Autor Wątek: Wsparcie dla nk i fb  (Przeczytany 2934 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wsparcie dla nk i fb
« dnia: Kwietnia 20, 2011, 15:23:13 pm »
ma ktoś w planach tworzenie wtyczki która da wsparcie w obsłudze fb i nk? chodzi mi o to ze bedzie mozna ogladac powiadomienia na obu serwisach, wiadomości itp.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Wsparcie dla nk i fb
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 20, 2011, 15:31:58 pm »
jest to ułatwione ze względu na sdk, czy tam api facebooka (nie wiem jak nk), ale już dawno istnieje taka możliwość, a nikt się za to nie zabrał, więc wątpię. w ogóle dziwi mnie, że liczba użyszkodników wtw rośnie i rośnie, a nie pojawiają się nowi developerzy :/ ciągle pracują Ci sami (chwała im za to), bo jak znam informatyków... spora większość z nich to lenie, a jeszcze większa nie robi nic za darmo.

Odp: Wsparcie dla nk i fb
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 20, 2011, 16:03:59 pm »
jestem tego samego zdania. rozwoj wtw tak jak by stanął w miejscu. chodzi tu o wtyczki

Odp: Wsparcie dla nk i fb
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 20, 2011, 17:12:50 pm »
Jak już szaleć, to nie zaszkodziłyby również powiadomienia z Twittera. ;P
.

Offline black_spider

  • Narybek
  • *
Odp: Wsparcie dla nk i fb
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 20, 2011, 22:30:43 pm »
powiedomienia z twittera mozna zrobic za pomoca tweet.im. nie trzeba do tego wtyczki

Odp: Wsparcie dla nk i fb
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 21, 2011, 10:06:52 am »
A można, nawet ciekawa funkcja, o której nie wiedziałem, także dzięki. Ale IMO jednak wygodniej jest przeglądać powiadomienia jako listę np. 20 ostatnich wpisów osób, które obserwujemy, niż dzięki tym wiadomościom via XMPP. ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2011, 10:18:05 am wysłana przez Bragi »
.

Odp: Wsparcie dla nk i fb
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 21, 2011, 10:10:31 am »
Można, ale to trochę proteza jest. Wtyczka a'la utlBlib w oparciu o tweet.im (lub jabimmowy transport, ale ten jest niestety płatny) byłaby niezłym rozwiązaniem. Najlepszym byłoby bezpośrednie spięcie twitterowego api z api wtw, ale togo afaik nie da się zrobić w żaden sposób przez xmpp.

Odp: Wsparcie dla nk i fb
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 02, 2011, 18:12:09 pm »
no z tego jak kazdy kto potrafi programowac ma to w nosie;]