Ankieta

Na obsłudze przez wtyczkę którego z poniższych playerów zależy Ci najbardziej?

Foobar2000
WinAmp
Windows Media Player
AIMP
jetAudio
Inny (podaj jaki)
Nie chcę w ogóle takiej wtyczki
iTunes
Screamer Radio

Autor Wątek: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.  (Przeczytany 27037 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grani

  • Narybek
  • *
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 14, 2009, 11:23:22 am »
Ale ja nie chciałem blokować tworzenia tej wtyczki, ani wywoływać kłótni tylko chciałem się dowiedzieć po co to ustawianie na opis tytułu piosenki której słuchasz?

I nikt mi nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie.

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 14, 2009, 11:31:36 am »
Ot taki sobie niby nikomu niepotrzebny bajerek, tak dla lansu. Do innych komunikatorów również powstały/powstają takie wtyczki i ludzie się do nich przyzwyczaili... W tym ja, choć nie używałem jej przez cały czas.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2009, 11:33:14 am wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 14, 2009, 11:54:33 am »
Ale ja nie chciałem blokować tworzenia tej wtyczki, ani wywoływać kłótni tylko chciałem się dowiedzieć po co to ustawianie na opis tytułu piosenki której słuchasz?

I nikt mi nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie.
ja za to chcialbym sie dowiedziec, po co sie wypowiadac w watku o wtyczce, ktora cie nie interesuje i nie bedziesz jej uzywac? jakas specjalna krucjata anty-wtyczkowa - nie piszcie wtyczki, bo ja jej uzywac nie bede? zalosne.

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 14, 2009, 12:04:38 pm »
Podpisuję się pod słowami przedmówcy i proponuję zakończenie tej "dziwnej wojny", czy też offtopa.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Dimension

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 14, 2009, 12:56:04 pm »
z foobarem jest prosta sprawa, bo mozna wcisnac do niego plugin, ktory sprawi, ze foo bedzie kompatybilne z winamp'em.
głos na foobara.
ale jeśli wtyczka będzie działać z winampem, to z foobarem też raczej będzie działać dzięki foo_winamp_spam (wtyczce pozwalającej udawać foobarowi, że jest winampem ;))

I niby jak chcecie to zrobić, skoro komponent foo_winamp_spam jest zbanowany od wersji fb2k 9.6.6? Oczywiście na starszych wersjach działa, ale jaki jest sens robić obsługę tylko starszych wersji jakiegoś programu? Jak już to foo_winamp_ipc, który działa, jak chce. wujek_bogdan, powinieneś o tym wiedzieć i dziwię się, że jest inaczej... ;o

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 14, 2009, 13:03:29 pm »
Niewiedza to ludzka rzecz. Sam nawet myślałem podobnie, a tu zonk, cóż, bardzo średnio interesuję się Foobarem, który jakoś osobiście nie przypadł mi do gustu. :)
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 14, 2009, 13:21:41 pm »
bardzo średnio interesuję się Foobarem, który jakoś osobiście nie przypadł mi do gustu. :)
Bluźnierca!
;)

Jeśli ma być obsługa foobara2000, to tylko natywna, wszelkie wtyczki udające inny player to mało elegancki sposób, a do tego często powodują różne problemy z foo.

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 14, 2009, 13:29:08 pm »
Z tego co wyszperałem w sieci to, na chwilę obecną, jedynym i nadal rozwijanym komponentem, który poprawnie emuluje winampa w foobarze jest foo_vis_shpeck.

foo_winamp_spam i foo_winamp_ipc rzeczywiście działają jak im się chce, bądź też wcale, często powodując crashe i inne cuda.

Natywna, czy nienatywna, to już zależy od chęci autora wtyki i jego własnego widzi mi się.  ;p  
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2009, 13:31:40 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Dimension

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 14, 2009, 16:59:04 pm »
foo_winamp_ipc działa, jak chce, a foo_winamp_spam nie jest w ogóle widoczny przez fb2k 9.6.6 i wyżej, bo komponent został zbanowany, jak już wspomniałem. Trzeciej wspomnianej wtyczki nie używałem i nie zagłębiałem się w lekturę na jej temat. Normalna obsługa fb2k i tyle, bo poprzez komponenty nie ma sensu, bo zawsze zbanowane mogą być na przykład. A od biedy może być pobieranie nazwy okna, tylko wtedy trza by było mieć zrobiony sobie "Main windows format title script" np. w przypadku Columns UI.

I tak, bluźnierca. Nigdy nie wrócę do Winampa, bo kobyła się zrobiła, bo nie ma takiej możliwości konfiguracji, jak fb2k, bo to Winamp.

Offline Grani

  • Narybek
  • *
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 14, 2009, 20:01:41 pm »
Ale ja nie chciałem blokować tworzenia tej wtyczki, ani wywoływać kłótni tylko chciałem się dowiedzieć po co to ustawianie na opis tytułu piosenki której słuchasz?

I nikt mi nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie.
ja za to chcialbym sie dowiedziec, po co sie wypowiadac w watku o wtyczce, ktora cie nie interesuje i nie bedziesz jej uzywac? jakas specjalna krucjata anty-wtyczkowa - nie piszcie wtyczki, bo ja jej uzywac nie bede? zalosne.

Czy wy umiecie czytać? Napisałem że nie chce blokować tworzenia żadnej wtyczki, nie napisałem nawet że ta wtyczka jest nie potrzebna, ani nic w tym stylu, a wy to tak odbieracie poprostu.
Ja chciałem się poprostu z czystej ciekawości dowiedzieć do czego wam ta wtyczka służy, ponieważ ja nie mogłem znaleźć sensownego zastosowania.
Bez odbioru.

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 14, 2009, 20:03:43 pm »
Eee tam, Winamp Full to rzeczywiście kombajn niebywały z dziesiątkami bezużytecznych jak dla mnie funkcji i "ficzerów", do tego strasznie ociężały w działaniu. Lecz już Winamp Lite, którego używam i polecam, to już zupełnie co innego - jest lekki i ma zdecydowanie wszystko czego potrzebuję i oczekuję. ;)

Foobara miałem może z 2 dni i jakoś po prostu mnie nie przekonał, mimo dłuugich zabaw z equalizerem jakość dźwięku była po prostu jakaś taka "dziwna", może nie żebym był jakimś tam super audiofilem, czy nie wiadomo kim, ale winamp po prostu "brzmi" zdecydowanie lepiej i soczyściej na moich słuchawkach stereo i jakoś jest po prostu dla mnie wygodniejszy, bardziej intuicyjny...

Ok, to nie wątek przeznaczy pod dyskusje/kłótnie/wojny który player jest lepszy i dlaczego więc lepiej offtop end.

Tym niemniej Foo jak na razie  zdecydowanie prowadzi w ankiecie. :]
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline zhvir

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 14, 2009, 20:22:55 pm »
Ja chciałem się poprostu z czystej ciekawości dowiedzieć do czego wam ta wtyczka służy, ponieważ ja nie mogłem znaleźć sensownego zastosowania.

Jeżeli takie wtyczki powstają dla różnych komunikatorów to znaczy że z jakichś powodów jest to ludziom potrzebne. Powody wstawiania tytułów piosenek do opisu są różne tak jak różni są ludzie. Z drugiej strony czytanie co ktoś słucha w danej chwili może doprowadzić do odkrycia czegoś ciekawego w zalewie sztampy i komercji. Dzięki kawikowi i jego opisowi zapoznałem się między innymi z fantastycznym dirli dirli ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 14, 2009, 20:30:06 pm »
Udało Ci się streścić i zgrabnie wyrazić to czego ja nie potrafiłem, brawo. :D
W końcu porządna i sensowna argumentacja, która bez mała uciszy chyba wszystkich maruderów. ;)
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline kwiateusz

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 14, 2009, 21:47:16 pm »
dirli dirli rzadzi, tak samo jak zhvir sie o nim dowiedziałem, acz mnie wkurzaja zazwyczaj takie opisy, jesli zmieniaja sie zbyt czesto ;) ale jak ktoś bardzo chce taką wtyczke t oczemu nie w koncu w tlenie 7 to zintegrowali z im

Offline Grani

  • Narybek
  • *
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 14, 2009, 21:50:19 pm »
Ja chciałem się poprostu z czystej ciekawości dowiedzieć do czego wam ta wtyczka służy, ponieważ ja nie mogłem znaleźć sensownego zastosowania.

Jeżeli takie wtyczki powstają dla różnych komunikatorów to znaczy że z jakichś powodów jest to ludziom potrzebne. Powody wstawiania tytułów piosenek do opisu są różne tak jak różni są ludzie. Z drugiej strony czytanie co ktoś słucha w danej chwili może doprowadzić do odkrycia czegoś ciekawego w zalewie sztampy i komercji. Dzięki kawikowi i jego opisowi zapoznałem się między innymi z fantastycznym dirli dirli ;)

Ja tego używam last.fm, ale jeżeli ktoś woli opisy na gg to nie mam nic do tego :)

A i ja także jestem za foobarem!

Offline Dimension

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 15, 2009, 03:06:23 am »
Ja chciałem się poprostu z czystej ciekawości dowiedzieć do czego wam ta wtyczka służy, ponieważ ja nie mogłem znaleźć sensownego zastosowania.

Jeżeli takie wtyczki powstają dla różnych komunikatorów to znaczy że z jakichś powodów jest to ludziom potrzebne. Powody wstawiania tytułów piosenek do opisu są różne tak jak różni są ludzie. Z drugiej strony czytanie co ktoś słucha w danej chwili może doprowadzić do odkrycia czegoś ciekawego w zalewie sztampy i komercji. Dzięki kawikowi i jego opisowi zapoznałem się między innymi z fantastycznym dirli dirli ;)

Ja tego używam last.fm, ale jeżeli ktoś woli opisy na gg to nie mam nic do tego :)

A i ja także jestem za foobarem!
Lasta nie mają wszyscy, mozesz to samo powiedzieć o choćby GG?
Eee tam, Winamp Full to rzeczywiście kombajn niebywały z dziesiątkami bezużytecznych jak dla mnie funkcji i "ficzerów", do tego strasznie ociężały w działaniu. Lecz już Winamp Lite, którego używam i polecam, to już zupełnie co innego - jest lekki i ma zdecydowanie wszystko czego potrzebuję i oczekuję. ;)

Foobara miałem może z 2 dni i jakoś po prostu mnie nie przekonał, mimo dłuugich zabaw z equalizerem jakość dźwięku była po prostu jakaś taka "dziwna", może nie żebym był jakimś tam super audiofilem, czy nie wiadomo kim, ale winamp po prostu "brzmi" zdecydowanie lepiej i soczyściej na moich słuchawkach stereo i jakoś jest po prostu dla mnie wygodniejszy, bardziej intuicyjny...

Ok, to nie wątek przeznaczy pod dyskusje/kłótnie/wojny który player jest lepszy i dlaczego więc lepiej offtop end.

Tym niemniej Foo jak na razie  zdecydowanie prowadzi w ankiecie. :]
Dziwny żeś ;o Na ogół wszyscy mówią raczej odwrotnie, choć to ponoć nie jest prawdą, że foobar2000 ma lepszy dźwięk od Winampa, tak samo Winamp od fb2k. Oczywiście mowa o czystej konfiguracji bez żadnych equalizerów i *polepszaczów* dźwieku.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 15, 2009, 05:50:59 am »
jest jeszcze inny sposób i wg mnie (chociaż nie jestem programistą) najłatwiejszy do zaimplementowania.
zamiast pobierać opisy z winampa/foobara czy innego dowolnego playera, do którego się trzeba dobrać przez jego API, można pobierać opisy z lastfm! nawet nie trzeba się logowac na lastfm. wystarczy pobrać dane z www.lastfm.pl/user/nazwa_usera
lastfm udostępnia też API, więc jest pewnie bardziej elegancki sposób.

wystarczy aby plugin pobierał info o ostatnio odtwarzanym utworze i czas kiedy był odtwarzany.
jest taka wtyczka do pidgina, tylko jest bardzo niedopracowana i wyświetla w opisie zawsze ostatnio odtwarzany utwór, nawet jeśli było to kilka godzin temu.

//edit:
wystarczy użyć user.getRecentTracks i dostajemy gotową odpowiedź w XML
porównujemy aktualny czas z czasem odtwarzania i wyświetlamy opis jeśli czas się zgadza.

niestety w C++ jestem zielony. jedynie w php mogę coś takiego naskrobać ;)))
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2009, 06:01:10 am wysłana przez wujek_bogdan »

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 15, 2009, 06:50:29 am »
z kolei to sie wiaze z zalozeniem konta na last.fm co moze nie kazdemu odpowiadac :]
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 15, 2009, 07:09:33 am »
z kolei to sie wiaze z zalozeniem konta na last.fm co moze nie kazdemu odpowiadac :]
prawda, ale taką wtyczkę na pewno łatwiej napisać, a założenie konta na last.fm to tylko kilka kliknięć (nie więcej niż instalacja wtyczki).
podejrzewam też, że większość osób, która takiej wtyki chciała by używać ma już konto na last.fm

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 15, 2009, 08:25:39 am »
Hmmm, co do Last.fm to rzeczywiście pomysł godny rozważenia, na pewno też wygodniejszy i mniej pracochłonny niż skrobanie natywnej obsługi dla Foobara i Winampa, co jednak IMO byłoby chyba najlepszym wyjściem. Niech jednak osądzi to potencjalny autor pluga, w końcu to on będzie odwalał "mokrą robotę." xD

Co do jakże zachwalanego tutaj Foo, dobra - właśnie zasysam i ostatni raz spróbuję się "nawrócić", zobaczymy czy coś z nas w parze będzie. ^^
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]