Autor Wątek: Zmiana trybu wysyłania wiadomości  (Przeczytany 5126 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Zmiana trybu wysyłania wiadomości
« dnia: Stycznia 29, 2011, 22:13:30 pm »
Jak w tytule. Przydałaby się opcja (w oknie czata), np. w postaci klikalnej ikonki, która zamieniałaby wciśnięcie Entera (domyślnie wysłanie wiadomości) na przejście do nowej linii. Co prawda podobną funkcjonalność oferuje kombinacja Shift+Enter, ale w przypadku długich tekstów można się pogubić.

W czym problem. Wklejamy jakiś tekst  z kilkoma wierszami w okno rozmowy, czasami musimy nanieść w nim jakieś poprawki, coś usunąć, coś przenieść, coś dodać, coś przesunąć w dół etc. Dopiero po tych zabiegach wysyłamy wiadomość. W czasie tych korekt bardzo łatwo się zapomnieć i po prostu wcisnąć Enter, zamiast wspomnianego Shift+Enter. Większość komunikatorów ma jakiś klikalny przełącznik rozwiązujący problem, ludzie są do tego przyzwyczajeni.

Co o tym sądzicie, no chyba, że jest jakaś tajemnicza komenda w konsoli, o której jeszcze nie wiem. No ale taka opcja powinna być w standardzie.   

Jeśli nie przełącznik (znany z jakże tutaj nie lubianego komunikatora) to może chociażby jakaś opcja w konfiguracji, w stylu Ctrl+Shift, Alt+Shift powoduje przejście do nowej linii. Byle nie coś w kombinacji z tym nieszczęsnym Enterem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2011, 08:56:10 am wysłana przez bugmenot »

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: Zmiana trybu wysyłania wiadomości
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 29, 2011, 22:43:11 pm »
Podpisuję się rękami i nogami pod tą propozycją, sam często zapominam o wciskaniu shift+enter.
________________________________________________________________________________

Offline Orlin

  • Narybek
  • *
Odp: Zmiana trybu wysyłania wiadomości
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 15, 2011, 21:10:33 pm »
Właśnie się przesiadłem ze starego GG na WTW i miałem się dopisać w temacie: "Wyświetlanie w toolptipie info z katalogu publicznego" -
że autor nie jest jedyny z takim przyzwyczajeniem (CTRL+ENTER do wysyłania), ale chyba ten wątek będzie odpowiedniejszy - więc dopisuję się tu i ja :-)
Ponad 10 lat przyzwyczajenia w GG i Skypie (który ma opcję zamiany sposobu działania ENTER / CTRL+ENTER) robi jednak swoje, więc gdyby kiedyś tam się udało coś takiego wprowadzić, to byłbym bardzo wdzięczny.

Jeszcze tylko pogrubianie/pochylanie/podkreślanie (działające w wersji stable lub beta) i nawet przez myśl mi nie przejdzie szukanie innego alternatywnego komunikatora :-)

Pozdrawiam!

Offline mARTi2613

  • Narybek
  • *
Odp: Zmiana trybu wysyłania wiadomości
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 16, 2011, 19:32:30 pm »
Jeszcze tylko pogrubianie/pochylanie/podkreślanie (działające w wersji stable lub beta) i nawet przez myśl mi nie przejdzie szukanie innego alternatywnego komunikatora :-)
http://forum.k2t.eu/pozostale-wtyczki/(wtwbiu)-formatowanie-wiadomosci-wysylanych/

Offline Orlin

  • Narybek
  • *
Odp: Zmiana trybu wysyłania wiadomości
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 17, 2011, 21:43:54 pm »
Nawet widziałem tę wtyczkę - ale tam jest plik *.plug, a w opcjach po wybraniu instalacji wtyczki z pliku przyjmuje tylko pliki *.wtwExtension. Dopiero teraz jak napisałeś, to się domyśliłem, że trzeba po prostu skopiować wtyczkę do odpowiedniego katalogu i działa :-) - trzeba tylko poszerzyć okno, żeby było widać przyciski. Tak więc dzięki - jeden "problem" mniej.

Administrator Comment to ja proponuję poczytać trochę poradników, żeby na przyszłość było mniej problemów

Offline Constictor

  • Narybek
  • *
Odp: Zmiana trybu wysyłania wiadomości
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 22, 2011, 08:50:00 am »
Również podpisuję się pod tym, bez tej funkcji nie mam zamiaru przechodzić z Konnekta na WTW. Podstawą jest, aby Enter'em przechodzić do następnej linii, jak to jest w edytorach tekstu, komunikatorach itp. Poza tym ctrl+enter przechodzi do następnej linni w oknie rozmowy, ale wysyła i tak po spacjach.

Offline Omzigus

  • Narybek
  • *
Odp: Zmiana trybu wysyłania wiadomości
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 11, 2014, 16:51:56 pm »
Odkopuję temat, ponieważ zainstalowałem mojej Matce WTW, a przyzwyczaiła się przez lata, że w konwencjonalnym GG mogła używać ENTER, by przejść do następnej linii i teraz ciężko jej się oduczyć.  Również podpisuję się pod prośbą o o stworzenie takiej wtyczki.

Odp: Zmiana trybu wysyłania wiadomości
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 11, 2014, 17:46:10 pm »
moim zdaniem nie powinno być na to wtyczki a jedynie w "zaawansowanych" dodatkowa opcja "zamiana właściwości Enter i Shift+Enter" i byłoby po sprawie, ja też się parę razy naciąłem.
Jakiś chętny niech zgłosi to jako propozycja na http://bugtraq.k2t.eu/my_view_page.php