Autor Wątek: Znikające Archiwum  (Przeczytany 1458 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mazur

  • Narybek
  • *
Znikające Archiwum
« dnia: Stycznia 24, 2011, 17:30:29 pm »
Witam, zauważyłem że po jakimś czasie usuwane są u mnie starsze ID w archiwum.
Nigdzie w opcjach nie widzę czasu kasowania wiadomości, chciałbym aby były one bez limitu.

Np. w jednym kontakcie mam ID:
4
12
17 itd.

dlaczego tak się dzieje?
A gdzie jest pierwsza rozmowa tj. ID 1?

Offline ahr175

  • Młodzież
  • **
Odp: Znikające Archiwum
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 24, 2011, 19:51:34 pm »
Obawiam się że numerowane są wszystkie rozmowy, a nie osobno dla poszczególnych kontaktów... Wyświetl sobie wszystkie, poszukaj i będziesz wiedział z kim miałeś przyjemność dokonać pierwszej konwersacji... ;)

Offline Pragmatic69

Odp: Znikające Archiwum
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:14:40 pm »
Hmm, u mnie najmniejsze ID, najstarszej rozmowy w archiwum wynosi... 325. Gdzie są "wcześniejsze", (tj. od 1 w górę), dunno... Od  owego 325 do obecnego 7645, numeracja rozmów jest bezbłędna.

Inna sprawa, że to archiwum było importowane z Tlena 6 i w ogóle po przejściach, ale zawsze ciekawiło mnie czemu tak z tymi ID u mnie jest. W sumie, dobrze, że ktoś poruszył temat, może przy okazji dowiem się czegoś ciekawego. ;)

Btw. Tytuł wątku sugeruje raczej, że znika Ci fizycznie plik z archiwum, a nie ID rozmów...
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Znikające Archiwum
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:28:24 pm »
a usuwanie coś z archiwum? kompaktowanie?

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: Znikające Archiwum
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 24, 2011, 23:43:55 pm »
Nie liczyłbym na to, że ID będą szły kolejno, jeśli kiedykolwiek coś importowaliście. Przy imporcie nowe wpisy doklejane są na końcu (przynajmniej ja tak robiłem), bo wciskanie ich w odpowiednie miejsca chronologicznie i przesuwanie wszystkich ID następujących później byłoby bardzo niepraktyczne.

Offline Mazur

  • Narybek
  • *
Odp: Znikające Archiwum
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 25, 2011, 08:18:57 am »
Powiem, że nie importowałem archiwum z poprzedniego komunikatora (konnekt) po prostu zainstalowałem WTW i zacząłem rozmawiać, ostatnio chcialem poszukać pierwszej rozmowy z jednym kontaktem na wtw (była tam informacja, z której wiele razy korzystałem) jednak po jakimś czasie pierwsza rozmowa tego jednego kontaktu się urwała ; O najstarszą jest rozmowa z późniejszą datą, a tej pierwszej na prawdę nie ma. Kolejny przykład, gadałem z jednym kontaktem który zapisałem na liście tymczasowo, usunąłem go i po jakimś czasie nie mogłem znaleźć go (może szukać nie umiem) w archiwum, dlatego dodałem ten kontakt do listy i PPM --> archiwum i co? i nie ma żadnego archiwum dla tego kontaktu, serio tu jest coś nie tak. Mam W7 x64, nowe wiadomości się zapisują raczej normalnie, ale jak mówię, niektóre starsze znikają.