Autor Wątek: 100% szyfrowane wiadomości  (Przeczytany 1623 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sspiderr

  • Narybek
  • *
100% szyfrowane wiadomości
« dnia: Stycznia 25, 2012, 17:48:40 pm »
Witam. Mam propozycję wtyczki, na wyrost może w obliczu dzisiejszego zagrożenia cenzurą, ale lubię mieć zapewnioną prywatność. Myślał ktoś o wtycznie którą instaluje ja [A] i mój rozmówca z którym wymieniam tajne dane i używamy jej w następujący sposób
czysty tekst---> [A]---->[hash] ---> sieć ---> [hash]---> czysty tekst. Oczywiście indywidualne hasło do rozszyfrowania wiadomości miałbym tylko ja i rozmówca. Co o tym myślicie?

Offline pisii35

  • Narybek
  • *
Odp: 100% szyfrowane wiadomości
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 04, 2012, 11:54:46 am »
opcja z założenia nie jest głupia, ale nie wydaje mi się żeby była użyteczna. Ale z chęcią przetestuję i dopiero wtedy się wypowiem.

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Odp: 100% szyfrowane wiadomości
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 05, 2012, 19:09:45 pm »
Widziałbym raczej implementację OTR.
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Brak

  • Narybek
  • *
Odp: 100% szyfrowane wiadomości
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 06, 2012, 12:08:01 pm »
W tym momencie z mojej wiedzy na przykładzie protokołu GG
- połączenie z serwerem GG jest szyfrowane, więc ISP jako pośrednik nie wie co jest wysyłane.
-wie tylko sam serwer GG, który już dostarczonych wiadomości nie przechowuje no i oczywiście nie zmienia (aktualne przepisy dotyczące tzw retencji danych telekomunikacyjnych nie obejmują właśnie komunikatorów, jeszcze )

Więc ewentualna "cenzura" musiałaby odbywać się na poziomie serwera komunikatora - w tym przypadku GG, tak dla jasności ;)

Więc to miało by jakiś tam sens, szkoda tylko że działało by to zapewne w obrębie komunikatorów a nie n.p całych sieci...

Offline sspiderr

  • Narybek
  • *
Odp: 100% szyfrowane wiadomości
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2012, 12:30:51 pm »