Autor Wątek: gg: wtyczka, która pokaże czy ktoś jest naprawdę niedostępny  (Przeczytany 3917 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline r_o_ss

  • Narybek
  • *
jak w temacie
czy jest już jakaś gotowa wtyczka. Szukałem na forum i nic nie znalazłem.

Offline zhvir

Re: gg: wtyczka, która pokaże czy ktoś jest naprawdę niedostępny
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 05, 2010, 14:26:52 pm »
bardzo się chwali że szukałeś, a skoro nie znalazłeś to znaczy że nie ma i nie ma powodu aby powstała
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: gg: wtyczka, która pokaże czy ktoś jest naprawdę niedostępny
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 05, 2010, 15:36:02 pm »
Z tego, co mi wiadomo, nie jest możliwe napisanie takiej w 100% wiarygodnej wtyczki. Ich działanie opiera się chyba na połączeniu p2p, którego sprawdzenie nie jest możliwe, jeśli nie mamy czyjegoś ip. Może ktoś to potwierdzić?

Offline SQz

  • Narybek
  • *
Re: gg: wtyczka, która pokaże czy ktoś jest naprawdę niedostępny
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 05, 2010, 20:37:51 pm »
Sprawdzanie niewidocznych ostatni raz działało bodajże z GG5 (co do szóstki nie jestem pewien), niemniej jednak było to bardzo dawno i ów bug został naprawiony oraz sam protokół zmienił się znacząco.

Za czasów "siódemki" powstawały pluginy które wykorzystywały informacje o IP gdy ktoś miał włączone p2p w kliencie (w ogóle to idealnie bezpieczne rozwiązanie w samym protokole aby rozgłaszać IP bez potrzeby wcześniejszego zainicjowania jakiegokolwiek transferu pliku?). Były jednak one o tyle niedokładne, że jeśli ktoś znajdował się za NATem (np. na stałe włączony router) to figurował non-stop jako "niewidoczny".

Z moich najdalszych informacji, obecnie sprawdzanie czy ktoś się ukrywa jest niemożliwe. Amen.

Osobiście wydaje mi się, że normalnym ludziom nie jest coś takiego potrzebne.

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: gg: wtyczka, która pokaże czy ktoś jest naprawdę niedostępny
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 06, 2010, 10:01:16 am »
Można by natomiast zastosować konnektowe rozwiązanie -śledzenie aktywności. Mianowicie kontakt, który zmienił status/wysłał do nas wiadomość jest przez np. 10 min. oznaczony jako aktywny. Był to taki miły akcent, widać było np. czy osoby na liście nie ma od dłuższego czasu czy dopiero co uciekła, albo kto zmienił status i wywołał powiadomienie(jeśli mamy wyłączone powiadomienia wizualne/jesteśmy poza zasięgiem monitora/nie mamy okularów :P).

Offline INWision

  • Narybek
  • *
Re: gg: wtyczka, która pokaże czy ktoś jest naprawdę niedostępny
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 18, 2010, 16:36:39 pm »
Można by natomiast zastosować konnektowe rozwiązanie -śledzenie aktywności. Mianowicie kontakt, który zmienił status/wysłał do nas wiadomość jest przez np. 10 min. oznaczony jako aktywny.

dokładnie tylko tego mi brakuje w WTW do idealnego komunikatora, mialem juz tez jakis czas temu napisac o takiej wtyczce, ale zabrakło czasu... (sesja) dobrze ze ktos poruszył ten temat.

Nie sadze aby bylo trudne dla Was napisanie takiej wtyczki ;)

Napewno wiele osob bylo by zadowlonych
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2010, 16:11:36 pm wysłana przez INWision »

Offline gibi

  • Młodzież
  • **
  • Ghost of navigator
Re: gg: wtyczka, która pokaże czy ktoś jest naprawdę niedostępny
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 18, 2010, 19:05:35 pm »
już to gdzieś chyba pisałem, w konnekcie można było sobie tak poradzić że wysyłało się fragment obrazka i jeśli był komunikat "dostarczono poprawnie" wiadomo było że ktoś siedzi :P od dupy strony ale działało