Autor Wątek: czat XMPP, o co w nim chodzi czemu nie działa jak działa ?  (Przeczytany 2075 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czat XMPP, o co w nim chodzi czemu nie działa jak działa ?
« dnia: Grudnia 07, 2013, 01:53:13 am »
Chodzi o to że jakiś czas temu pojawiła się aktualizacja i tam w info był link do czata XMPP (niby) akurat linka nie skopiowałem ale wszedłem po nim na ten czat.
Od tej pory nie mogę na niego wejść z opcji w "Narzędzia" ponieważ wyskakuje błąd... że komunikator nie mógł odszukać usługi na żadnym koncie bla bla bla... ogólnie to mam gmaila i facebooka, z tego co się gdzieś doszukałem to FB nie obsługuje tego... no nawet gdyby gmail też nie obsługiwał to jak ja się za pomocą linku wdarłem na czat a bez niego już nie mogę ? czyli WTF ? Skoro ten czat może działać bez względu na to jakie się ma XMPP to dla czego ma działać tylko dla wybranych ? No i ogólnie po co to i czemu to ma służyć ? - takie tam pytania. No i ogólnie po cholerę w takim razie niedziałająca funkcja w WTW i czemu musi być w narzędziach, taki czat to chyba lepiej by się sprawdził jako coś typu sieć ... tak by było wiadomo że się człowiek z czymś takim łączy...
Jeżeli to jest tylko dla wybranych XMPP to proszę o wyraźny dopisek w informacji o błędzie, że np. dane XMPP obsługuje coś takiego inaczej ciągle ktoś będzie pytał o to po co to itd...
Dla mnie osobiście XMPP ogólnie jest trochę bezużyteczne bo nie mam absolutnie żadnego kontaktu ze znajomymi przez to z wyjątkiem FB bo to też  na XMPP oparte... ale jeżeli chodzi o takie zwykłe to ani trochę ... to trochę jak wysyłanie listu pocztą z odpowiedzią na otrzymaną wiadomość z GG, ale nie neguje XMPP i to tylko takie moje złośliwości...

Pozdrawiam :)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: czat XMPP, o co w nim chodzi czemu nie działa jak działa ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 07, 2013, 09:04:12 am »
Gmail tez nie obsługuje. To co to menu w narzędziach robi to usiłuje odszukać w TWOIM serwerze XMPP hosta który odpowiada za konferencje, ani gmail ani fb takiego nie mają. O ile jeszcze fb jest zamknięty i na zewnętrznych konferencjach sobie tam też nie pogadasz tak na gmailu da się rozmawiać an zewnętrznych serwerach i dlatego mogłeś sobie na tą konferencje wejść. Ale - żeby dostać się na zewnętrzny serwer to trzeba zrobić to ręcznie przez przeglądarkę usług lub link: xmpp://wtw@conference.wtw.im?join :P

Offline zhvir

Odp: czat XMPP, o co w nim chodzi czemu nie działa jak działa ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 02, 2014, 15:32:54 pm »
btw za pomocą wtyczki wtwShell można dodać taką konferencję do listy kontaktów...
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline radeknh

  • Narybek
  • *
Odp: czat XMPP, o co w nim chodzi czemu nie działa jak działa ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 06, 2015, 08:00:45 am »
Cytat: Kaworu link=topic=4849. msg34260#msg34260 date=1386410652
Ale - żeby dostać się na zewnętrzny serwer to trzeba zrobić to ręcznie przez przeglądarkę usług lub link: xmpp://wtw@conference. wtw. im?join :P

To jest to, czego mi potrzeba.  Tylko czy da się w tym linku określić nazwę użytkownika? Przy dołączaniu do pokoju XMPP, WTW używa domyślnie nazwy użytkownika z systemu Windows i muszę ją za każdym razem przepisywać na poprawną.  Da się to gdzieś zdefiniować albo w WTW (jaka jest globalna nazwa użytkownika) lub przez wtwShell?