Ankieta

Czy według Ciebie wtyczka Archiwum GG Online będzie przydatna?

Tak
12 (85.7%)
Nie
0 (0%)
Nie mam zdania
2 (14.3%)

Głosów w sumie: 13

Autor Wątek: Wtyczka obsługująca Archiwum GG Online  (Przeczytany 2511 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Norbit_24

  • Narybek
  • *
Wtyczka obsługująca Archiwum GG Online
« dnia: Czerwca 21, 2013, 12:34:00 pm »
Witam,
Proponuje zrobić wtyczkę, która będzie obsługiwała dodatkowo Archiwum GG Online.
Zyskujemy przez to mobilność czyli mamy te same rozmowy we wszystkich urządzeniach, a teraz korzysta się z GG na wielu urządzeniach i jest problem ze spójnością archiwum. Często się zdarza, że rozmowę rozpoczęliśmy na telefonie, a kontynuowaliśmy na PC lub odwrotnie.

@edit:
Obsługując Archiwum GG Online bezpośrednio z serwerów GG zyskujemy na mobilności bo na każdym urządzeniu będziemy mieli to samo archiwum:
- Windows: WTW,
- Linux: Kadu,
- Android: aplikacja od GG,
- Windows Phone: aplikacja od GG
- iOS: aplikacja od GG,
- iMac: aplikacja od GG,
- BlackBerry: aplikacja od GG,
- telefony z Symbianem
- inne urządzenia obsługujące GG
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2013, 07:55:50 am wysłana przez Norbit_24 »

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: Wtyczka obsługująca Archiwum GG Online
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 21, 2013, 23:27:38 pm »
proponuję nie robić takiej wtyczki, jako że to powinno być obsługiwane przez wtyczkę protokołu gg ;P poza tym WTW w przyszłości chyba ma się dorobić własnego archiwum online ;P gdzieś już był o tym temat
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline Norbit_24

  • Narybek
  • *
Odp: Wtyczka obsługująca Archiwum GG Online
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 22, 2013, 07:44:45 am »
Ja myślę, że nie warto robić własnego archiwum online dla WTW. Dlaczego? Dlatego, że np. telefon musiał by umieć obsługiwać takie archiwum, a chodzi przecież o mobilność. Zapisując wiadomości na takie archiwum WTW będzie można otworzyć tylko na innym PC Windows, a gdzie inne urządzenia?. To już lepiej postawić dropboxa do takiej funkcjonalności.

Obsługując Archiwum GG Online bezpośrednio z serwerów GG zyskujemy na mobilności bo na każdym urządzeniu będziemy mieli to samo archiwum.
- Windows: WTW,
- Linux: Kadu,
- Android: aplikacja od GG,
- Windows Phone: aplikacja od GG
- iOS: aplikacja od GG,
- iMac: aplikacja od GG,
- BlackBerry: aplikacja od GG,
- telefony z Symbianem
- inne urządzenia obsługujące GG

Jak widać nie opłaca się robić własnego archiwum dla WTW. To wiele więcej roboty. Taka funkcjonalność to tylko w czasie wolnym. Była o tym mowa jak się nie mylę w sierpniu 2012r czyli rok temu, a nie zapowiada sie to na najbliższe tygodnie czy miesiące.
Wtyczkę obsługującą Archiwum GG Online można by było zrobić na razie osobno, a w przyszłości kod z niej wykorzystać do "wtyczki protokołu gg".
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2013, 07:55:00 am wysłana przez Norbit_24 »