Autor Wątek: Dlaczego WTW nie pokazuje mojego aktualnego statusu?  (Przeczytany 9508 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sspiderr

  • Narybek
  • *
Dlaczego WTW nie pokazuje mojego aktualnego statusu?
« dnia: Lipca 13, 2010, 20:22:15 pm »
Witam. W nieco starszej wersji WTW na Windowsie7 widziałem swój aktualny status po dodaniu się do listy kontaktów. Aktualnie na najnowszej wersji WTW i XPeku widzę status jaki miałem kilka godzin temu. Czym to idzie?
pozdrawiam

Offline zhvir

Re: Dlaczego WTW nie pokazuje mojego aktualnego statusu?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 13, 2010, 20:26:35 pm »
bo posiadanie swojego kontaktu gg na liście jest faux pas

zamykam wątek, bo było to wcześniej dyskutowane
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline matfeusz

  • Narybek
  • *
status swojego numeru na liście kontaktów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 18, 2010, 09:11:47 am »
A więc jeśli mamy swój numer gg wpisany w liście kontaktów to mimo iż np. zmienimy status niewidoczny na dostępny to na swoim komunikatorze nie ma zmiany. Czasami w ogóle się nie zmienia a czasami dopiero po kilku minutach. Nie wiem czy tylko ja mam taki "problem" czy wszyscy ale mnie to trochę irytuje...

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: status swojego numeru na liście kontaktów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 18, 2010, 10:03:13 am »
Naprawdę sądzisz, że dodawanie siebie do listy kontaktów jest logiczne? A poza tym nie umiesz szukać, więc temat do skasowania.

do poleżenia na widoku a potem można skasować //zhvir
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2010, 10:19:09 am wysłana przez zhvir »
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline JamesMarshall

  • Narybek
  • *
GG-status. Maly klopot/nie klopot.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 12, 2010, 06:14:40 am »
Witam.
Zauwazylem pewna anomalie dotyczaca zmiany statusow i informowania przez komunikator o zmianie statusow. Dla scislosci dodam, ze korzystam glownie z GG a wlasciwie tylko z GG. O co chodzi...
Zalozmy ze jestem zalogowany na konto GG o numerze 12345, moj status "dostepny". Na liscie kontaktow mam rowniez dopisany swoj nrGG 12345 [nie pytajcie po co... po prostu mam ;)]. Zmieniam status na "niewidoczny" ale na liscie kontaktow dalej widnieje jako "dostepny". Zmieniam status na "zaraz wracam" - na liscie kontaktow status zmienia sie na "niewidoczny", czyli ten ktory ustawilem poprzednio... i tak caly czas. Status wyswietlany na liscie kontaktow zmienia sie "z opoznieniem" o jeden krok. Dodam ze dotyczy to tylko mojego zapisanego na liscie kontaktow numeru GG . Zmiany statusow innych kontaltow sa poprawne [jak mniemam]. Moze to anomalia a moze tak logicznie powinno byc -  nie mam pojecia, stad pytanie na forum a nie na bugtrack. Wydaje mi sie, ale tylko wydaje, ze do niedawna dzialalo to "w czasie rzeczywistym" ;)
pozdro

Offline JamesMarshall

  • Narybek
  • *
Re: GG-status. Maly klopot/nie klopot.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 12, 2010, 06:50:29 am »
Rozumiem. Cofam pytanie. Prosze o usuniecie posta.

Offline jebuem

  • Młodzież
  • **
Re: GG-status. Maly klopot/nie klopot.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 12, 2010, 07:05:49 am »
nie wiem co się tak burzycie
ja od zawsze miałem swój nr na liście kontaktów (jak tylko pamiętam) z wykrzyknikiem z przodu co by lądował na górze listy
przy używaniu wcześniej dziwnych wersji konnekta, potem konnekta 'starzejącego się', nightly buildow wtw i innych programów, własny kontakt na liście przydaje się aby sprawdzić czy wszystko jest ok, czy nie ma problemów z działaniem programu, którego aktualnie używam
przecież sam ze sobą nie gadam :D
wracając do pierwszego pytania, to ciągle ktoś pisze że na forum było i odsyła do wątków w których jest napisane że było, ale w sumie w żadnym nie ma wyjaśnione dlaczego tak się dzieje :D
mnie tam nie zabolało jak przestał migać 'mój' kontakt ale w sumie jestem ciekaw dlaczego

Temat posklejany //Vimes

to może podam odpowiedź żeby więcej ludzie nie pytali: takie są założenia ;P //zhvir
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 17:02:17 pm wysłana przez zhvir »

Offline Mazur

  • Narybek
  • *
Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #7 dnia: Września 17, 2010, 06:43:07 am »
Po ostatniej aktualizacji nie widze własnego statusu na liscie kontaktów, czy to normalne? Jeśli tak to czy jest możliwość powrócenia do wcześniejszych aktualizacji?

Offline Laures

  • Narybek
  • *
Odp: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #8 dnia: Września 17, 2010, 10:21:54 am »
Podpisuję się pod pytaniem, mam taki sam problem. Nie widzę swojego statusu oraz opisu.

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #9 dnia: Września 17, 2010, 11:52:02 am »
Ale że trzymacie swój własny kontakt na liście? Po co? Bo tak zrozumiałem przesłankę właśnie. Czy może chodzi Wam o ten pasek na górze z opisem?

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #10 dnia: Września 17, 2010, 11:57:22 am »
Znam wiele osób które trzymały swój id na liście, do dzisiaj nie wiem jaki to ma sens?
________________________________________________________________________________

Offline Tribiasz

Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #11 dnia: Września 17, 2010, 12:13:48 pm »
Wydaje mi się, że po to aby sprawdzać jaki jest aktualnie ustawiony status i czy na pewno mamy ten opis który sobie ustawiliśmy (widzimy siebie tak samo jak widzą nas inni)...
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline Cerui

  • Narybek
  • *
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #12 dnia: Września 17, 2010, 12:34:20 pm »
Ja mam tak samo już od kilku miesięcy. Nie wiem dlaczego to się zmieniło ale również chciałbym aby to przywrócono.
Edit: Do tej pory mialem tak że gdy 2x pod rząd kliklem ten sam opis i status to wyświetlał mi się on na mojej liście, od dzisiaj (najnowszego uptade'u) nawet to nie dziala - w ogóle nie widze swojego statusu i opisu.

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #13 dnia: Września 17, 2010, 12:46:46 pm »
Wydaje mi się, że właśnie do tego celu została stworzona/dodana belka na samej górze listy kontaktów.

http://www.inzaghi89.is.net.pl/wtw/status-wtw.svg ;)

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #14 dnia: Września 17, 2010, 12:50:26 pm »
inzaghi89
No i o to właśnie chodzi, po co komu własny id na liście kontaktów?
________________________________________________________________________________

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #15 dnia: Września 17, 2010, 14:48:25 pm »
Ja mam tak samo już od kilku miesięcy. Nie wiem dlaczego to się zmieniło ale również chciałbym aby to przywrócono.

Kilka miesięcy temu GG wyłączyło te funkcje i serwer nie wysyła do nas wszystkich nszych zmian stanu,tylko te z multilogoaniem majace cos wspolnego. - dlatego nie działa.

A działało to wciąż w wtw, ze od tego czasu tylko dlatego, ze komunikaor sam zmienial stan naszego kontaktu na liscie w momencie zmiany stanu. Ten kod był podłączony pod kod modyfikujący ikonke własnego stanu w menu stanów. - a ten został wyrzucony wraz z modyfikacja (w sumie pod IRC) powodującą, że wtyczka nie musi się o tę ikonkę troszczyć tylo robi to sam komunikator na podstawie info o zmianie stanu.

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #16 dnia: Września 17, 2010, 17:01:54 pm »
inzaghi89
No i o to właśnie chodzi, po co komu własny id na liście kontaktów?
Primo, z przyzwyczajenia. Secundo, korzystam z komunikatora w wersji beta i kto mi da gwarancję, że ten status co ustawiłem na górze faktycznie pojawił się u innych? :) Tak mam podwójne sprawdzenie.

A moja metoda na to: stworzyłem w WTW drugie konto na którym dodałem swoje główne do kontaktów.

Offline zhvir

Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #17 dnia: Września 17, 2010, 18:27:45 pm »
a kto ci da gwarancję że serwery przekazują prawidłowy status? ;P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Mazur

  • Narybek
  • *
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #18 dnia: Września 17, 2010, 21:40:17 pm »
Kilka miesięcy temu GG wyłączyło te funkcje i serwer nie wysyła do nas wszystkich nszych zmian stanu,tylko te z multilogoaniem majace cos wspolnego. - dlatego nie działa.

A działało to wciąż w wtw, ze od tego czasu tylko dlatego, ze komunikaor sam zmienial stan naszego kontaktu na liscie w momencie zmiany stanu. Ten kod był podłączony pod kod modyfikujący ikonke własnego stanu w menu stanów. - a ten został wyrzucony wraz z modyfikacja (w sumie pod IRC) powodującą, że wtyczka nie musi się o tę ikonkę troszczyć tylo robi to sam komunikator na podstawie info o zmianie stanu.

Czyli juz nie ma nadziei, że w nastepnej aktualizacji będzie z własnym statusem jak wcześniej?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Nie widze własnego statusu
« Odpowiedź #19 dnia: Września 17, 2010, 21:57:54 pm »
Nie no, jak bardzo pragniecie - mozna to dodać spowrotem. Tylko powiedz mi, po co - skoro już od paru miesięcy infomacja o stanie własnego kontaktu nie pochodziła z serwera tylko komunikator sam zmieniał stan kontaktu? ;P