Autor Wątek: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy  (Przeczytany 10926 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 02, 2010, 21:15:13 pm »
tlen nie jest x64

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 03, 2010, 13:47:44 pm »
Powinno iść bez flasha, bo nawet do starego Tlena 6 była\jest taka wtyczka i działała\działa całkiem o.k ;)

Choć osobiście, dla mnie to też zbędny bajer, zbytnio śmierdzący GG. ;p
Ideą wtyczki jest to że jak ktoś chce to używa a jak nie to nie. Mamy wolność wyboru. GG nie daje takiej wolności. Masz być być szczęśliwym posiadaczem komunikatora i masz być zadowolony że możesz zmienić skórkę.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2010, 20:52:39 pm wysłana przez Vimes »
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline PelzaK

  • Narybek
  • *
    • onixarts.pl
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 19, 2010, 16:56:08 pm »
Tu chodzi raczej o wygodę... mi nie zawsze chce się włączać przeglądarki tylko po to żeby obejrzeć jakiś film... szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę przyzwyczajenie do zostawiania 20 otwartych kart na start przeglądarki (z tego co wiem nie tylko ja tak robię).

Obejrzenie filmu w oknie komunikatora to akurat całkiem przydatna funkcja i przynajmniej ja korzystał bym z niej często.

ja widzę dwa minusy:
1. rozmiar.. trzeba resajzować okno komunikatora żeby obejrzeć film w jutubie, chyba ze ktoś uzywa wtw jako aplikacji pełnoekranowej ;]
2. rozmowa w czasie oglądania filmu... jak tu rozmawiać i oglądać film w jednym oknie?

przeglądarkę internetową przykładowo mam włączoną cały czas i wiele osób myślę, że ma podobnie.

czyli taki gadżet, ale w zasadzie więcej ma wad niż z niego pożytku.
Software engineer & wtw user

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 19, 2010, 17:08:34 pm »
wtwRegexReplacer zrobi dokladnie to samo co zrobilaby wtyczka, wiec nie ma po co pisac pluga...

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 20, 2010, 12:17:21 pm »
1. rozmiar.. trzeba resajzować okno komunikatora żeby obejrzeć film w jutubie, chyba ze ktoś uzywa wtw jako aplikacji pełnoekranowej ;]
Właściwie nikt nie mówił że mają być wyświetlane na pełnym ekranie, raczej widział bym to jako "podgląd".
2. rozmowa w czasie oglądania filmu... jak tu rozmawiać i oglądać film w jednym oknie?
Rozwiązaniem mogło by być okienko obok ale to chyba zupełnie bez sensu. Teraz zastanawiam się czy większego sensu nie miało by coś obsługujące piosenki z wrzuty. Tam nie trzeba patrzeć i można prowadzić rozmowę.
czyli taki gadżet, ale w zasadzie więcej ma wad niż z niego pożytku.
Po przemyśleniu nie sposób nie przyznać Ci racji!
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline MaciaK

  • Młodzież
  • **
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 22, 2010, 09:05:32 am »
@Vimes No ten pomysl z wrzuta bardzo mi sie spodobal ;p czesto dostaje jakis link do muzyki zebym odsluchal. link moglby sie zmienic w playerka i poprostu sobie grac a rozmowe dalej mozna prowadzic :)

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 22, 2010, 10:26:14 am »
Można to zrobić za pomocą wtwRegexReplacer dziś postaram się zrobić wyrażenie regularne do tego. Youtube próbowałem i nie spodobało mi się jak to działa...
Aha i będzie działać tylko  na x86
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 22, 2010, 10:46:51 am »
Rozwiązaniem mogło by być okienko obok[...]
A mi by ta opcja pasowała, jakby po kliknięciu wyskakiwało małe okienko, gdzie nie byłoby pierdół typu "podobne wideo", "komentarze" itp... tyle badziewia się otwiera z filmikami...a po co to jak się chce tylko obejrzeć filmik? A jakby ktoś uważał to za zbędne to...:
Ideą wtyczki jest to że jak ktoś chce to używa a jak nie to nie. Mamy wolność wyboru.
...i byłby wilk syty i owca cała :)


Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 22, 2010, 14:44:59 pm »
http://forum.k2t.eu/pozostale-wtyczki/(wtwregexreplacer)-zastepowanie-wyrazow-na-podstawie-wyrazen-regularnych/msg13313/#msg13313
@Vimes No ten pomysl z wrzuta bardzo mi sie spodobal ;p czesto dostaje jakis link do muzyki zebym odsluchal. link moglby sie zmienic w playerka i poprostu sobie grac a rozmowe dalej mozna prowadzic :)
No więc napisałem wyrażenie regularne. Więcej szczegółów tutaj http://forum.k2t.eu/pozostale-wtyczki/(wtwregexreplacer)-zastepowanie-wyrazow-na-podstawie-wyrazen-regularnych/msg13313/#msg13313
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline MaciaK

  • Młodzież
  • **
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 22, 2010, 21:31:04 pm »
kurcze naprawde szkoda ze to nie chce dzialac na x64. troche szkoda ze nie da sie tak latwo wybrac ktora wersja wtw ma byc instalowana. no ale nic czekamy na flasha x64 ;p alpha dla linucha juz jest ;D

Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 22, 2010, 21:43:43 pm »
Ta wersja alpha na nixy nawet sprawnie działa, niestety sytuacja z Win wygląda kiepsko. Adobe obiecało wsparcie dla x64 od rev. 10.1, jednak pojawiła się już 3 beta tej wersji, a o obsłudze architektury 64-bitowej zupełnie ucichło.