2010, 09:12:26 am wysłana przez zhvir »
#wtw Live Chat Resident