Autor Wątek: wspolna historia dla wielu kontaktow / powiazania kontaktow  (Przeczytany 1884 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wspolna historia dla wielu kontaktow / powiazania kontaktow
« dnia: Stycznia 31, 2011, 10:32:01 am »
Witam,
Ostatnio zaczalem uzywac nowych komunikatorow takich jak facebook gtalk gg no i problem jest taki ze jak pisze z jedna osoba na tych 3 sieciach a potem chce sobie poszukac w historii cos no to wlasnie jest problem z odnalezieniem tego czegos konkretnego bo nie wiem w ktorym koncie cos tam napisalem, zatem moja propozycja jest taka.
1. Zmienic opcje wyszukiwania tak by dalo sie zaznaczyc pare osob i tak przeszukiwac wiadomosci.
2. Zrobic cos jak alias kontaktow. Wyszukiwarka nie zmieni sie ale zamiast zaznaczac pare osob tak jak wyzej np. Kowal z gg, Jan Kowalski z fb, itp itd to poprostu zaznaczy sie taki alias i on bedzie mial liste kontaktow ktore ma obslugiwac.

Przypisywanie mozna byc rozwiazac w taki sposob ze pojawi sie w edycji profilu ukryte pole Powiaz z... i po kliknieciu rozwinie sie pelna lista kontaktow.  I tak powiazane kontakty beda sie komunikowac. Cos na zasadzie grafu dwukierunkowego. W sumie to juz nie beda aliasy i lepiej bo nie potrzeba tworzyc jakichs duperel.

I jeszcze przy wyszukiwaniu powinna byc opcja... wykorzystaj powiazania czy cos takiego. Taka fajka, bo gdyby ktos pamietal gdzie pisal to zeby przyspieszyc wyszukiwanie.

W dzialaniu to bedzie wygladalo tak:
Wybieramy Kowala
Kowal ma powiazania z : Jan Kowalski i z Janek Kowalski
Jan Kowalski jest powiazany z Janek
I tak jesli zaznaczymy przy wyszukiwaniu ktoras osobe np. Kowala to wyswietli jest historie Jan Kowalski, Janek Kowalski oraz Janek.  A co do algorytmow to np algorytm przeszukiwania wszerz/wgłąb :) Wydaje mi sie ze sprawa prosta, pomysl dosc dobry, implementacja prosta i jedynie co trzeba to wpiac w program.

Przez wtyczke raczej nie da rady czegos takiego zrobic chyba ze sie da to moze samemu cos takiego sprobuje w wolnym czasie :)

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: wspolna historia dla wielu kontaktow / powiazania kontaktow
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 31, 2011, 10:43:46 am »
Chyba dużo łatwiej byłoby dodać możliwość wyświetlenia połączonego archiwum całego metakontaktu, co w sumie byłoby dobrym pomysłem. Np. pod prawoklikiem zbiorcze archiwum całego metakontaktu, jako dodatek do tego, co już jest.

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: wspolna historia dla wielu kontaktow / powiazania kontaktow
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 31, 2011, 11:29:56 am »
Wydaje mi sie ze sprawa prosta, pomysl dosc dobry, implementacja prosta i jedynie co trzeba to wpiac w program.

Przez wtyczke raczej nie da rady czegos takiego zrobic chyba ze sie da to moze samemu cos takiego sprobuje w wolnym czasie :)
Da się, archiwum jest w SQL, do paneli w Archiwum też można się dobrać. Powodzenia w pisaniu :P

Odp: wspolna historia dla wielu kontaktow / powiazania kontaktow
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 31, 2011, 11:48:53 am »
tylko ze ja nigdy nie pisal wtyczki :)

Jakies porady ? SDK bo nie moge znalesc?

A tak w ogole to nie chce robic nowej przegladarki archiwum tylko zmodyfikowac stare a tego raczej sie nie da przez wtyczke zrobic.

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: wspolna historia dla wielu kontaktow / powiazania kontaktow
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 31, 2011, 12:15:24 pm »
Da się, archiwum jest w SQL, do paneli w Archiwum też można się dobrać. Powodzenia w pisaniu :P
Wydaje mi się, że nie ma sensu dodawać nowej zakładki, dużo estetyczniej byłoby gdyby w już istniejącym archiwum pojawiły się metakontakty, ale do tego chyba potrzebne jest wsparcie Ojca Chrzestnego :p . Kwestia tylko dopracować pomysł, mianowicie trzeba jakoś rozwiązać fakt, że jedna rozmowa z metakontaktem, to tak na prawdę kilka rozmów w archiwum.
Jakies porady ? SDK bo nie moge znalesc?
SDK nie ma, ale jest API
http://download.k2t.eu/wtwAPI/

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: wspolna historia dla wielu kontaktow / powiazania kontaktow
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 31, 2011, 15:16:54 pm »
Zapytanie do SQLa było by banalne i wiele osób na forum było by bardzo wdzięcznych za taką wtyczkę / funkcjonalność
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą