Autor Wątek: Przypomnienie - standardy nazw wtyczek  (Przeczytany 8320 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Przypomnienie - standardy nazw wtyczek
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 24, 2010, 13:34:40 pm »
sorry, prosilem kawa o aktualizacje visuala do sp1 (gdzie takie redistributable jest potrzebne do moich wtyczek) i kaw "wyjebal" na to wiec ja wyjebalem na meczenie sie z tym i linkuje statycznie. i wielkich problemow z tym (procz tych oczywistych) nie widze. i nieprawidlowa konfiguracja w tych przypadkach co sa na forum to wlasnie zle redistributable.

Offline n3oo

Re: Przypomnienie - standardy nazw wtyczek
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 24, 2010, 15:48:40 pm »
@adrian ostatnio w changelogu była mowa o nowym VC to ten z SP1 czy dalej bez ? powinien być chyba sp1 bo wiem, że używa Windows7, a tam ta aktualizacja jest wymagana.

@ranides: no w informatyce są czasami rzeczy.. do których trzeba obrać pewne sposoby i nie zadawać za dużo pytań bo za dużo czasu zajmuje odpowiedź, albo się jej nie zna, więc zostaje metoda prób i błędów ;)

tak btw. MinGW z przyzwyczajeń czy przekonań ? Na platformy windowsowskie kompilatory od MS są lepsze co kaworu kiedyś na blipie zademonstrował na przykładzie Firefoxa bodajże ;) a co do magicznych udziwnień typu @ .. szczerze to nie wiedziałem ;) dziadu na forum kiedyś miał problem podobnego chyba typu.
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: Przypomnienie - standardy nazw wtyczek
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 25, 2010, 10:25:20 am »
Ja też będę linkował statycznie i kropka. Nie będę potem tłumaczył co kto ma doinstalować żeby moja wtyczka działała. Poza tym skoro ma działać portable komunikator z wtyczkami, to nie widzę sensu kompilować inaczej niż statycznie. Ale jak ktoś się uprze mogę w przyszłości wydawać dwie różne kompilacje jednocześnie, statyczną i dynamiczną...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Przypomnienie - standardy nazw wtyczek
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 25, 2010, 15:03:28 pm »
sorry, prosilem kawa o aktualizacje visuala do sp1 (gdzie takie redistributable jest potrzebne do moich wtyczek) i kaw "wyjebal" na to wiec ja wyjebalem na meczenie sie z tym i linkuje statycznie.
Nanana nie czytasz changelogów, nananana ;P

PS: Aby się linkowac do tych bibliotek, to raz, że trzeba mieć SP1 do VS, a dwa w opcjach projektu (!) do definicji preprocesora dodać _BIND_TO_CURRENT_VCLIBS_VERSION, tak jakby ktoś nie wiedział.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Przypomnienie - standardy nazw wtyczek
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 25, 2010, 16:10:20 pm »
nanana prosilem o to przy samym poczatku jak zaczynalem pisac nanana