Ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem tej wtyczki?

Tak
2 (66.7%)
Nie
1 (33.3%)
Nie ma zdania
0 (0%)

Głosów w sumie: 2

Autor Wątek: Wtyczka do automatycznego korygowania błędów (SpellCorrector)  (Przeczytany 2513 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Wpadłem na pomysł wtyczki, której z tego co widziałem nie ma jeszcze w WTW, a mianowicie "automatyczne korygowanie błędów" podczas wysyłania wiadomości do naszego rozmówcy. Mam tu na myśli to, że gdy napiszemy np. "nei" to wyraz ten zostanie poprawiony na "nie". Wtyczka ta mogłaby by również poprawiać pewne rzeczy np. zdanie rozpoczynać z wielkiej litery, na końcu zdania stawiać kropkę, usuwać błędy z "caps locka", czy też usuwać podwójne "spacje". Szukając w "internetach" napotkałem się na takie coś: http://scarvenger.files.wordpress.com/2007/12/spellcorrector.h Może to choć trochę pomoże potencjalnemu twórcy tej wtyczki. :) 

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Wtyczka do automatycznego korygowania błędów (SpellCorrector)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 23, 2014, 17:51:49 pm »
Jestem na nie. Trochę wysiłku od naszego mózgu trzeba jednak wymagać, bo za chwilę ograniczymy się do jedzenia i wydalania. Resztę zrobią za nas komputery...

Offline zhvir

Odp: Wtyczka do automatycznego korygowania błędów (SpellCorrector)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 23, 2014, 18:11:46 pm »
poza w wtw tym jest w standardzie sprawdzanie pisowni (szukać w opcjach)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: Wtyczka do automatycznego korygowania błędów (SpellCorrector)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 23, 2014, 18:16:23 pm »
Tak zgadza się, jest sprawdzanie pisowni. Jednak mam tu na myśli automatyczną korektę większości popularnych błędów np. "nei". Sam go często popełniam, gdy chce coś szybko napisać.  To tylko propozycja..

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Wtyczka do automatycznego korygowania błędów (SpellCorrector)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 23, 2014, 20:39:57 pm »
Od 'nei' -> 'nie' sam mam regułę w regexpreplacerze (wtyczka wtwRegexpReplacer), inne reguły Ci odpowiadające też można tam potworzyć. Jedyny wymóg to znajomość odrobiny wyrażeń regularnych.

Offline gringo22

  • Narybek
  • *
Odp: Wtyczka do automatycznego korygowania błędów (SpellCorrector)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 25, 2014, 09:07:23 am »
Jestem na nie. Trochę wysiłku od naszego mózgu trzeba jednak wymagać, bo za chwilę ograniczymy się do jedzenia i wydalania. Resztę zrobią za nas komputery...
Są ludzie, którzy mają dysortografię (prawdziwą, nie na zaświadczeniu) i bez względu jak bardzo wysilają mózg i tak popełniają błędy. Przecież nikt cię nie zmusi do używania takiej wtyczki, a ktoś z takiego narzędzia skorzysta.

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Wtyczka do automatycznego korygowania błędów (SpellCorrector)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 25, 2014, 09:53:46 am »
To dla takich osób jest wbudowany słownik w wtw - wystarczy sobie włączyć. Nie rób z tych ludzi zupełnych debili, żeby jeszcze za nich musiało coś poprawiać błędy. Poza tym, są słowniki on-line, w wersji papierowej także - one nie gryzą - jak się nie wie, jak dany wyraz napisać, to się sprawdza w słowniku.