Ankieta

Czy jesteś zainteresowany wtyczką checkvist.com ?

Tak, bardzo
3 (50%)
Lepiej Google Task z mniejszymi możliwościami
0 (0%)
Lepiej inny serwis ToDo
0 (0%)
Nie potrzebna taka wtyczka
3 (50%)

Głosów w sumie: 6

Autor Wątek: Lista ToDo - checkvist.com  (Przeczytany 1809 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline omcdr

  • Narybek
  • *
Lista ToDo - checkvist.com
« dnia: Maja 29, 2012, 14:14:07 pm »
Chciałbym zaproponować napisanie wtyczki, która umożliwiałaby bezpośredni dostęp z komunikatorwa WTW do notatkek online, list todo w systemie checkvist.com

checkvist.com udostępnia API:
" Checkvist API is based on HTTP protocol and uses REST principles for obtaining and updating data. Most read operations can return either XML or JSON response. "

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Lista ToDo - checkvist.com
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 29, 2012, 15:35:05 pm »
Daj jakieś screeny zachęcające do korzystania z tej "todo" listy i powiedz czemu wtyczka zamiast zapisywać w swoją bazę kilku(nastu) rzeczy do zrobienia miałaby korzystać z tego portalu? Przekonaj nie tyle wtyczkopisarzy co userów do korzystania z tego rozwiązania (kalendarz itd). Rozumiem, że jest tam opis po angielsku, ale korzystasz zapewne z tego rozwiązania, więc możesz conieco powiedzieć. Im więcej ludzi się na to skusi tym więcej ludzi będzie prosiło o wtyczkę na tym API. Na chwilę obecną wystarczyłby mi kalendarzyk z przypomnieniami na zasadzie wiadomości dostarczonych na którekolwiek konto.
  • hierarchical lists
  • unmatched keyboard support
  • search and filtering
  • mobile version
  • copy, move, duplicate lists
  • sharing & collaboration
  • assign tasks
  • tags & due dates
  • email notifications
  • public lists
  • Gmail & browser integration
  • notes, colors, formatting
  • printer-friendly
  • import/export to text, OPML
  • Open API
to niewiele mówi, a ciekawi mnie chociażby integracja z Gmailem. Proszę o jakieś informację gdyż, iż nie lubię rejestrować się w nieznanym ;)

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: Lista ToDo - checkvist.com
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 29, 2012, 16:55:31 pm »
lepiej już Google Calendar obsługiwać ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline omcdr

  • Narybek
  • *
Odp: Lista ToDo - checkvist.com
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 31, 2012, 07:55:14 am »
Google Task ma dużo mniejsze możliwości niż checkvist.

Proponuję napisane wtyczki do komunikatora, ponieważ taka lista byłaby łatwo dostępna.
Nie byłoby potrzeby uruchamiania przeglądarki i logowania się,  szczególne ułatwienie dla osób korzystających z WTW na pendrive w różnych miejscach.
Jest możliwość udostępniania takiej listy, więc można by wklejać link w okno komunikatora i  udostępniać do pracy grupowej nad jakimś projektem.
System ten ma możliwość dostępu z urządzeń mobilnych - więc łatwa edycja listy zadań, listy zakupów z WTW i dostęp do nich w terenie.
Podoba mi się ergonomia tego serwisu, przyjemnie pracuje się na skrótach klawiaturowych. Wtyczka mogłaby przeprowadzać autologowanie i udostępniać zminimalizowane okno  bezpośrednio z systemu checkvist + ewentualnie dodatkowe opcje integrujące z WTW.

Jeśli ktoś nie chce się logować, to mogę udostępnić konto testowe, a jest duże prawdopodobieństwo że zainteresuje go ten system.

Oto prezentacje tego systemu
https://www.youtube.com/watch?v=334IlSVfRO8
https://www.youtube.com/watch?v=MAHdnn_OHWw
https://www.youtube.com/watch?v=hMrsUHfxUnA

Macie inne pomysły lub uwagi ?