Ankieta

Czy uważasz, że zarządzanie paskiem statusu mogło by się przydać?

Tak!
6 (60%)
Nie.
2 (20%)
Nie mam zdania.
2 (20%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: Paska statusu - drobne ulepszenie.  (Przeczytany 1920 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paska statusu - drobne ulepszenie.
« dnia: Maja 08, 2012, 17:59:17 pm »
Witam, moje pytanie wyglada nastepujaco - czy nie daloby rady zrobic wtyczki ktora pasek na ktorym jest status oraz opis dalo sie przeniesc na dol? niby nic, ale dla mnie wiele :P kwestia przyzwyczajen robi swoje.
Jak osoba ktora ma zdolnosci do programowania by to widziala?

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Odp: Paska statusu - drobne ulepszenie.
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 08, 2012, 20:12:17 pm »
Bardziej jako funkcja w rdzeniu komunikatora, po co robić pierdyliard wtyczek na wzór Mirandy?

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Paska statusu - drobne ulepszenie.
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 08, 2012, 22:45:39 pm »
Tak jak pisze Majaque... w opcji komunikatora... tylko żeby zaraz nie zrobiło się tam multum niepotrzebnych rzeczy... GG proste, Aqq troszkę więcej, ale proste... Wtw nie może mieć zbyt wiele "wybieralności" aby osiągnąć sukces, bo to rodzi niepotrzebne skomplikowane pytania "wiem, że można przenieść pasek statusu na dół, ale jak to zrobić?". Komunikator ma być komunikatorem... im więcej opcji zmian - tym lepiej! Ale autor musi znaleźć consensus między tym co my chcemy, a tym co sprawia że program jest prosty w obsłudze (ustawieniach).

Odp: Paska statusu - drobne ulepszenie.
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 09, 2012, 09:05:10 am »
Hm zalezy jak na to patrzec. WTW chyba nie jest dla ludzi ktorzy niepotrafia poszukac/pomyslec. Jesli tak, to nawet duza ilosc opcji nie powinna byc problemem dla obecnych uzytkownikow. Choc moge sie mylic. I tak decydujacy glos nalezy do autora.

P.S. - Dlaczego napisalem jako o wtyczke - wydaje mi sie, ze jakos mniej pracy by wymagala i jesli by powstala to by bylo widac czy fucktycznie ludzie by chcieli taka funkcjonalnosc. :)

Pozdrawiam.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Paska statusu - drobne ulepszenie.
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 09, 2012, 09:26:13 am »
Dołożenie jakiejś funkcjonalności - wtyczka, zmiana obecnych ustawień - core, przynajmniej tak mi się wydaje.
Cytuj
WTW chyba nie jest dla ludzi ktorzy niepotrafia poszukac/pomyslec. Jesli tak, to nawet duza ilosc opcji nie powinna byc problemem dla obecnych uzytkownikow.
Tak było kiedyś. Dziś na łamach różnych portali rzuca się w Nas mięsem twierdząc, że nie chcemy pomóc w konfiguracji programu, w rozwiązywaniu problemów, które tak naprawdę są gdzieś tu opisane i wystarczy chcieć poszukać. Niedawno trwała na ten temat debata i wierz mi... Wtw jest dla każdego, dla ludzi którzy nie potrafią poszukać/pomyśleć także.
Prawdę mówiąc program zmierza do bycia "userfriendly" i bardzo dobrze, a obrona założenia, że "WTW nie jest dla każdego" jest jak obrona krzyża na krakowskim przedmieściu.

Odp: Paska statusu - drobne ulepszenie.
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 09, 2012, 09:36:35 am »
Skoro sie przejmowac planujecie takimi opiniami...
Ale jesli zmierza do tego by byc user-friendly to mam nadzieje, ze to bedzie ta najmniej bolesna droga i wtw pozostanie dalej dobry wtw. ;)

Pozdrawiam.

//Sorry za drobny offtop.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Paska statusu - drobne ulepszenie.
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 09, 2012, 10:06:37 am »
userfriendly nie musi oznaczać progadulcowego podejścia, wtw zapewne pozostanie świetne w całej swej okazałości, a po prostu stanie się bardziej przejrzyste, aby każdy potrafił sobie je skonfigurować na swój sposób. Dla przykładu wtyczki instalowalne z poziomu przeglądarki (ala Aqq) ułatwiłyby pierwszakom (i nie tylko) ten zabieg, a wcale nie zepsułyby funkconalności czy dobrej opinii WTW. EOT