Autor Wątek: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy  (Przeczytany 10928 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mariuszdziad

  • Narybek
  • *
Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« dnia: Lutego 13, 2010, 13:23:24 pm »
Ja mam inną propozycję w temacie wideo, a mianowicie wtyczka, dzięki której można oglądać filmiki z youtube w oknie rozmowy, coś w tym stylu jest w najnowszych wersjach gg.

//Dyskusja wydzielona z wątku Wtyczka do obslugi video. - alberht
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2010, 14:46:57 pm wysłana przez alberht »

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 13, 2010, 14:51:33 pm »
Przypuszczam że wiązało by się to z implementacją flasha co nie przejdzie.
Nie wiem czy nie  dało by się tego rozwiązać korzystając z rozszerzenia VLC do przeglądarek. Wiem że VLC ma możliwość odtwarzania filmów w Youtube. Ale nie wiem czy nie wiązało cy się to z koniecznością przejścia na gecko w okienku rozmowy a na to Kaworu nie pójdzie ;)
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline n3oo

Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 13, 2010, 17:24:26 pm »
a ja myślę, że skoro to IE obsługuje to kwestia jest tego ze po prostu wystarczy zamienić link na kod html i to się pokaże ... no może jest jakiś przełącznik w kontrolce blokujący rozszerzenia IE - flash ;)
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 14, 2010, 06:07:11 am »
albo webkit + html5
w youtube można już ustawić, żeby wideo było wyświetlane bez używania flasha.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 15, 2010, 10:05:07 am »
W 2 z 3 opcji rozwiązaniem jest odejście od IE
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline zhvir

Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 15, 2010, 11:23:47 am »
jeżeli taka wtyczka rzeczywiście miałaby jakiś większy sens to jedyną słuszną opcją powinno być przejście na webkit... ale to dopiero jak będzie wersja 64bit
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Jarson

  • Młodzież
  • **
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 15, 2010, 11:37:45 am »
Jak się nie mylę webkit x64 już jest http://www.x64bitdownload.com/freeware-webkit-downloads-0-s.html ale głowy sobie nie dam uciąć.

I znalazłem jakąś wypowiedź kaworu
Cytuj
2009/06/20 22:07:32   kaworu:
Słabo wizę webkit w #wtw, skompilowany zajmuje ~24M,
wymaga jakichs mistycznych applowych bibliotek i potrzebna jest wersja x64 jeszcze. 50MB instalki? ;p
http://wtw.k2t.eu/
Widziałeś Nowe WTW?

Offline zhvir

Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 15, 2010, 11:49:42 am »
Pozwolisz, że nie skomentuję Twojego linka ;P
a wypowiedź kaworu... nic się nie zmieniło
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline n3oo

Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 15, 2010, 11:52:09 am »
nie bardzo rozumiem dlaczego webkit, jak nawet w NGG jest to realizowane poprzez YouTubowski player, dalej uważam, że się upieracie przy czymś co dla komunikatora daje zerową korzyść (normalny użytkownik), to miał być lekki komunikator, ładowanie do niego silnika przeglądarki tylko po to, żeby wyświetlać okrągłe rogi dla prostokątów to imho jest bezsens*, rozumiem jak by to miało służyć czemuś więcej ale do tego to przesada. Bo jeśli ktoś ma jeszcze nadzieje, że rezygnacja z IE ratuje go od wszystkich zagrożeń bo "IE jest evil"... to żyje jeszcze w starej epoce w której "mądrale" wmawiają ludziom co jest lepsze i toczą o to fanboyowskie wojny. (tryb chroniony w IE8, a obsługa CSS3 i grafiki przyjdzie wraz z akceleracja sprzętową w IE9 - co jest dla mnie całkiem zrozumiałe)
Wiem, że kaworu lubi wyzwania i "ciekawe pomysły" - bo ja też jak pisze programy to lubię i pewnie wsadzi wam tego webkita aby pokazać, że potrafi - ale myślę, że to przesada i zrobicie z tego niepotrzebną kobyłę. Program jest stricte windows, a upieracie się, przy przenośnym webkicie.

A co do wtyczki to polecam zapytać się adriana, ma paraser regexpów (z wtyczki emots) do okna rozmowy myślę, że złapanie linku i zamienienie go na kod html to jest dla niego 15 minut roboty, problem leży w tym czy to aby na pewno przejdzie. Sam nawet bym chętnie spróbował czy się da...

* YT z tego co wiem używa kodeka który jest chroniony i chyba nie rozpowszechniają go z kodem źródłowym webkita więc i tak implementacja <video> by tu nic nie dała ;)
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 15, 2010, 12:10:53 pm »
Nie podoba mi się ta propozycja, śmierdzi mi tu gadu-gadu na kilometr, po co komu yt w oknie rozmowy, wystarczy kliknąć w link i można obejrzeć filmik. Nienawidzę pomysłów gadu-podobnych, toż to zwyła prowokacja.
Nie wiem jak Ty kaworu, ale ja bym omijał takie pomysły na kilometr!
________________________________________________________________________________

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 15, 2010, 13:15:36 pm »
yt w oknie jeszcze konnekt mial (ale nie pamietam czy na kontrolce ie, czy w wersji duo)

osobiscie nie mialbym nic przeciwko, moze bym uzywal, najpierw musialbym sprawdzic, jak bardzo to wygodne ;)

Offline pAblosik

  • Narybek
  • *
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 15, 2010, 14:16:45 pm »
yt w oknie rozmowy jest tez w aqq... bardzo dobra funkcja... nie trzeba nigdzie wchodzic i masz w oknie odrazu
Only the dead have seen the end of war.

Offline zhvir

Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 15, 2010, 15:36:15 pm »
yt w oknie jeszcze konnekt mial (ale nie pamietam czy na kontrolce ie, czy w wersji duo)

konnekt nie miał youtube w żadnym przypadku, co najwyżej miał zamianę linków do zdjęć na obrazki (co zresztą byłoby godne pochwały jakby ktoś coś podobnego zrobił)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 15, 2010, 18:18:04 pm »
wtyczka ogolnie jest gotowa od daaawna tylko podmieniony obiekt jest zablokowany przez kontrolke IE ...

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 15, 2010, 18:58:07 pm »
konnekt nie miał youtube w żadnym przypadku, co najwyżej miał zamianę linków do zdjęć na obrazki (co zresztą byłoby godne pochwały jakby ktoś coś podobnego zrobił)
czyzby az tak mi sie pomerdalo, ze pomylilem konnekta z pidginem? Oo

Offline kwiateusz

Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 15, 2010, 21:18:00 pm »
mnie zastanawia czy wtw x64 odtworzyłby filmik bo jak dobrze dedukuje to on uzywa kontrolki IE tez x64 a na ta platforme flasha nie ma

Offline Forrest

  • Młodzież
  • **
    • http://www.trancetraffic.com/
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 17, 2010, 13:04:52 pm »
useless, tak jak jakieś radia, opisy z tego co się słucha i inny shit, no ale jak kto woli

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 17, 2010, 13:55:42 pm »
kawalek html'a, zeby to poszlo na x64 (bo x86-32 to nie mam, bleh) to bedzie wtyczka (skoro ponoc dziala bez flasha...)

Offline sWirus

Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 17, 2010, 14:03:11 pm »
Ech... to jest prawie w takim samym stopniu useless jak wysylanie wycinka pulpitu przez komunikator (są przecież odpowiednie programy, które potrafią "wyciąć" taki obrazek... a potem można wysłać za pomocą "wyślij obrazek", albo nawet "wyślij plik"). Tu chodzi raczej o wygodę... mi nie zawsze chce się włączać przeglądarki tylko po to żeby obejrzeć jakiś film... szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę przyzwyczajenie do zostawiania 20 otwartych kart na start przeglądarki (z tego co wiem nie tylko ja tak robię).

Obejrzenie filmu w oknie komunikatora to akurat całkiem przydatna funkcja i przynajmniej ja korzystał bym z niej często.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Pragmatic69

Re: Wtyczka do obslugi YouTube w oknie rozmowy
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 02, 2010, 20:55:11 pm »
Powinno iść bez flasha, bo nawet do starego Tlena 6 była\jest taka wtyczka i działała\działa całkiem o.k ;)

Choć osobiście, dla mnie to też zbędny bajer, zbytnio śmierdzący GG. ;p
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]