Autor Wątek: Upload obrazków z poziomu okna rozmowy  (Przeczytany 2376 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline UsagiAddict

  • Narybek
  • *
  • Królik
    • UsagiAddict's LastFM
Upload obrazków z poziomu okna rozmowy
« dnia: Maja 12, 2010, 07:55:00 am »
żeby nie było, że `było`:
Skoro wysyłanie obrazków to problem, bo dla każdej sieci inaczej, to może domniemana wtyczka działa w następujący sposób - klikamy, by zrobić zrzut ekranu, lub wyciąć jego fragment, po zaznaczeniu jego fragment ów jest przesyłany na jakiś serwis hostujący obrazki, najlepiej z api (pewnie jest, wystarczy pogrzebać), po zakończeniu uploadu (tu się przyda owe api serwisu) zwracany jest do wtyczki url z obrazkiem który jest automagicznie wysyłany jako wiadomość do naszego rozmówcy ;-)
(tja, rozmarzyłem się nieco :P)
@zimaq

Również marzyło mi się stworzenie wtyczki takiej jak opisujesz, zintegrowanej np. z Imageshack. Jednak na marzeniach się skończyło, gdyz moja wiedza programistyczna jest bliska zeru. ^^
Jako że Wycinek nie jest już odwiedzany przez autora a stosownej propozycji do uploadowania z poziomu okna rozmowy nie ma - zakładam ten temat-propozycję.

a jako że leń jestem -- forum AQQ:
Cytat: karololszak
Tinypic ma strasznie prostą budowę, (jest nawet wersja mobile uploadera, klik, ale trzeba się logować), zbytniego API do niego nie trzeba :P
ImageShack ma API (chociaż ja sam nie lubię tej strony :P)
Photobucket też ma API (w nawiasie, Tinypic coś z Photobucket ma wspólnego, dzielą copyright, tinypic ma photobucket w stopce itp. itd.)
Cytat: UsagiAddict
imageshack dla leniwych:
Cytuj
Supported parameters are:

    * fileupload; (input type="file") - image or video file. Mandatory unless url parameter is specified.
    * frmupload; (input type="file") - video default frame picture. Optional, used only for video upload. When you uploading your video you could supply a default frame that will be displayed when video is stopped. Dimensions of this image should be the same as video file's ones to avoid artefacts on screen.
    * url; This parameter indicates that transload method is used instead of upload
    * optsize; resize options for image in form WxH if image is uploaded/transloaded. No impact on video uploads.
    * rembar; Developer could tell to ImageShack to leave/remove information bar on thumbnail image generated by ImageShack . If you've supplied this parameter as yes or as 1 then generated thumbmail will have no information bar. No impact on video uploads
    * tags; A comma-separated list of tags to add to your video/image. E.g. family,picture. Optional
    * public; Public/private marker of your video/picture. yes means public (default), no means private. Optional
    * cookie; Registration code, optional.
    * a_username; Username, optional.
    * a_password; Password, optional.
    * key; Your DeveloperKey. Mandatory.

będzie potrzebne tylko kilka:
fileupload -> obrazek
a_username -> nasz login na imejdższaka (ja wolę trzymać to, co zauploadowałem)
a_password -> hasło
key -> DeveloperKey. Jak mus to mus.

z innych:
frmupload - miniatura videa. opcjonalnie. miniaturka powinna być tego samego rozmiaru co film, inaczej mogą się pojawić zniekształcenia.
url - zamiast uploadować możemy transuploadować -> wrzucać na imageshacka coś nie z naszego dysku a z sieci. fajne, ale gdy się robi slajdy, inaczej bardziej niepotrzebne niż pożyteczne. (http?:?//example?.com/image?.png)
optsize - możemy zmienić rozmiary obrazka. to może być akurat fajna opcja, podajemy max szerokość a program wylicza z tego wysokość, imageshack zmienia rozdzielczość a odbiorcy nie rozwala okna wiadomości. (szerokośćXwysokość)
rembar - czy miniatura ma zawierać informacje o wymiarach i rozmiarze (1/0 lub yes/no)
tags - po przecinaku (,) podajemy tagi do uploadu
public - czy obrazek ma być publiczny (yes) czy prywatny (no). jak większość opcji - opcjonalny
cookie - zamiast nazwy usera i hasła można użyć cookiesa z przeglądarki. można, ale po co.

tę wtyczkę zrobiłbym chętnie gdyby nie Java ;-) dlatego zachęcam cplusplusowców i delfowiczów do zrobienia takowej, bardzo przydałaby się w aqq.
orientuje się ktoś, czy inne komunikatory mają coś w tym guście?
[??]

Offline MaciaK

  • Młodzież
  • **
Re: Upload obrazków z poziomu okna rozmowy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 07, 2010, 10:53:32 am »
Taki upload bylby swietna sprawa. bardzo czesto zdarza sie ze nie da sie przeslac obrazka normalnie po sieci dlatego wysylanie linka do niego bylo by poprostu swietna sprawa :)

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: Upload obrazków z poziomu okna rozmowy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 17, 2010, 12:45:59 pm »
No fajne rozwiązanie. Aktualnym rozwiązaniem dla mnie jest otwarcie Fotosik.pl, wrzucenie, skopiowanie linka i wysłanie przez GG. Gdyby to załatwiał jeden przycisk.. byłbym rad :)

Offline MaciaK

  • Młodzież
  • **
Re: Upload obrazków z poziomu okna rozmowy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 17, 2010, 16:33:22 pm »
ja do tego wykorzystuje fotosik uploader ;]

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: Upload obrazków z poziomu okna rozmowy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 17, 2010, 16:41:19 pm »
Jak na razie nie gonimy tu nikogo za "jednolinijkowce" //Vimes

A nie fotosik manager? ;d http://kxp.pl/fotosik_manager.html

EDIT: OK ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2010, 21:28:44 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline MaciaK

  • Młodzież
  • **
Re: Upload obrazków z poziomu okna rozmowy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 17, 2010, 23:01:43 pm »
masz racje forosik manager ;] moj blad ;)