Autor Wątek: Import historii z Mirandy  (Przeczytany 4151 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michnic

  • Narybek
  • *
Import historii z Mirandy
« dnia: Września 03, 2009, 21:27:04 pm »
Witam

Wczoraj dowiedziałem się o WTW i postanowiłem trochę na nim "posiedzieć".
Do tej pory korzystałem z Mirandy i tu napotkałem na problem, mianowicie nie ma możliwości zaimportowania historii z tego programu. Jako, że jestem jakimś tam koderem, napisałem program, który potrafi zaimportować historię z plików wyeksportowanych za pomocą Mirandowej wtyczki zwącej się "Message export". Import działa sprawnie, ale myślałem, żeby zaimplementować import do WTW bezpośrednio z pliku *.dat Mirandy. Niestety nie znalazłem nigdzie struktury tego pliku i nie wiem jak się do niego dobrać. I tu pojawia się moja prośba. Czy ktoś ma jakiś kwit czy co innego co by mi pomogło odczytać dane z tego pliku? Gdyby się to udało, to powstałoby dobre narzędzie do importu danych z Mirandy. W przeciwnym wypadku, import będzie możliwy, ale będzie wymagał dodatkowego nakładu pracy (przygotowanie plików za pomocą Message export)

pozdrawiam
michnic

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Import historii z Mirandy
« Odpowiedź #1 dnia: Września 03, 2009, 22:01:45 pm »
Miło mi Cię powitać w naszym gronie. Myślę że pomocy możesz szukać u twórcy wtyczki impKonnekt - Privalova lub bezpośrednio u Kaworu.
Trzymam kciuki za rozwój wtyki;)

edit:
Widziałeś już API?
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 22:50:36 pm wysłana przez alberht »
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline michnic

  • Narybek
  • *
Re: Import historii z Mirandy
« Odpowiedź #2 dnia: Września 06, 2009, 13:51:29 pm »
SDK nie oglądałem, bo import działa (być możne tylko na razie) jako zewnętrzna aplikacja.

Przy okazji chciałem się zapytać, jeżeli zagląda tu twórca programu, dlaczego w archiwum czas wiadomości jest -2h do rzeczywistego czasu wysłania wiadomości? Domyślam się, że to zagranie celowe, ale jaki był ten cel?


pozdrawiam
michnic

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Import historii z Mirandy
« Odpowiedź #3 dnia: Września 06, 2009, 13:55:28 pm »
Przy okazji chciałem się zapytać, jeżeli zagląda tu twórca programu, dlaczego w archiwum czas wiadomości jest -2h do rzeczywistego czasu wysłania wiadomości? Domyślam się, że to zagranie celowe, ale jaki był ten cel?
No w polskiej strefie czasowej to obecnie -2h, jak zmienimy strefę CEST na CET to bedzie -1h. ;P Czas w archiwum jest zapisany w UTC.

Offline wojtasz

  • Narybek
  • *
Re: Import historii z Mirandy
« Odpowiedź #4 dnia: Września 25, 2009, 17:43:45 pm »
@michnic, a czy mógłbyś jakoś udostępnić program do przetestowania, bo też długi okres używałem mirandy, a chciałbym zostawić sobie historię.

Offline sjf

  • Narybek
  • *
  • TW Homer
Re: Import historii z Mirandy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 26, 2010, 18:35:24 pm »
@wojtasz: Jeżeli nadal potrzebujesz zaimportować historię z Mirandy to proponuję wykorzystać metodę, jakiej ja użyłem. Wykorzystałem program autorstwa użytkownika lizard z tego forum - http://forum.k2t.eu/pozostale-wtyczki/%28wtwimportfromkonnekt%29-import-archiwum-konnekta-xml-program-java/
Sposób polega na wyeksportowaniu z Mirandy historii poszczególnych kontaktów do plików tekstowych, za pomocą wtyczki History++ (uwaga: eksportować należy do pliku ANSI a nie Unicode). Następnie pliki konwertujemy do formatu archiwum Konnekta (w załączeniu prosty skrypt perlowy) i importujemy do WTW za pomocą wspomnianego programu WtwImportFromKonnekt. Przetestowane - działa. Podziękowania dla lizarda za poprawki do WtwImportFromKonnekt.