Autor Wątek: Zabezpieczenie programu  (Przeczytany 20379 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline addictedT

  • Narybek
  • *
Zabezpieczenie programu
« dnia: Grudnia 29, 2009, 18:02:24 pm »
Witam,


Przydała by się opcja zabezpieczania profilu hasłem (jeśli takowe jest ustawione) po iluś tam minutach nieaktywności, jest to całkiem przydatna funkcjonalność i było by super żeby znalazła się w WTW :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2009, 18:51:49 pm wysłana przez addictedT »

Offline Pragmatic69

Re: Zabezpieczanie profilu po czasie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 29, 2009, 18:30:40 pm »
Była kiedyś dyskusja również i na ten temat i stanęło na tym, że jeśli Ci (nam?) zależy na takowej funkcji, to jedyne co nam pozostaje, to męczyć któregoś wtyczkopisarza, by zechciał spłodzić plugin o takowym działaniu.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline addictedT

  • Narybek
  • *
Re: Zabezpieczanie profilu po czasie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 29, 2009, 18:53:28 pm »
No raczej dla mnie jednego nie ma sensu robić wtyczki, no ale może są tez inni chętni.

Bądź co bądź specjaliści od wtyczek mają okazje do dopisania ciekawej funkcjonalności.

Pozdrawiam

Offline Artur

  • Młodzież
  • **
  • Photo Sniper.
Re: Zabezpieczanie profilu po czasie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 30, 2009, 00:31:45 am »
Win + L i styknie. ;P

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: Zabezpieczanie profilu po czasie
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 06, 2010, 17:21:19 pm »
... albo wygaszacz z blokada kompa. ;)
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline taki1gosc

  • Narybek
  • *
Wtyczka do blokowania WTW
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 10, 2010, 18:59:13 pm »
Witam,
Przydała by się wtyczka która umożliwiła by blokowanie komunikatora przy np. chwilowym odejściu od komputera i ponowne odblokowanie go po podaniu hasła. Jak ktoś ma młodsze rodzeństwo to zrozumie jak bardzo przydatny był by taki plugin ;)

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Re: Wtyczka do blokowania WTW
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 10, 2010, 19:04:53 pm »
ustaw sobie hasło w systemie, po czym kombinacja klawiszy win+l blokuje system. Ponowne wejście po podaniu hasła. Funkcja dokładnie taka o której piszesz, a nawet lepsza, bo młodsze rodzeństwo mało że w komunikator nie spojrzy, to jeszcze w systemie nie namiesza.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Wtyczka do blokowania WTW
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 10, 2010, 19:24:52 pm »
Nie wiesz po co jest  konto gościa?
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 15:21:33 pm wysłana przez Vimes »
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline dyskoteka

  • Narybek
  • *
Re: Wtyczka do blokowania WTW
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 20, 2010, 18:19:35 pm »
Ja też jestem za zrobieniem takiej wtyczki, był to główny powód, dla którego używałem bardzo długi czas aqq. Po 5 minutach afkowania komunikator się blokował i żeby cokolwiek z nim zrobić trzeba było podać hasło. A kombinowanie z hasłem w systemie i blokowanie go nie jest zbyt wygodne bo nie będę co chwile blokował całego windowsa, tym bardziej, że często się zdarza, że afkuje dłużej niż 5 minut, potem podchodzę na chwilę do komputera, żeby coś zrobić albo sprawdzić aplikacje w trayu i nie po drodze mi blokowanie systemu co chwilę a niekoniecznie muszę się dzielić gg z osobami trzecimi :)

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: Wtyczka do blokowania WTW
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 20, 2010, 18:56:08 pm »
Ustaw wygaszacz ekranu i ustaw opcję "Po wznowieniu chroń hasłem".
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline taki1gosc

  • Narybek
  • *
Re: Wtyczka do blokowania WTW
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 21, 2010, 05:19:15 am »
...Po 5 minutach afkowania komunikator się blokował i żeby cokolwiek z nim zrobić trzeba było podać hasło...

Żeby doprecyzować propozycję wtyczki do blokowania komunikatora dodam że chodziło mi o ręczne zablokowanie program np. skrótem klawiszowym. Oczywiście propozycja żeby taka wtyczka miała opcje samo blokowania komunikatora po określonym czasie też jest bardzo ciekawa.

Poniżej link do analogicznego pluginu dla komunikatora Miranda IM:
http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=3323

Nie jest to idealne rozwiązanie i blokowanie systemu poprzez Windows+L lub blokada wygaszaczem oraz stosowanie różnych kont dla użytkowników jest bezpieczniejsze ale sama idea wtyczki jest zupełnie inna.
Miała by ona na celu chwilowe zablokowanie konkretnego profilu WTW bez jego wylogowywania a jednocześnie bez ograniczania dostępu do aktualnego kona systemowego na którym jesteśmy zalogowani. Uważam że jest to w niektórych sytuacjach bardzo wygodne rozwiązanie.


Offline versedi

  • Narybek
  • *
Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 23, 2010, 22:26:05 pm »
Witam!
Co sądzicie o opcji zabezpieczenia programu tj. jezeli uzytkownik posiada hasło do profilu, ma opcje 'Zabezpiecz program', program przechodzi w stan minimalizacji, aby do niego wejść, czy przeczytać wiadomość, która sie otrzymało trzeba podać hasło ( jednak dalej jest zalogowany do serwerów tak jak był ).
Pozdrawiam Serdecznie

//watki scalono - refresh
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2010, 07:56:54 am wysłana przez refresh »

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Re: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 24, 2010, 07:37:52 am »
Opcja w mojej opinii jest zbędna - bo kojarzy mi się "bezmyślnym" zabezpieczeniem AQQ.
Zresztą - jeżeli zabezpieczasz profil, aplikacja powinna dodatkowo odcinać dostęp do poszczególnych folderów do niego przypisanych...
Zawsze masz Win+L - czy gra jest więc warta świeczki?

Offline Glover

  • Narybek
  • *
Re: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 29, 2010, 06:28:35 am »
Proponuję My Lockbox ze strony http://www.fspro.net

W wersji darmowej zabezpiecza jeden katalog. Po zabezpieczeniu, przed podaniem hasła w programie, katalog jest niewidoczny.

Offline luter

  • Narybek
  • *
Re: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 29, 2010, 13:13:45 pm »
Co sądzicie o opcji zabezpieczenia programu tj. jezeli uzytkownik posiada hasło do profilu, ma opcje 'Zabezpiecz program', program przechodzi w stan minimalizacji, aby do niego wejść, czy przeczytać wiadomość, która sie otrzymało trzeba podać hasło ( jednak dalej jest zalogowany do serwerów tak jak był ).
coś takiego było w Konnekcie (wtyczka kLock bodajże), BTW przydatna rzecz ;)

Wątki scalono jeszcze bardziej. Uprzejmie proszę o wypowiedzi bardziej treściwe niż +1 //Vimes
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 15:22:17 pm wysłana przez Vimes »
Windows 7 Professional x64

Offline Vezzo

  • Narybek
  • *
Re: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 10, 2010, 15:00:45 pm »
+1

Do tego proponuje dorzucic jeszcze haslo na archiwum i moze opcje.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 13:22:37 pm wysłana przez Vezzo »

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 11, 2010, 22:04:59 pm »
I jeszcze hasło na otwieranie nowej rozmowy, dodawanie kontaktu, wysłanie smsa i zmianę statusu.
Bez przesady.
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline zhvir

Re: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 11, 2010, 22:07:38 pm »
btw istnieje możliwość zablokowania wyświetlania wpisów z archiwum na komendę konsoli... tylko nie pamiętam już komendy ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Vezzo

  • Narybek
  • *
Re: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 14, 2010, 12:33:26 pm »
Bylbym wdzieczny za podanie tej komendy albo chociaz wskazanie kierunku gdzie takowej szukac.

Offline sh4rkyq

  • Narybek
  • *
Odp: Zabezpieczenie programu
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 17, 2010, 11:45:06 am »
Chciałbym odświeżyć temat, wtyczka blokująca komunikator skrótem klawiszowym - tego brakuje.
Pozdrawiam.