Autor Wątek: Zabezpieczenie programu  (Przeczytany 20392 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sh4rkyq

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 18, 2010, 20:04:53 pm »
Chciałem jeszcze dodać, że do tego blokowania wtw skrótem klawiszowym, przydałoby się automatyczna minimalizacja i blokada wtw przy "przywracaniu połączenia przy wybudzeniu systemu" oczywiście jako opcja.
przykład?
Mam otwarte wtw oraz okno rozmów na laptopie - zamykam "klapę" laptopa z jakiegoś powodu... komputer śpi, po otwarciu laptopa i wybudzeniu kompa wszystko się minimalizuje i blokuje (czy to tray czy pasek.. zgodnie z ustawieniami) a po kliknięciu otwarcia wtw, okno odblokowania.

Tylko proszę nie mówić o win+l i kilka kont na hasło - bo nie o to mi chodzi.

Proszę o opinie twórców programu.

Dziękuję i pozdrawiam.

Offline zhvir

Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 18, 2010, 20:14:07 pm »
ale do czego ci opinia twórców programu jak to jest dział propozycji wtyczek... ;P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline sh4rkyq

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 18, 2010, 21:10:22 pm »
Zawsze mogą dodać do programu głównego, a nie jako wtyczka ;p
Moderator Comment Zalecam żebyś zmienił troszkę podejście wyjdzie to z korzyścią dla Ciebie
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2010, 21:17:00 pm wysłana przez Vimes »

Offline taki1gosc

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 13, 2010, 15:40:57 pm »
A czy nie można porostu przerobić wtyczki dla komunikatora Miranda IM? Sam komunikator jest na licencji GNU GPL więc chyba wtyczka też. Co myślicie?

Cytuj
Poniżej link do analogicznego pluginu dla komunikatora Miranda IM:
http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=3323

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 13, 2010, 16:19:37 pm »
az takie trudne jest ustawienie sobie hasla na profil windows? to nawet lepiej wplywa na bezpieczenstwo systemu a nie tylko wtw....

Tyczek

  • Gość
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 13, 2010, 16:37:46 pm »
Ta. Klawisz Windows + l i zabezpieczenie globalne.

Offline taki1gosc

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 13, 2010, 17:05:32 pm »
az takie trudne jest ustawienie sobie hasla na profil windows? to nawet lepiej wplywa na bezpieczenstwo systemu a nie tylko wtw....

Ta. Klawisz Windows + l i zabezpieczenie globalne.

Łatwo wam powiedzieć bo nie dzielicie profilu z dziewczyną! :( A spróbuj jeszcze takiej wytłumaczyć że oddzielne konta to wygoda dla wszystkich.
Teoretycznie się z wami zgadzam..., praktycznie argumenty do dupy.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 13, 2010, 17:46:36 pm »
Skoro sobie nie ufacie... zmień dziewczyne ;P

Offline taki1gosc

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 13, 2010, 18:04:06 pm »
I teraz mam prawdziwy dylemat. Zmienić dziewczynę czy komunikator? ^_^

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 13, 2010, 18:12:29 pm »
Jest trzecie wyjście: przestań flirtować z innymi przez komunikator i dziewczyna będzie sobie mogła buszować po Twoich archiwach jak Bruce Willis w Redzie ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 13, 2010, 18:21:39 pm »
Wolałbym taką dziewczynę, która wiem, ze mu buszować nie będzie ;P

Offline Brtk

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 13, 2010, 20:05:19 pm »
Albo żeby nie mogła i nie chciała buszować ;) Poza tym powinny być choć trochę zazdrosne ;)

Mi też przydało by się coś w stylu wspominanego kLocka. Dzielę kompa z paroma osobami, jedno konto w windzie (już dawno temu osobne się nie sprawdziły) i winda+L odpada.
A tak to jeden przycisk i nie tylko nikt mi nie buszuje po Konnekcie ale też jak wstanę od kompa i wrócę to wiem, że nikt mi nie otworzył nowej wiadomości i nie zamknął jej "bo go powiadomienie wkurzało" (osobiście nieraz mnie krew zalewa jak co chwilę wyskakuje coś nie do mnie i bywa, że w pośpiechu otworzy się wiadomość zamiast zamknąć powiadomienie).

Podsumowując za:
- "bezpieczeństwo" danych;
- mniej kłótni z trudnymi drugimi połówkami itp. ;)
- większa pewność, że przeczytamy kolejną mniej lub bardziej nudną wiadomość;
- mniejsze skoki ciśnienia gdy przychodzą nie nasze wiadomości;
- 'mamusia' nie wyczyta we fragmencie wiadomości w powiadomieniu, że mamy przynieść więcej piwa podczas gdy dopiero co wyszliśmy (akurat jak trzeba było sprzątać) studiować rękopisy w bibliotece ;P
- Wy też nie zawsze mieliście kompa tylko dla siebie, pamiętacie jak to wyglądało... ;)

Można by tak cały esej napisać, oczywiście przy założeniu, że wtyczka by chowała wszystkie okna i (wedle preferencji) blokowała powiadomienia czy dźwięki.

Offline t_e_o_m_o

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 04, 2011, 23:40:29 pm »
Cześć,
Taki plugin bardzo by mi się przydał wiec dopisuje się do zwolenników :)

Offline rozkoszna

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 28, 2011, 18:39:33 pm »
I co z tą wtyczką, jest jakas szansa? Ja dzielę profil z bratem, jego komp i nie da mi swojego profilu na windowsie stworzyc . Jak zostawiam wlaczone wtw no i musze pilnowac zeby "bestia" nie dopadla sie do mojego archiwum.

Offline zhvir

Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 28, 2011, 19:04:03 pm »
stwórz sobie sama swój profil i postaw go przed faktem dokonanym

edit: a ponieważ mam 50-procentową pewność że brat siedzi na koncie admina to jak już stworzysz swój własny profil (koniecznie również admina) to zmień potem jego profil na konto zwykłe ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline rozkoszna

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 08, 2011, 21:25:20 pm »
Thx zhvir... Teraz za kare mi jakieś hasło na BIOSa ustawił i muszę się pytać o zgodę jak chce na komputerze coś zrobić. Wujek dobra rada ma jeszcze jakieś "świetne pomysły"?!

Offline zhvir

Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 08, 2011, 22:06:45 pm »
wyłącz komputer
otwórz kompa
znajdź na płycie głównej zworkę resetu biosu
przestaw zworkę
włącz komputer
poczekaj aż bios się zresetuje
wyłącz kompa
przesuń zworkę spowrotem w pierwotną pozycję
uruchom kompa
hasła powinny zostać usunięte (lub nie)

oczywiście jakbym poradził ci skakac w ogień to też byś skoczyła? ;)
(sądząc po awatarze to chyba jednak tak ^^ )
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 09, 2011, 03:32:27 am »
zhvir co ty za brednie piszesz?

Nie ma czegoś takiego jak reset biosu, co najwyżej clear CMOS, który wymazuje ustawienia biosu ^_^. Od tak by się dowalić do każdego szczegółu. //zhvir edit: to ja też się dowaliłem do błędnie napisanego przysłówka //

Druga sprawa. Procedura resetowania CMOSu/Biosu nie ma żadnego włączania komputera po przestawieniu zworki (Tudzież w niektórych płytach wręcz jej nałożenia/użycia czegoś metalowego do zwarcia pinów bo są tylko dwa i brak zworki do przestawienia). W skrócie:

- Wyłącz OS/PC. Czasem zalecają odpiąć też kabel zasilający z PSU, ale moje testy wykazały, że to bez znaczenia.
- Otwórz skrzynkę i zlokalizuj zworkę clear CMOS.
- Przestaw zworkę/nałóż zworkę/zewrzyj piny (niepotrzebne skreślić).
- Poczekaj parę do parunastu sekund (najlepiej 10).
- Przestaw z powrotem zworkę/usuń zworkę/przestań zwierać piny (niepotrzebne skreślić).
- Włącz PC/OS podpinając wcześniej kabel zasilający do PSU jeśli w 1 kroku go odpiąłeś(aś).

I zrobione. Bios powinien mieć ustawienia "Fabryczne" i hasła do systemu/biosu usunięte.

Nie wiem tylko co ma hasło do BIOSu do ustawiania kont w Windowsie. No chyba, że po prostu bez pomocy "szefa PC" nie włączysz komputera w ogóle przez właśnie BIOSowe hasło na odpalenie systemu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2011, 06:48:05 am wysłana przez zhvir »
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 09, 2011, 04:30:10 am »
Jeszcze prościej, bez zabawy ze zworkami... Wyłącz PC, otwórz go, znajdź okrągłą srebrną baterię na płycie głównej, wyjmij ją na jakieś 10/15 min, włóż baterię z powrotem. Odpal PC, od razu zacznij wciskać klawisz del, a następnie znajdź opcję PASSWORD, ustaw własne hasło :) i teraz brat będzie Cię pytać o hasło :D

Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 09, 2011, 07:32:29 am »
Jak, ktoś napisze to chętnie skorzystam - czasami odchodzę od kompa a matka/ojciec chcą na szybko coś w necie luknąć, fajnie by było jakby przez przypadek nie włączyli mojej z kimś rozmowy ...