Autor Wątek: Zabezpieczenie programu  (Przeczytany 20403 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rozkoszna

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 28, 2011, 19:33:09 pm »
Podbijam temat bo coś ucichła ta szczytna idea wtyczki do blokady WTW :)

Offline Kuzdo69

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 28, 2012, 12:31:51 pm »
Również podbijam temat i argumentuję potrzebę takiej wtyczki tym, że czasami udostępnia się komputer na chwilę też innym osobom czy to rodzinie, czy znajomym i nie musimy chcieć, żeby migające powiadomienia o wiadomości kogoś kusiły, a tym bardziej, żeby ktoś próbował czytać archiwum. Blokowanie konta Windows lub wygaszacz ekranu? Chyba koledzy nie wiedzą co to jest kobieta i jak reagowałaby, gdyby jej facet blokował przy wyjściu do WC swojego laptopa... Drugiego konta dla niej zakładać nie będę, bo to jest mój laptop, a ona ma swój komputer. A włączać konto Gościa po co? Żeby było aktywne przez 5 minut? No sry, ale argumenty "win+l" lub "screensaver" nie mają dużej siły, gdy istnieją wtyczki do innych komunikatorów o takiej funkcjonalności i są bardzo popularne. Skoro użytkownicy wolą używać takiej wtyczki zamiast Win+L to znaczy, że coś w tym chyba jest, nie? Także podbijam temat, bo taka wtyczka byłaby przydatna.

Offline pisii35

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 04, 2012, 11:46:18 am »
oj tak - i ja jestem za wtyczką która umożliwiłaby blokowanie programu hasłem. Chyba da się to jakoś bezproblemowo załatwić?

Offline termometr

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 10, 2013, 23:27:43 pm »
Witam. 
Jestem tutaj nowy, po kilku latach z Konnektem przeszedłem w końcu na WTW, ale jest jedna rzecz która całkowicie ten program dyskredytuje mianowicie brak tak podstawowej wtyczki jak kLock.   Wszyscy piszą win+L ale jeżeli chce się udostępnić laptopa rodzinie albo co gorsza znajomym, bądź często odchodzi się od komputera to taka wtyczka jest po prostu zbawieniem.   A tak pozostaje wyłączenie komunikatora co jest bardzo irytujące.   Z tego miejsca obiecuję że osobie która napisze taką wtyczkę wysyłam przelew na jakiś czteropak piwa, jeżeli dojdzie wtyczka do blokowania archiwum na hasło (jeżeli nie ma się zaszyfrowanego profilu) to dorzucam drugi czteropak.   
edit: zauważcie ze propozycja tej wtyczki jest na 3 miejscu pod względem liczby odpowiedzi zatem zainteresowanie jest duże a twierdzenie że wtyczka ta jest niepotrzebna jest dość dziwne.

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 25, 2013, 19:14:00 pm »
Również jestem za wprowadzeniem tej wtyczki.  Bardzo przydatna rzecz.  Często gdy z kimś piszę odchodzę od komputera  i wtedy muszę wyłączyć WTW żeby ktoś "niepowołany" nie czytał przypadkiem moich wiadomości.  Wtedy mógłbym zamiast wyłączania komunikatora dać po prostu zablokuj i taka osoba nie miała by dostępu do mojego konta (kontaktów, wiadomości itp).  Do archiwum mam hasło, ale jednak to mi nie wystarcza, chce czegoś więcej.  ;)

Offline zakius

Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 01, 2013, 15:54:22 pm »
Jest jeszcze inne magiczne rozwiązanie: odchodzisz od kompa - zamknij wtw

Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 19, 2014, 20:18:38 pm »
Chciałbym odkopać temat, bo bardzo potrzebuje takiej wtyczki, wystarczyło by aby miała funkcje jak w AQQ.
Nie rozumiem dlaczego po mimo tak dużej ilości osób "za" autor, ludzie którzy potrafią wtyczki robić zupełnie to olali. . .

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 20, 2014, 02:16:02 am »
patrz post wyżej
dodatkowo, wtw może być zabezpieczone hasłem i jak masz hasło to cały profil jest szyfrowany

Offline taki1gosc

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 29, 2014, 19:27:09 pm »
Jest jeszcze inne magiczne rozwiązanie: odchodzisz od kompa - zamknij wtw

Co to za argument? Chodzi o to że taka wtyczka była by bardzo przydatna wtedy gdy np gdy wysyłam plik, słucham radia... itd i tylko na "chwilę" chce zablokować  ( a tak naprawdę utrudnić) dostęp do komunikatora bez jego wyłączania i bez blokowania dostępu do konta Windows.

Wszyscy wiedzą o co chodzi ale nie, trzeba iść w zaparte bo to jest "niekoszerne" rozwiązanie. Chyba każdy zdaje sobie sprawę że jak już fizycznie udostępnia konto systemowe to nie ma 100% zabezpieczeń.

Alternatywą mogło by być nawet takie rozwiązanie jak odpowiednik  BossKey w przypadku Mirandy gdzie ukrywamy aktywność komunikatora żeby młodsza siostra / brat / ojciec  itd.  sprawdzili sobie  w necie pogodę / totolotka / program telewizyjny itd.  i poszli w diabły a w tym czasie nie przeglądali co tam ściemniam w oknie rozmowy :)

Tak, tak wiem... zaraz mi wyjedzie Vimes, że pogodę sprawdzą w TV, totolotka na poczcie a program TV w gazecie.

Offline lamv

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #49 dnia: Września 10, 2014, 17:24:24 pm »
Też mnie taka wtyczka interesuje.  Nawet bez szyfrowania i innych bajerów, tylko ukrywanie i odkrywanie po podaniu hasła ;)