Autor Wątek: 2 numery GG = pomieszanie kontaktów. Jak to ogarnąć?  (Przeczytany 2124 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szefu

  • Narybek
  • *
2 numery GG = pomieszanie kontaktów. Jak to ogarnąć?
« dnia: Lipca 21, 2011, 17:27:49 pm »
Witam,
Kolega mi polecił projekt a właściwie komunikator WTW jako iż jestem fanem OpenSource i mam do oprogramowania dosyć niekonwencjonalne podejście uważam iż WTW jest świetny i to komunikator właśnie moich marzeń. Jego prostota interfejsu jest tak prosta, że aż piękna.
Chciałem jakoś w nim ogarnąć 2 numery GG, udało mi się to lecz niestety mam dużo konaktów zarówno na jednym jak i drugim numerze. Po dodaniu numerów kontakty się ze sobą wymieszały. Teraz nasuwa mi się kilka pytań:
Czy da się jakoś zrobić by komunikator był podzielony na dwie grupy z podziałem na Jeden numer i drugi numer. A jak tak się nie da, to czy jeśli już nastąpiło to wymieszanie to czy jak zaczne importować kontakty na serwer GG to czy te kontakty z numeru X nie przemieszają mi się z kontaktami na serwerze Y?
Szef Wszystkich Szefów ;)

Offline zhvir

Odp: 2 numery GG = pomieszanie kontaktów. Jak to ogarnąć?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 21, 2011, 18:32:34 pm »
1. jak sobie pogrupujesz to będziesz miał podzielone
2. kontakty są przypisane do numeru więc nie ma możliwości wymieszania ich na serwerze

Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline szefu

  • Narybek
  • *
Odp: 2 numery GG = pomieszanie kontaktów. Jak to ogarnąć?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 21, 2011, 21:01:11 pm »
Hmm może to i głupie pytanie ale jak pogrupować kontakty?
Chodzi ci o to żebym ręcznie przepisywał cale 300 kontaktów i przypisał do grupy?
To jest raczej nie realne. :) Liczyłem raczej na coś tego typu, że skoro te kontakty są przypisywane do danego numeru to z tego można by było to wykorzystać. Tylko nigdzie właśnie takiej opcji nie widzę.
Szef Wszystkich Szefów ;)

Offline zhvir

Odp: 2 numery GG = pomieszanie kontaktów. Jak to ogarnąć?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 21, 2011, 22:09:33 pm »
FAQ na wiki + poczytać poradniki z uwzględnieniem shift mode oraz ctrl+lpm a zaręczam że kilka minut wystarczy na przeniesienie 300 kontaktów do odpowiednich grup
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...